Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.08.2012, 05:19   #11
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Taj ispravljac mozes da koristis a polaritet imas nacrtan na ploci ciju si sliku postavio (prva slika). Plus pol je u sredini. Na Yamahi treba da imas takodje nacrtan polaritet kod prikljucka. Na drugoj slici se ne vidi kako treba taj nacrtani polaritet jer je bas na njemu zalijepljen taj zeleni pad (cini mi se da je obrnut, mada mogu samo da nagadjam). Odlijepi pa vidi.

Promijenjeno od tranzit (30.08.2012 u 05:23 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 30.08.2012, 13:38   #12
vita_kg
Drugar foruma
 
vita_kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.08.2007
Mjesto: Kragujevac
Godina: 33
Postovi: 72
Downloads: 1220
Uploads: 10
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
Instrumenti: Yamaha psr-3000
vita_kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vita_kg pošalji poruku preko MSN messengera vita_kg pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne, ne.. nismo se razumeli. Znam gde mogu da vidim polaritet, nego, predpostavljam da prikljucak nije isti (tacnije, za onaj crni da nije isti a za simensov ovaj ista je sirina ali pise da ima pipak unutra sto moj od jamahe nema, tako da verovatno ne odgovara). E sad posto prikljucak nije isti, planiram da lepo isecem prikljucak sa starog i nalepim na novi adapter, pa me interesuje kako mogu da proverim kako da zakacim zice a da ne promenim polove. Bitno da mogu da se koriste ovi adapteri, vec mi pada na pamet par nacina da proverim to.
__________________
Najvise ljudi umire u krevetu, a najmanje na zeleznickim sinama.
NARAVUCENIJE: Spavajte na sinama!!!
vita_kg je offline   Reply With Quote
Star 03.09.2012, 14:42   #13
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 789
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Digitalni instrumenti/multimeri imaju opciju mjerenja napona (jasna stvar) s time da kad spojiš uključen adapter na instrumenat on će ti pokazati napon bez predznaka "minus" ako si pravilno spojio pipalice/sonde instrumenta na priključak adaptera tj + na + i - na -.
Dakle,crvenu s instrumenta u rupu na priključku a crnu s instrumenta na masu tj. na onaj vanjski metalni dio. Za svaki slučaj napravi i jedno mjerenje s obrnuto spojenim pipalicama na adapter i zapamti ili kombinaciju s minusom ili s plusom i gdje si koje pipalice stavljao. Tada prespoji Yamahin nastavak i ponovno se spoji na instrumenat po zapamćenoj šemi i dobij ili mjerenje s minusom ili pak normalno (po tvojoj želji) i znat ćeš da si sve dobro spojio. Ovo sam ti sad istresao ovako zbrda zdola,al čisto da me skužiš.
Također ima šema sa zvučnikom. Ako imaš bilo kakav zvučnik s označenim + polom,spojiš neki izvor istosmjerne struje na njega (npr. taj adapter) i ako je sve u redu,zvučnik izbija membranu prema vani. Ukoliko je pogrešan spoj,membrana se sabija k magnetu. Možeš i sa svjetlećim diodama poznatim pod imenom LED diode jer one puštaju struju u samo jednom pravcu a obrnuto ne,samo u to ne bih ulazio jer bi ih taj tvoj adapter 99% skurio.
Od cijele ove priče uzmi nešto što ti može poslužiti.
Također,adapteri znaju imati jednu žilu označenu da se ne za*ebeš. Na svašta sam nailazio pa ti neću reći da je označena + ili - da ne budem ja kriv.
Pozz!
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 04.09.2012, 01:35   #14
vita_kg
Drugar foruma
 
vita_kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.08.2007
Mjesto: Kragujevac
Godina: 33
Postovi: 72
Downloads: 1220
Uploads: 10
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
Instrumenti: Yamaha psr-3000
vita_kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vita_kg pošalji poruku preko MSN messengera vita_kg pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma pazi.. ja imam na adapteru nacrtan polaritet. + unutra - spolja. Tako je i na klavijaturi isto. A imam ja sistem za proveravanje "Stari akumulator i polomljeni ventilator" kojim cu jednostavno da proverim koja zicica je ono unutra a koja spolja na oba adaptera i onda samo spojim kako treba.

Kupio sam:

Highslide JS

Treba da mi stigne preksutra verovatno, pa ako ne explodiramo i ja i klavijatura kad sve to prikacim, javicu kako je ispalo.

Pozdrav i hvala svima na odgovorima!
Dodato:
Dakle ovako. Kupio sam adapter, prespojio sve kako treba, upalio klavijaturu sa njim, ali klavijatura se i dalje gasi. Jedina razlika sad je sto se adapter ne greje sad kao onaj predhodni, sasvim malo se zagreje i to je to (predpostavljam zbog toga sto ima vecu amperazu pa se manje muci). Jel vam pada na pamet sta bi moglo da bude problem posto smo ustanovili da nije problem u adapteru. Hvala.
__________________
Najvise ljudi umire u krevetu, a najmanje na zeleznickim sinama.
NARAVUCENIJE: Spavajte na sinama!!!

Promijenjeno od vita_kg (06.09.2012 u 16:17 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
vita_kg je offline   Reply With Quote
Star 09.09.2012, 04:44   #15
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od vita_kg Pokaži Post
Pre mi je radila kad namestim equilajzer na 7, -2, 0, 7, 8 bez problema pojacana na max, nije se desavalo da se ugasi.
Ne znam da li je ovo uzrok kvara, ali bar ja pretpostavljam da je 7db za njene zvucnike puno... Ja kada sam pojacavao na Tyrosu prikljucenom na "ozvucenje", nisam pojacavao nikad vise od 3-4db.

Inace, kada se klavijatura ugasi, mozes li odmah da je upalis ili ?
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2012, 04:07   #16
vita_kg
Drugar foruma
 
vita_kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.08.2007
Mjesto: Kragujevac
Godina: 33
Postovi: 72
Downloads: 1220
Uploads: 10
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
Instrumenti: Yamaha psr-3000
vita_kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vita_kg pošalji poruku preko MSN messengera vita_kg pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa.. odmah.. Nakon 2-3 sec. Ako probam bas istog trenutka nece.. ali za 2-3 sec se pali, s tim sto se brzo posle toga ugasi ako odmah krenem da sviram. Nesto se greje, pitanje je sta ? Nesto razmisljam.. Video sam kad sam rasturao da unutra ima neki aluminijum (nalik na hladnjak koji stoji na procesoru kompa) koji verovatno sluzi za hladjenje necega. Ako je tu hladnjak, predpostavio sam da se ispod njega nalazi termalna pasta koja naravno nakon par godina grejanja izgubi svoje svojstvo pa je valja zameniti, al opet, to samo predpostavljam. Da li postoji neka mogucnost da je mozda to uzrok mog problema?
__________________
Najvise ljudi umire u krevetu, a najmanje na zeleznickim sinama.
NARAVUCENIJE: Spavajte na sinama!!!
vita_kg je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2012, 09:48   #17
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa,Vito,brate,sta se mucis,jos ces na kraju i nesto za...ti.Odnesi kl kod majstora i resi problem,ovako mozes samo "lutati" i napraviti vece zlo.
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:11


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije