Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ketron

Ketron Ne previše popularni, ali izuzetno kvalitetni aranžeri

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.05.2012, 03:23   #371
nikola1980
Drugar foruma
 
nikola1980's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.04.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 61
Downloads: 51
Uploads: 0
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: KETRON AUDYA 5
nikola1980 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

...pa tim gore,tema i jeste bas KETRON AUDYA,ali se favorizuje KORG,upravo zbog toga sam to i rekao,ali ne bitno...ako nekome treba neka pomoc,neka me kontaktira na PRIVATE,meni ne trebaju "zahvalnice",ja cu pomoci za dzabe!!!
nikola1980 je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2012, 03:26   #372
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Diskusija o jednom instrumentu ne prolazi bez poredjenja sa ostalima pa tako i ovdje u ovoj temi, to je sasvim normalno, ama tranzit nije instrument. I... nema potrebe za provokacijama, ne provociram ni ja tebe. Smatram da je najpametnije da zavrsimo sa ovim i da se vratimo temi.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2012, 03:36   #373
gerag
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.12.2008
Mjesto: Vranje i Beograd
Postovi: 66
Downloads: 1
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Gitara,Aranzer i pevam
Interesi: Dobra muzika i zene
gerag befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nikola1980 i "rocco" nije u redu da se na takav nacin obracate tranzitu i da se sa njim ne slazete.On je jedan stariji gospodin vase neslaganje sa njim moze lose da podnese pa zato vas molim da imate obzira prema njemu.I pod hitno da se uclanite u klub njegovih obozavatelja koji doticni ima na ovom forumu da bi spustili tenziju i drzite se teme.Ovde je tema Audya a ne "KORG"!!!!Da ne uzmem prut i to onaj vrbov kao neki pre mene!!!!
gerag je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2012, 03:38   #374
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vrlo duhovito.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2012, 03:40   #375
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I ja bi voleo da korg dobije zdravu konkurenciju ali ketron je još daleko od toga, više je kao alfa romeo u automobilskom svetu, vlasnici koji ga imaju ga hvale preterano i izgleda na prvi mah lepo, ali kad dođe vreme (daleko bilo) za popravku ili prodaju...... tad vide da to niko neće i shvate ZAŠTO je niko neće....
korg pa3x ide od 2700e a audya sam video 3450e..... zar ne treba da bude obrnuto da bi se mi zamislili da probamo nov brend?
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2012, 03:49   #376
nikola1980
Drugar foruma
 
nikola1980's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.04.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 61
Downloads: 51
Uploads: 0
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: KETRON AUDYA 5
nikola1980 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

...licno mislim i da bas taj KETRON nije za svakoga,a cena po meni,jeste velika,ali ako sam mogao PA3x da platim 3200e!??!?! ...onda i nije mnogo....nisam uopste pristrasan,,,sviram ih obe...a za ALFU.....nisam siguran....159...mislite o tome?!?!
nikola1980 je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2012, 03:52   #377
gerag
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.12.2008
Mjesto: Vranje i Beograd
Postovi: 66
Downloads: 1
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Gitara,Aranzer i pevam
Interesi: Dobra muzika i zene
gerag befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja mislim da treba da se zamislite jer iskreno mislim bez ikakve ironije da cete 90% sto ima Audya izvuci i na Korgu Pa50 koji kosta 300-400 eura.Zasto bacati pare???Iskreno ja sam kupio jer volim novine a i kopkalo me onih 10%!!!!I eto ne kajem se,naprotiv.

Promijenjeno od gerag (05.05.2012 u 03:54 sati)
gerag je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2012, 04:06   #378
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Niste shvatili poentu mog posta ali nije ni važno..... pre 10-tak godina kada sam mesečno zarađivao najmanje 1500 - 2000 DM (to je 750- 1500 evra) kad je loš mesec..... svirao sam rolande i korg klavijature kojima je ekvivalent danas taj pa3 ili audya..... a nijedna nije koštala više od 3500 dojče marki. I još tada su me lepo naučili stariji muzičari da kupujem samo ono što mogu lako i da prodam.....

danas kada jedva krpim kraj s krajem ja treba da platim klavijaturu preko 3000e (6000dm) i još da eksperimentišem sa nekom tamo ketron markom koja se kod nas prodaje baš kao i alfa romeo.....

iako i moj nick govori kakvo mišljenje imam o korgu kao firmi u poslednje vreme, u ovom slučaju nakon svih ovih argumenata bi se odlučaio za pa3 jer kakvo je vreme moram da razmišljam i na to da ću nekad da upadnem i u još veća go*na i da moram prodam klavijaturu što pre, šta mislite koja će pre da ode?

I na to čovek treba da misli sve je to deo igre.....
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2012, 04:19   #379
nikola1980
Drugar foruma
 
nikola1980's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.04.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 61
Downloads: 51
Uploads: 0
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: KETRON AUDYA 5
nikola1980 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

....ukapirao sam te ja odmah,ali ide druga stvar,zasto bi prodavao stvar koja radi?!?!?! da li mislis da harmonikasi menjaju svoj instrument na dve godine,ili recimo gitariste?!?!? ne kapiram sta ti je tu ne jasno,napravljena je stvar koja ce se ti koristiti duze vreme i ,normalno cekati poneki update software-a,i ona ce biti jos bolja,realno,i nije neki tamo KETRON,on postoji duze nego masa drugih "famoznih" instrumenata!!! aj da te pitam,mada nema veze sa temom ketron audia,sta bi pre uzeo?!?! korg kronos ili kurzweil??

Promijenjeno od nikola1980 (05.05.2012 u 04:22 sati)
nikola1980 je offline   Reply With Quote
Star 05.05.2012, 04:32   #380
gerag
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.12.2008
Mjesto: Vranje i Beograd
Postovi: 66
Downloads: 1
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Gitara,Aranzer i pevam
Interesi: Dobra muzika i zene
gerag befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Druze kroz sve sto si ti naveo sam i ja prosao i prolazim.Imam troje dece i suprugu koja ne radi i zivim iskljucivo od muzike.Ketron nije "tamo neka marka" uverices se u to ima vremena.Nemoj da razmisljas kao trgovac jer moze da se desi da Korgu naglo padne cena,ko zna nemoj da napravis los izbor i bacis pare.Vidis da ljudi koji su kupili Korg pa3x isti prodaju da bi kupili Audyu,da li ti mislis da se ovde neko zajebava ili razbacuje sa parama pa kupuje klavijature od 3000 i vise eura svaki mesec?I sam znas da nije tako.

I seti se sta je nekad bilo 3000dm-Bogatstvo vredeli su maroni a ovi euri imas ih ko da ih nemas.Sta si mogao da kupis sa 10 maraka u prodavnici a sta mozes sad sa 10 eura???Hleb,jogurt,pasteta i dve kutije cigareta i to je to.

Na kraju krajeva ti odlucujes za sta ces da potrosis novac-ja sam vec odlucio i ponavljam ne kajem se i preporucujem svima koji su u mogucnosti da urade isto nece se pokajati.
gerag je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:15


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije