Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.07.2006, 02:57   #1
Enva26
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.05.2005
Postovi: 42
Downloads: 124
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Enva26 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Takodje treba mi pomoc uvezi PA1X

Kupio sam PA1X sto sam hteo znat jeli moguce da ubacim imam neke setove bubnja sto sam napravio i zelim da ubacim svoj set unutra kako mogu da uradim ovo takodje sound effekte imam i zelim da ubacim na PADS umesto sto je vec unutra klavijature zelim moje personalne stvari da ubacim tu.. kako mogu da izvedem ove stvari ... takodje isto dali mogu ritmove PA1X na PA80 ili obrnuto.. Koristim PA80 I PA1X za svirku da li je dobra kombinacija ili sam preterao??

hvala na pomoc

Enver iz New Yorka

__________________________________
Premeshteno u podforum KORG

Vaxter
Enva26 je offline   Reply With Quote
Star 27.07.2006, 05:38   #2
djole1
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

javi mi se na slatkiss2003@yahoo.com koliko mognem ja cu ti pomoci
  Reply With Quote
Star 27.07.2006, 08:56   #3
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prije svega jarane, neka ti je sa srecom nova azdaja......

vecina tvrdi da kombinacija klavijatura od razlicitih proizvodjaca bolje zvuci nego kombinacija od istog proizvodjaca, i predpostavljam da je ovo razlog zbog cega pitas da li je OK imati Korga i Korga zajedno....da pocnem sa svojim pametovanjem....Citajuci razne post-ove na forum-ima dosao sam do logicnog zakljucka. Svi naj vise volimo synth-ove na kojima mozemo koristiti samplove nego da kupimo neki synth sa 3GB, za nase potrebe, bezvrijednog ROM-a. A kada samplove koristis nije ti bitno na cemu sviras (vazno je da ta masina/klavijatura ima dovoljnu sampling memoriju). Sirov sample potpuno isto zvuci na svakoj klavijaturi (samo sto se sa portamentom, efektima i drugim sranjim* zasladi da se dobije zeljeni zvuk...isto ko kad baklavu pravis ). Nekada, kad sam ja bio beba, klavijature nisu imale cuvenu sampling opciju i bilo je pozeljno imati kombinaciju od razlicitih proizvodjaca, na ovaj nacin dobijas razlicite ROM samplove. Siguran sam da ces ti najvise samplove koristiti a nekih 30tak boja koje su na ROM-u klavijature i zbog toga ja bi ti ipak ovo preporucio...skupi oko 900 dolara i kupi sebi Triton LE, koji ima 64MB memorije za samplove pa onda sam biraj i slazi samplove....mislim da ces biti zadovoljan...PA80 ostavi na stranu da imas laganu klavijaturu za puta (npr. kad kod mene dodjes u Kanadu na Girls Gone Wild & BBQ Party ). Plus ti si puno, ma PPPPUUUUNO, vremena ulozio sredjivajuci taj PA80 i napravio si ga boli-glava masinom, i takodjer imat ces aranzer na kojeg se mozes osloniti dok PA1X ne sredis za tezge....Znaci ukratko, ostavi PA80, kupi LE koji se sada dosta jeftino moze naci i moci ces ga koristiti u kombinaciji sa oba aranzera....Prodaj sve DXove i ostale zujalice koje imas jer ces to sve na Tritonu imati a od tog novca ga mozes kupiti (sad ce me sigurno neko napasti i reci da sample DX-a na Tritonu ne moze nikada da zvuci kao ta boja na DXu...moje misljenje je da uho to i ne primjeti a ako primjeti onda uho proserav*)...da te nesto upozorim, Motif je super synth i Nedim ce ti ga puno hvaliti , al ne bi ti ga preporucio. Motifa moras totalno od nule da sredis. I don't think you wanna start from a BIG zero buddy, do not go there. Nadam se da nisam negdje zasra* i da me neces svrstati u grupu "Amateri Koji Su Postali Profesionalci Za Godinu Dana" a.k.a. AKSPPZGD....Envere nisi ni svjestan da sa PA80 i PA1X ti ces u totalu imati 4 sequencer-a (samo zamisli koliko MIDI-a mozes pustiti u isto vrijeme...ima AKSPPZGD-ovci da ti zavide )....

PS. jarane nemoj da pises "gospodin Adrijan", kad to vidim osjecam se nekako mator, uhvati me jeza
Korgminator je offline   Reply With Quote
Star 27.07.2006, 10:55   #4
cevap
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.08.2005
Mjesto: Danska
Postovi: 223
Downloads: 4515
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
cevap befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mislim da ti je bez veze vuci i Pa80 i Pa1x kad ti sam Pa1x moze odraditi sve to sto si dosad radio sa Pa80 i josh bolje.

Po mojoj logici bolje bi tu sjela neka Yamaha, DX11,V50 nesto iz Motif serije, ili Roland Fantom, nego ta dva Korga zajedno.

Najbolje bi mozda bilo umjesto Pa80 nabaciti Motif Ili Fantom + nakachiti jednu od ove dvije klavijature na neki FM modul, recimo TX81Z gdje cesh imati boje od dx serije.


Ja sebi vec odavno trazim LE, TX81Z i Pa1xPro vec imam.
cevap je offline   Reply With Quote
Star 27.07.2006, 15:44   #5
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako ti bude potreban ovaj TX817 kojeg je cevap spomenuo, ima ovde neki Kanadjanin koji ga prodaje za 80 Kanadskih dolara (negdje oko $70 US), pa cu ti poslati njegov telefon ako hoces.
Korgminator je offline   Reply With Quote
Star 27.07.2006, 17:26   #6
Enva26
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.05.2005
Postovi: 42
Downloads: 124
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Enva26 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Hvala momci

Hvala momci na vasim savetima puno.. Adrijane tebe posebno se zahvaljujem i reko sam ti i opet ti kazem kupi sebi pa1x dobices od mene neke stvari sto niko nema mozda na svetu.. Razlog sto sam kupio PA1X imam boje i ritmove na pa80 ubijaju ali sto sam dobio neke stvari za PA1X nemogu na PA80 i reko ma neznam sta sve moze biti sa PA80 nedaj boze prestade da radi a ja svaki skoro vikend imam tezgu kao sto mi je bio slucaj jedan put dao mi neko neki set i ja ubacim u PA80 i klavijatura prestade da radi a sutra dan imao svadbu jojj majko morao sam da odradim tezgu na GEM WS1 amaterski synt kuku nikad zaboravit necu i zato ne zelim da mi se to desi ponovo ma kad covek pogleda u neku ruku dva arrangera su bolje nego i triton le ili dx11 zajedno evo zbog ceka Kad pratis pjevace profesionalce oni ti daju pjesmu da spremis dok vec jednu narod igra e sad mozes da koristis to u tvoju korist znaci spremas ritam i boje dok jedna vec radi koristis midi cabal mixujes 6 boja od jednom, harmonije, strings, dvije razlicite boje dok sviras pjesmu odsviras deo gore odmah dole pokrivas to su sve korisne stvari vjerujte mi barem ja tako mislim a Arrangery imaju vise pozitivnije stvari nego sintisajzeri mislim kako ko zeli ali jedno pitanje cuo sam da je u processu neki operatin system za PA1X neznam jeli istina kazu da ce da resi puno problema, osetio sam takodje da PA1X zamrzava malo cesce prilikom svirke ali koga sisa kad nije iz nisa hhehe toliko od mene hvala jos jednom .. Adrijan zovem te gospodin jer stvarno si momak ipo izvini ako ti se ne svidja ali jebiga tako se osecam moracu da te upoznam sa jednom rodjakom sto imam zgodna pravo bi ti se svidela pa da budemo familija Adrijane heheheh pa da mogu doci kod tebe u Canadu i ti ovamo u New York mislim mi inace planiramo da chillamo sto kazu crnci hehhehe Pozdravljam vas momci hvala jos jednom.

Enver iz New Yorka
Enva26 je offline   Reply With Quote
Star 27.07.2006, 18:08   #7
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa sto ne rece da imas rodicu, evo mene odma dolazim HAHAHA...ti mene davis sa PA1X umjesto da me sa njom upoznas hahaha. Ako hoces da se mjenjamo, ja tebi PA1X ti meni rodicu, hhahaha salim se....nego care, ako budes mogao, snimi mi koji MP3 demo od toga SET-a sto si dobio za PA1X pa da vidim bil' i ja kupio PA1X. Inace slazem se sa ovim sto si napisao...znam da ti kantu dam u ruke ti bi i na njoj svirao, prema tome nema frke za tebe

Poslat cu ti danas one ritmove sto sam obecao, nekako sam ih pronasao u mojoj gomili smeca .
Korgminator je offline   Reply With Quote
Star 27.07.2006, 23:55   #8
cevap
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 10.08.2005
Mjesto: Danska
Postovi: 223
Downloads: 4515
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
cevap befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Envere, ipak je TX81Z u prednosti nad LE sto se tiche boja sa FM sintezom. Nijedna DX boja semplovana za Korga nece zvuchati isto na korgu kao sto ce zvuchati na TX81Z ili na nekoj od DX klavijatura. Mogu one biti perfektno semplovane, ali sempl je samo sempl, dok je zvuk sa originalne DX mnogo drugachiji. Jedan TX81Z ne zauzima mnogo mjesta, i ja vishe volim da ga nakachim na Triton LE, te da vozim solo klavijaturu na 2 kanala, jedan LE i drugi TX81Z, na taj nachin imam mnogo bolje boje i zvuk nego da vozim semplove DXa sa Tritona, nije isto vjeruj mi. Jedina klavijatura sto moze svirati potpuno iste dx boje jeste 9000 pro, ako ima instaliran onaj board. Ne znam kako je sa T2 ali mislim da i on moze. Ja kao korgovac ne mogu, stoga i koristim ovaj modul, a to shto ih imam 3 komada je samo zbog toga sto sam ih prilichno jeftino nabavio, i naravno ne nosim ih sva 3 na svirku, jedan na svirku a 2 su kuci, kad neshto radim i snimam (sto je mnogo rijetko) pa da ne spajam i da se ne zajebavam sa kablovima.
cevap je offline   Reply With Quote
Star 28.07.2006, 06:04   #9
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

...
Ne samo kod Envera nego i kod ostalih se i dalje mucim da shvatim KONCEPT toga PA1X i PA80 zajedno ili TRITON uz njima, al tesko, ne mogu to nikako skontat, nema nikaki smisao za mene, naravno svako ima svoj ukus, al TAJ ukus? Izgleda da trebaju proveriti malo taj ukus.
Da Rasime, buraz, nista samplovano NIKAD ama u NIJEDNOM slucaju ne moze biti ono pravo, sto se tice DX ili FILTER MODULATION sinteze to jos teze.
A na MOTIF/ES PSR9000/PRO moze jer onda vise nije u pitanje sampling nego u pitanju je sama FILTER MODULATION sinteza, jer se to izvedjuje preko PLGDX kartu.

Pozdrav
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 28.07.2006, 06:05   #10
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Izvinjavam se FM-FREQUENCY MODULATION, bem ti te FILTERE.
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
pa1x, pomoc, takodje, treba, uvezi


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:53


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije