Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.04.2019, 20:01   #1
Praslin96
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.08.2016
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Praslin96 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Reden Povezivanje dugmetarske prerade na kompjuter

Drage kolege postovanje pre svega .
Zeleo bih da postavim jedno pitanje da li strucnjacima da li ljudima koji su upoznati nije bitno. Evo o cemuu se radi, hteo bih da povezem master klavijaturu tj. preradu dugmetarsku na kompjuter i da malo sviram priviknem sebi ruku na taj polozaj posto sam harmonikas dok mi se ne ukaze prilika da je ugradi u neku klavijaturu. Prerada nema midi plocicu niti midi ulaz meni je receno da mora da se ugradi direktno u klavijaturu. Mene zanima da li postoje neki konektori na koje mogu da se prikljuce konektori iz klavijature pa da se preko usb port poveze sa kompjuterom. U prilogu cu okaciti neke slike klavijature i njenih konektora . Bio bih veoma zahvalan ako bi neko mogao da mi objasni sta i kako. Naravno a ne bih cackao nista elektroniku interesuje me samo resenje ;ubaci konektor u adapter adapter u komp;
Hvala unapred WhatsApp Image 2019-04-04 at 19.35.38 (1).jpeg

WhatsApp Image 2019-04-04 at 19.35.38 (2).jpeg

WhatsApp Image 2019-04-04 at 19.35.38 (3).jpeg

WhatsApp Image 2019-04-04 at 19.35.38.jpeg
Praslin96 je offline   Reply With Quote
Star 05.04.2019, 17:56   #2
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne bez midi plocice nece ici, to sto ti imas su Arsenijevici odradili za specifican model klavijature i to odgovara samo dzeku tog modela tako da se bez prepravke nemoze ugraditi u svaki model klavijature, neke cak i ne podrzavaju takav prenos preko dzeka tako da bez plocice nece nikako, dakle ako mislis da koristis taj master za PC mora ti neko odraditi midi plocu i napajanje za istu da bi dobio midi port koji ces kasnije spojiti preko usb to midi kabla ili samo midi kabla....
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 06.04.2019, 08:30   #3
Praslin96
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.08.2016
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Praslin96 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala puno prijatelju na brzom i strucnom odgovoru. Bicu jos malo dosadan. Klavijatura je skinuta sa pa3x i ja bih da je ugradim u moji pa1x(zvao Arsenijevica kaze da moze &#128516 ali bih uz to da dodam i levu ruku tj. basove na kontakte. Ako moze gde i kako to da uradim u Bg a zadnja solucija mi je da odem direkt kod Arsenijevica ako ne mogu nista ovde.
Praslin96 je offline   Reply With Quote
Star 06.04.2019, 19:34   #4
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa mislim da ima neki cinimi se da se zove Dragan Davidovic iz Valjeva, mada kad sam ja radio preradu zvao sam i pan midi iz Kraljeva ali su mi Arsenijevici na kraju ispali najpovoljniji i jako su korektni ljudi, da razmislis mozda da umesto basova odradis dve oktave na kontakte verovatno je povoljnije a i kad je vec klavijatura onda da bude cela onda mozes svirati bas i solo ili bas i kontru kad se malo naviknes, basovi na aranzeru su malo ogranicenih mogucnosti....
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2020, 10:30   #5
Nidza96
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.08.2018
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Nidza96 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Druže nađoh ovaj tvoj odgovor u temi posle god dana i videh da ti se nisam ni zahvalio 😂😂 izgubitis je teška bolest. Pa eto ovom prilikom se zahvaljujem. I bio si u pravu svakako je bolje odraditi levu ruku kao prim ali sa kontaktima.
Nidza96 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije