Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 03.06.2011, 06:10   #11
Alek21
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.01.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 57
Downloads: 23
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 12 puta u 11 Postova
Instrumenti: Korg pa800
Alek21 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Druze, na tvom mesto ja bi kupio nov instrument za pare koji si pomenuo - da te ne boli glava dali je sve u redu ili nije. Inache:

- Problemi sa Ram memorijom kod Korg pa 800 su proslost;

- To shto je kuciste plasticno je pozitivno jer celi instument tako tezi 13 kg, osim naravno ako ne planiras da kopas rovove sa kljavom;

- To shto je fabricki podeseno da daje mekaniji zvuk ne znaci da je slabiji saund - to se da podesiti po ukusu;

- Veci RAM (64MB), noviji i bolji saund engine, 16 oscilatora namesto 5, svi semplovi su tu kad upalish klavijaturu, USB flash drive, EQ na svakoj traci - opcije koje nema Korg pa1x. Ima jos mnogo toga ...
Alek21 je offline  
Star 03.06.2011, 07:17   #12
daliborkorg
Vredan član društva
 
daliborkorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.08.2007
Mjesto: Babušnica
Godina: 41
Postovi: 217
Downloads: 2705
Uploads: 14
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
Instrumenti: Svašta nešto...
daliborkorg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

- Problemi sa Ram memorijom kod Korg pa 800 su proslost;
Nije mi ovo bas najjasnije, ljudima se i dan danas kvare.
daliborkorg je offline  
Star 03.06.2011, 07:33   #13
MikiB
Vredan član društva
 
MikiB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.10.2008
Mjesto: Vojvodina
Godina: 42
Postovi: 253
Downloads: 1416
Uploads: 55
Rekao HVALA: 77
Zahvalili mu 37 puta u 36 Postova
Instrumenti: Tyros 4 Black & Motif XF
Interesi: muzika
MikiB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MikiB pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kolega Alek21, ja imam pa1pro i imam 16 oscilatora,to se dobija sa poslednjim OS(a mozdna i neki os od pre).I ja kad upalim klavijaturu svi semplovi su tu(nerazumem sta si time hteo reci) i kao i pa 800 i pa1x pro ucitava set automatski nakon paljenja,i zamisli svi semplovi su tu(neznam kuda bi trebalo da odu???).Ako je resen problem sa Ram memorijom na Pa800 onda napisi kako je to reseno da znaju kolege koji imaju pa8000 da i oni rese taj problem.
__________________
Ženu dupe krasi...a tortu orasi...
MikiB je offline  
Star 03.06.2011, 08:53   #14
Alek21
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.01.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 57
Downloads: 23
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 12 puta u 11 Postova
Instrumenti: Korg pa800
Alek21 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Malo pojasnjenje - ovlasceni distributer Korga kod nas tvrdi da se sada ugradjuju nove poboljshane komponente u Korg pa800 i da je problem sa Ram memorijom reshen. Znaci ovo vazi za nove Korg pa 800.
Dodato:
@brezina, kad sam rekao da su svi semplovi tu kad upalish Korg pa800, znaci da to ide jako brzo posto ucitava iz SSD flash memorije - 32MB za oko 15-tak sekundi, a ne nekoliko minuta kao kod Pa1x.

Promijenjeno od Alek21 (03.06.2011 u 09:40 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Alek21 je offline  
Star 03.06.2011, 13:35   #15
x3meSRB
Odomaćeni član
 
x3meSRB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.10.2007
Mjesto: Balkan bre
Postovi: 529
Downloads: 445
Uploads: 12
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: PA1X 96mb + usb
x3meSRB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sad bi rekao svasta.... ajde molim te reci mi koji je to ovlasteni distributer, jel skymusic? Ako ti znas nesto sto mi ostali ne znamo, nije lose da nam kazes.... ko ti je to rekao, a sta mislis jel to mozda samo trik jednog obicnog prodavca da ti uvali instrument.... ? Ja sam vlasnik pa1xpro... ali sam u kontaktu sa puno ljudi koji imaju ili su imali pa800.... cak i sa serviserima koji valjda vide dal je nesto promenjeno na novim plocama ili klavijaturi....
al ako ti kazes da je tako onda ok, samo da sam ja na tvom mestu, trazio bi od tog ovlascenog distributera da mi potpise pismenu izjavu da je tacno da je korg poboljsao komponente u novijim serijama, i da ukoliko do tog kvara ipak dodje, on ce biti materijalno odgovoran jer me tom izjavom navukao da kupim taj model klavijature, e tad ces videti jel starije jaje ili kokoska hahahahah.
__________________
x3meSRB je offline  
Star 03.06.2011, 19:35   #16
darkonix
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.05.2011
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 23
Downloads: 17
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: korg pa50 i tr
darkonix befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

moj savjet ti je da fino provedes ako si naravno u mogucnosti jedno vreme sa svakom klavijaturom pojedinacno.makar dan dva ili manje ako si odlucan!i fino vidis koja ti vise odgovara!obe sprave su kvalitetne i neces pogresiti koju god uzmes pogotovo ako sviras narodnjake.sve ostalo ti je stvar ukusa.pozdrav
darkonix je offline  
Star 03.06.2011, 22:17   #17
markonato
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.04.2010
Mjesto: Kosovo i Metohija
Postovi: 27
Downloads: 87
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: pa 500
Interesi: U sve volim da sam upucen
markonato befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Koliko ja znam x3meSRB kompanija iz nase zemlje Srbije koja je glavni distributer korgovih klavijatura daje 2 godine pismene garancije na nove korg instrumente, tako da ako bilo sta crkne u klavijaturi a da nije fizicki kvar ta kompanija snosi troskove popravke i to bi trebalo da znaci da snose i materijalnu odgovornost
Sto se mene tice bolji je nov pa 800 i 2 godine garancije, nego polovan pa1x i bez garancije
markonato je offline  
Star 11.06.2011, 17:29   #18
Alek21
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.01.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 57
Downloads: 23
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 12 puta u 11 Postova
Instrumenti: Korg pa800
Alek21 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ukoliko jos postoi dilema, evo jos neke opcije u korist Korg pa800 ispred Korg pa1x - Kod Korg pa 800 ima multilayer, ima 120 voice polifonije umesto 62 voice kod Korg pa1x.

Jedan od favorita od svih poboljsanja kod Korg pa 800 u odnos na predhodne aranzere je opcija EQ na svakoj traci - sa podeshavanjem visokih, srednih i niskih tonova dobijaju se fantasticni efekti na zvuku.
Svako ko ima Korga pa 800 treba obavezno da upozna i koristi EQ opcije!
Kad sam kupio Korga pa 800 posesim sve, al neshto mi fali, nekako mi zvuk malo prigusen. I podesim EQ - dodam malo visokotonce i gle cudo - zvuk veseliji, definiraniji, jednostavno dramaticno bolji, kod basa pojacam niskе tonоvе - dobijem masniji bas, kod bubnja takodje podesim po ukusu.

Za kraj, dirke na Korg pa800 koje omogucuju brzo, a istovremeno cisto sviranje ne bi menjao nizasta.
Alek21 je offline  
Star 11.06.2011, 20:21   #19
nikola_WwW
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.10.2010
Mjesto: Foca
Postovi: 27
Downloads: 55
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: pa50
nikola_WwW befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

preporuka ti je od mene da kupis korg pa1xpro.pozzz
nikola_WwW je offline  
Star 11.06.2011, 20:30   #20
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kolega Alek21 molio bih vas da kazete tocno koje su to nove komponente koji prijece kvarove RAM memorije? Jer to sto ste rekli lici mi na prodavanje magle. Hvala
__________________
I'm the one who knocks...



Promijenjeno od Dell (11.06.2011 u 20:34 sati)
Dell je offline  
Sledeći član vam se zahvalio Dell za ovaj koristan post:
MikiB (11.06.2011)
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije