Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.03.2021, 05:24   #21
DavidS97
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.02.2021
Postovi: 11
Downloads: 16
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 7 Postova
DavidS97 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ruter ne mozes zameniti jer nije podesen prema parametrima provajdera, a ako si proverio sva podesavanja kako su ti ostali korisnici rekli i nisi resio problem, nazalost, mislim da ti ovde nista drugo ne preostaje osim ponovno cimanje provajdera kako bi resili problem.
DavidS97 je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, DavidS97, za koristan post:
Distorzija (20.03.2021), TheCyclopDude (07.03.2021)
Star 07.03.2021, 12:32   #22
splendid
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.09.2008
Mjesto: Novi Sad
Godina: 45
Postovi: 330
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 58 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg pa4, Guerrini superior 2
Interesi: Auto - moto - karting sport i još jedno brdo stvari..... :)
splendid befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Druže jesi li probao da resetuješ ruter fizički preko nekog reset dugmeta ili ga samo izvučeš iz struje ? Druga stvar, kad aktiviraš 5ghz mrežu trebalo bi da dobiješ novu mrežu na koju bi trebao da se zakačiš i 5g ima doata bolji protok nego 2.4ghz ali i kraći domet. Po meni, i gledajući recenzije po netu, taj ruter bi trebao solidno da radi, pa bih ja pre najašio operatera to da ti reši ili da ti da drugi takav uređaj nego da se zezaš sa još jednim ruterom.

Taj novi ruter trebao bi podesiti da ti nije na istoj ip adresi kao stari. Kad si preko wifi spojen sa tim starim ruterom vidi koja mu je adresa, verovatno je 192.168.0.1 ili 192.168.1.1...onda bi jednu od te dve adrese koja je slobodna trebao dodeliti novom ruteru tako što ćeš se na njega povezati dok nije spojen sa starim ruterom...

Opet...ako postoji šansa da se izbegnu dva uređaja ja bi ih izbegao a to znači da napadneš operera...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
splendid je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2021, 16:37   #23
tahym
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.02.2016
Postovi: 17
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg PA800
tahym ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od DavidS97 Pokaži Post
Ruter ne mozes zameniti jer nije podesen prema parametrima provajdera, a ako si proverio sva podesavanja kako su ti ostali korisnici rekli i nisi resio problem, nazalost, mislim da ti ovde nista drugo ne preostaje osim ponovno cimanje provajdera kako bi resili problem.

Istina, sad se sjetih da smo prijatelju mijenjali wifi modem, ali je on imao kabelski internet. To znači da je imao još jednu kutiju ispred wifi routera u koju inicijalno dolazi internet signal. Wifi router je spojen u tu kutiju. U toj situaciji nismo morali posebno podešavati novi (jači) wifi router, nego smo na njemu samo konfigurirali novu wifi mrežu i sve je radilo ok.
tahym je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2021, 19:52   #24
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kaže stara narodna, ponavljanje je majka znanja.

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Neće imati interenet preko novog rutera jer ga provider nije konfigurirao u svoje postavke.
ZTE h288a treba spojiti sa tp link putem LAN kabla preko jednog od utora LAN1-4. Na ZTE h288a isključiti WIFI (iako ne smeta da ostane upaljen) i sa tp link treba ostvariti WIFI vezu........
....
....
..
casper je offline   Reply With Quote
Star 07.03.2021, 21:43   #25
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Mogu ti preneti neka moja iskustva neceg slicnog..Moj cale na selu ima nekog lokalnog provajdera sa nekim osnovnim paketom od 10tak mbita..Elem, wi fi mu je stalno radio lose, kad god se nakacim mobom na njegov wi if otvaranje stranica traje vecnost, izmeren pritok 1-2 mbita..Dok i ja jednom kao ti nisam povezao direktno lap top da izmerim brzinu - i vidim da je tu puna brzina,cak i vise od ugovorene brzine..Ja odmah kontao da je do rutera proiblem, neki kvar sa wifi i zovem provajdera da se zalim..medjutim oni meni kazu nije do rutera,to je do nas, podesavanja treba ponovo konfigurisati, sad cemo mi to da sredimo, vi samo resetujte ruter kroz 10tak minuta i proverite brzinu..I stvarno, ljudi srede ta neka njihova podesavanja, resetujem ruter i dobijem punu brzinu kao i preko lan kabla i resen problem. A mesecima unazad je bio problem sa wifi..probaj, mozda je do njih, iscimaj ih...
Rekoh jos nesto da pitam - neko je pisao da ako mi je slab wi fi u nekoj sobi gde ne stoji ruter, to je do podesavanja rutera, pa me zanima na sta je tacno mislio, na koja podesavanja rutera? Pitam jer kod mene u spavacoj sobi je slab signal dok je u ostalim sobama ok, i kontao sam da je to zbog toga jer je ta soba najudaljenija pa i signal je slabiji..Ali sad procitah ovo da je to do podesavanja, pa ako mozete da objasniti tacno na koja podesavanja mislite? Hvala
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 08.03.2021, 19:11   #26
chik
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.06.2009
Postovi: 26
Downloads: 558
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
chik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imao sam identičan problem sa Mtel-om. Samo su mi zamijenili ruter. Donijeli su 2,4-5Ghz Dual band ruter i problem je nestao bez ikakvog posebnog podešavanja. Na wifi mi je ista brzina kao i na kablu.
chik je offline   Reply With Quote
Star 10.03.2021, 12:29   #27
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo da se i ja javim, ovih dana nisam imao vremena bas mnogo, a stvarno je bezobrazno od mene da ne napisem koju na sve vase savete i odgovore. Doneo sam tp link, probao bridge mode: nema efekta... probao sam fizicki restart modema: nista se ne menja. I meni su "kao" konfigurisali podesavanja tog mog modema-rutera, i opet bez efekta. Ostaje mi samo, posto ne mogu licno nista da uradim, opet ici do njih i smarati ih dok mi ne zamene ruter i to je to.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 10.03.2021, 17:11   #28
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svi ruteri su od providera u pravilu smeće, nisam siguran koliko će se popraviti stanje al svejedno javi.

Poslano sa mog Redmi Note 8 Pro koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:17


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije