Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.09.2011, 20:31   #1
MikiB
Vredan član društva
 
MikiB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.10.2008
Mjesto: Vojvodina
Godina: 42
Postovi: 253
Downloads: 1416
Uploads: 55
Rekao HVALA: 77
Zahvalili mu 37 puta u 36 Postova
Instrumenti: Tyros 4 Black & Motif XF
Interesi: muzika
MikiB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MikiB pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Fantom Xa "ukoci " u sred svirke

Dali neko zna u cemu je problem.Imam Xa i vec 2 puta mi se desilo da jednostavno ukoci,mislim boja na kojoj sam svirao ona ostaje i dirke rade,znaci moze da se svira,ali svi dugmici i tockic jednostavno nedaju nikakve znakove zivota.Nemogu nista da promenim.Sviram ga vec skoro godinu dana i set mi je manji od 100 mb,cak i nisam ubacivao u njega vec odavno nista,i sve je radilo ok,samo evo sad mi je u toku 5 dana 2 puta blokirao.On ucita set i sve radi ,znaci ja sviram na njemu non stop.Evo sad sam radio svadbu i svirao sam na njemu 15 sai i nonstop je bio ukljucen i sve je ok.A evo sad je kuci ukljucen 10 minuta i zablokirao.
__________________
Ženu dupe krasi...a tortu orasi...
MikiB je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2011, 21:29   #2
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Nista strasno,ugasi,upali i teraj dalje....verovatno sofverski problem i nije samo kod tebe,svi su takvi
  Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio za ovaj koristan post:
MikiB (06.09.2011)
Star 06.09.2011, 21:42   #3
MikiB
Vredan član društva
 
MikiB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.10.2008
Mjesto: Vojvodina
Godina: 42
Postovi: 253
Downloads: 1416
Uploads: 55
Rekao HVALA: 77
Zahvalili mu 37 puta u 36 Postova
Instrumenti: Tyros 4 Black & Motif XF
Interesi: muzika
MikiB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MikiB pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ok.Tako sam i mislio,posto nisam radio na njemu neko ubacivamje ili nesto drugo,pa me to i cudilo....Hvala Vule...
__________________
Ženu dupe krasi...a tortu orasi...
MikiB je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2012, 18:17   #4
Iggy Prince
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.03.2010
Mjesto: Arandjelovac
Postovi: 108
Downloads: 2326
Uploads: 18
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 10 puta u 10 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6
Iggy Prince befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozz ljudi...Kad smo vec kod ove teme, da pitam, u vezi tog kocenja...
Da li se mozda radi o samom softweru jer se par njih zale na to da klavijatura zakoci, ne svi koji ga imaju.Ili je pak, mozda do velicine seta.Moj set zauzima 300 mb, i radi sve super dok ne pocnem da menjam cesto boje...Ako recimo u 10 minuta stalno cackam oko boja, ona samo zakoci, ostane mi ta boja, na kojoj je bilo, pre nego sto je zakocio, i mogu da je sviram 15-20 sekundi, nakon toga klavijatura skroz zakoci vise se ni ton ne cuje....
Da li je to zbog velicine seta, ili zbog os?
Meni nije problem da ugasim i upalim ponovo klavijaturu ali je problem sto moram da sacekam da mi ocita boje da bih svirao.Mogu i da sviram dok ocitava, jer mi je ono najpotrebnije(Bas i kontra), ubaceno na user, ali ako sviram dok ocitava, onda mi poremeti ostale semplove, npr., harmonika radi 5 tonova pa pet tonova mi je od neke druge boje, itd....a i ocitavanje mi traje duplo duze ako sviram u toku samog ocitavanja...Da li neko zna u cemu je stvar...?Takodje jedan moj kolega isti koristi kao i ja, na xa, i ne desava mu se to...
Iggy Prince je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2013, 17:07   #5
Iggy Prince
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.03.2010
Mjesto: Arandjelovac
Postovi: 108
Downloads: 2326
Uploads: 18
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 10 puta u 10 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6
Iggy Prince befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Unapred se izvinjavam svima, jer je tema zastarela, ali cisto da pitam, da li je neko pronasao odgovor na ovo sto se desava sa fantomom Xa?
U zadnje vreme mi sve cesce i cesce to desava, zakoci, i mogu da placem samo, jer dok ocita, prodje mnogo vremena, zbog velicine seta.
Iggy Prince je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2013, 17:11   #6
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da li si sam kupovao i stavljao Sampling RAM ?
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2013, 17:32   #7
Iggy Prince
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 16.03.2010
Mjesto: Arandjelovac
Postovi: 108
Downloads: 2326
Uploads: 18
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 10 puta u 10 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6
Iggy Prince befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nisam, bila je ram memorija u klavijaturi kada sam je kupio.
Iggy Prince je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2013, 18:08   #8
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Osnovna sumnja pada prvo na radnu memoriju, a onda i na kartu. Jedno od to dvoje je sigurno krivac. Bilo bi dobro ako bi mogao naci negdje neku kartu tek da probas da li ce biti poboljsanja. Kako god, i jedno i drugo treba da bude pristojnog kvaliteta, sto podrazumijeva prije svega, brzinu a kod karte dodatno da bavezno bude defragmentirana, sto izravno utice na brzinu prijenosa, odnosno ucitavanja podataka u radnu memoriju.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2013, 23:29   #9
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@Iggy_Prince... Kao sto sam ti napisao u poruci, pokusaj sa "Factory reset". Obavezno prije toga uradi backup da ti kreira Backup folder. Prebaci sve sto je na kartici iz Roland i Backup foldera kao i Internal folder kompletan, prebaci to na PC. Uradi Factory restore.: (svi patchevi, performanse, drum kitovi, sve se vraca na fabricko stanje) Upali klavijaturu > MENU > Cursor down i idi na Utility > ENTER > F3 Factory reset > EXEC. Sacekaj dok se ne pojavi poruka na displeju “Completed, Please Power Off” i onda ugasi klavijaturu pa je ponovo upali. S obzirom da sviras svako vece tesko da ces odmah moci provjeriti dali ce blokirati jer ti ne blokira u isto vrijeme na istom patchu ili performansi. Znaci nema pravila dali je u pitanju User , Card ili Interni patch ili Performansa. Imao sam slican problem na Korg 01W gdje se klavijatura ponasala kao da je prikljucena sustain ili damper pedala i bilo je dovoljno malo jace "odsvirati" po tipkama da bi zablokirala odnosno ostao bi samo taj lezeci zvuk beskonacno... Ako se ne promijeni nista nakon Factory reset-a , zamijeni RAM. Kod mene su Kingston moduli ,tacnu oznaku ne znam dok ne otvorim klavijaturu ali vjerovatno znas da ti treba SDRAM PC133 non-ECC. Ako se i dalje bude javljao isti problem, odnesi u servis neka pregledaju sve moguce kablovske veze unutar Fantoma a ima ih mnogo jer je masina stvarno komplexna (znam jer sam svoj rasturao do zadnjeg sarafa da bi ga ocistio i osposobio za svirku nakon kupovine na "nevidjeno"). 60% prekidaca nije radilo , value kako kad . Uglavnom, vrlo moguce da je neka od veza u problemu ili mozda cak i velocity kontroler ispod tipki...i on zna da zeza. Mozes i ovo probati, izvadi RAM modul i uzmi gumicu za brisanje grafitne olovke...ocisti sa njom kontakte na RAM modulu (neka postanu sjajno zlatni) i lagano ga vrati nazad u leziste kako je i bilo. Za sada mi ne pada nista drugo na pamet...Sretno !

Promijenjeno od DinO74 (05.12.2013 u 23:33 sati)
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2013, 19:40   #10
mrkocha
Drugar foruma
 
mrkocha's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.08.2012
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 59
Downloads: 33
Uploads: 2
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 9 puta u 8 Postova
Instrumenti: Pa4x & Kronos 2
mrkocha ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam zeleo da otvaram novu temu,pa cu pitati ovde.
Da li na XA postoji opcija da se brisu multisemplovi? i ako postoji da li se brisanjem multisempla obrisu svi semplovi od kojih je sastavljen?
mrkocha je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:07


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije