Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.10.2016, 09:55   #21
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Naravno.
Uostalom, ti je već znaš.
casper je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2016, 10:36   #22
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo za Caspera, posto je fan yamahe. 😂
Dule kralj i Ljuba iz Mionice drajf - DRUGI DEO: http://youtu.be/LmqxVtbez-Q

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
dmmacak Je trenutno online   Reply With Quote
Star 21.10.2016, 12:17   #23
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od dmmacak Pokaži Post
Sve to stoji da ce to zvucati dosta bolje nego bilo koji arazanzer na trzistu. Samo sto to treba srediti da zvuci. A verujem da samo 5-10% muzicara moze da skocka sve to. A sa druge strane ovde kod mene (Beograd i okolina ) mogu slobodno reci da niko vise ne juri za nekim tonom. 95% muzicara zvuci skoro isto, Korg i Brma set. Gosti zadovoljni, muzicari zadovoljni sa parama. Samo komercijala i sve se svodi kao posao od kojeg se uzimaju pare. Zato je Korg Pa 600 extra klavijatura . Za male pare dobijas sredstvo za rad. Ne vuces na tezge nista sem klavijature i stalka. I ne daj Boze da se nesto desi sa klavijaturom opet nisu toliko velike pare, kupis drugi i vozi.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
Kolega je sve rekao u ovom postu...
Ko radi non stop svaki kabl ili dodatak viška mu je previše.... pa600 je neki kompromis svega toga.... naravno da nije idealan i da je daleko od toga.... ali za namenu koju je i postavljač teme tražio je najbolja opcija.... sve ostalo je promašaj... pogotovo ovaj live aranžer.... dobar je možda za nekog ko sedi na barskoj stolici u piceriji i svira laganu programsku muziku..... za nas "komercijaliste" vredi ko lipov q*ac....

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2016, 12:32   #24
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@dmmacak - Malo se šalimo za ovo "fun yamahe". Istina da sviram Yamahu i da mi najviše odgovara ali to ne znači da isključujem ostale brendove. Kamo sreće da na tržištu imamo 10 tak konkurentnih firmi. Cijena bi padala, kvaliteta se dizala i svi bi imali korist od toga. Ovako je sve spalo samo na dva tri slova.

Zbog toga treba uzeti i ostale varijante poput soft arangera, koje su spomenuti maloprije. Ako govorimo o vArranger2, očito je da se radi o kvalitetnoj aplikaciji, veoma popularnoj i s odličnom podrškom. Kada se uzmu u obzir sve njene mogućnosti, cijena i nije tako visoka. S obzirom da je @pekilik aktivno koristi ne bi bilo loše da malo objasni princip rada. Znamo da postoje mogućnosti rada sa nekim sound modulom ili VST insturmentima, da prihvaća sve vrste ritmova od Yamahe, Korga, Rolanda ... Ako ima volje, neka @pekilik malo opiše svoju konfiguraciju.

@nikadvisekorg - Što kažeš na audio koji sam stavio? Radi se o hardware klavijaturi, nova košta 700 eura, prima 32Mb sample materijala ... a nije Korg

Promijenjeno od casper (21.10.2016 u 13:05 sati) Razlog: pogrešan podatak rama
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (21.10.2016)
Star 21.10.2016, 12:48   #25
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Lično bi je prvi uzeo da sam imam malo slobodnog vremena i višak 700e jer vidim koliko je dobro zamišljeno i vredi i više.....
Al ko što reče kolega, većina nas je upala u taj kolosek i idemo linijom manje otpora.. ubaciš brma/mrčko set, namenske kako koji izlazi (a ima ih na dnevnom nivou)... i piči..... sa ovim ne znam koliko bi to brzo mogao... pogotovo u situacijama kad radite sa više različitih tipa svirke.... pa imam dva i više seta za svaku namenu..... po potrdbi na sred svirke ako nemam neki ritam učitavam a licu mesta s usb-a i odma pičim samo da se ne vrati pesma..... kako kažu u pesmi.... "puste pare proklete....."
Da radim viarijantu kao što sam napisao u prethodnom postu... kulturiška muzikica u uglu dok ljudi režu picu i ispijaju čašu vina uz ćaskanje a ja pičim "strejndž'rs in d'najt" ovo bi definitivno bio moj izbor....

Ovako prvo što me odbilo je pomisao da sviram u nekom klubu/kafani a neki pripit dolazi da mi naruči presmu i zadržava se za klavijaturu.... sa ovim displejem ostao bi bez njega na prvoj mojoj tezgi....
Bar u mom slučaju ne sviram toliko emancipovane tezge da mogu ovakvu spravu da nosim
😁. Kako je kod vas ostalih?

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2016, 12:56   #26
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ Casper
Ma druze znam ja sve malo sam se nasalio. Znam da nije ovo tvoj pravac svirke, uostalom kao ni moj. Nekad sam voleo taj drajf i taj ton, pre 15-20god. A sad vise volim opustajucu muziku. A sto se tice yamahe u istim smo vodama, i ako sam kupio Pa3x prosle godine jos uvek nosim Tyrosa na svirke. Samo mi dugogodisnji korisnici yamahe znamo zasto i kako.
Valjda se ne ljutis na salu.☺☺☺

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
dmmacak Je trenutno online   Reply With Quote
Star 21.10.2016, 12:56   #27
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@nikadvisekorg - Jesmo li se dobro shvatili? Snimak iz #17 posta je izvađen s youtuba, a inicijalno je sviran na "običnoj" hardware klavijaturi.
U nju stane set do 32 mb. Materijala možda nema kao za Korga ali sve što je dostupno za yamahu, ova spravica "guta" bez problema.

@dmmacak - ma što bi se ljutio, razumijemo se 100% ;-)

ISPRAVAK - momci, pogrešno sam napisao u ovom postu ali i onom maloprije, radi se o 32mb RAM memorije, a ne 150, znate onu staru "što se babi snilo, to joj se i učinilo"

Promijenjeno od casper (21.10.2016 u 13:06 sati) Razlog: krivi podatak
casper je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2016, 17:17   #28
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post

Zbog toga treba uzeti i ostale varijante poput soft arangera, koje su spomenuti maloprije. Ako govorimo o vArranger2, očito je da se radi o kvalitetnoj aplikaciji, veoma popularnoj i s odličnom podrškom. Kada se uzmu u obzir sve njene mogućnosti, cijena i nije tako visoka. S obzirom da je @pekilik aktivno koristi ne bi bilo loše da malo objasni princip rada. Znamo da postoje mogućnosti rada sa nekim sound modulom ili VST insturmentima, da prihvaća sve vrste ritmova od Yamahe, Korga, Rolanda ... Ako ima volje, neka @pekilik malo opiše svoju konfiguraciju.


Vrlo rado cu malo opisati nacin na koji funkcionise ova (za te novce) izvrsna aplikacija...

Pre svega bih spomenuo da u danasnje vreme postoje PC sistemi jako malih dimenzija a ogromnih performansi nesto poput Intel NUC proizvoda,
sto uz kacenje od pozadi na neki od touch screen monitora i uz neki manji hardware kontroler koji bi bio koriscen za komande styler-a,
ne cini neku posebnu tezinu i komplikaciju kablovima gledajuci na kvalitet zvuka koji se moze dobiti za neki relativno normalan novac za razliku od top aranzera...


Funkcionalnost rada sa samom aplikacijom je vrlo jednostavna, pocecu od toga da je moguce koristiti vise izvora zvuka istovremeno i postavke istih snimati u SONG-ove(registracije-kod yamahe), poseduje interni citac sf2 bankova koji na 64bit-nom synth-u ima ogranicenje samo ram samog PC-a znaci bez ogranicenja u samoj aplikaciji, poseduje interni VST host za 16 VST instrumenata, a moze manipulisati preko Out midi portova i sa externim sound modulima poput
(Ketron sd 2, sd 1000, Roland Integre i drugih) nema nikakvih ogranicenja da koristi zvukove workstation instrumenata i drugih aranzera...

Cita stilove skoro svih brendova (Korg,Yamaha,Roland, Ketron...), gde bih izdvojio yamahin style format kao najotvoreniji gde se na moje sugestije programeru
najvise uradilo, te je moguce u Yamahinom formatu imati razlicite taktove varijacija i prelaza(2/4,7/8,4/4,9/8 itd...) sve to u samo jednom stilu,
gde se otislo cak i dotle da je moguce imati i skoro neogranicen broj style partova pa je moguce u jednom stilu imati i po 10 Main-ova,Fill in-ova, Intro-a Endinga....

Vrlo pregledno i jednostavno se manipulise ritmovima i zvukovima Songovima jer u glavnom prozoru programa su prikazani i folderi i fajlovi sadrzani u njima u obliku button-a koje mozete odabirati bilo pritiskom na komandu na touch screen-u bilo na neku programiranu kontrolu(dugme) na nekom hardware kontroleru,

za desnu ruku je moguce koristiti pet razlicitih zvukova i tri za levu, dok se ovi za levu mogu preneti na drugi kontroler pa se mogu koristiti kao dodatna klavijatura tj kao da imate dodatnu klavijaturu iznad glavne,

postavke tih pet instrumenata ili ova tri za levu se opet snimaju kao poseban program kojih je moguce posloziti 20 iznad styler-a i biti vezani uz svaki ritam
poput sts-ova kod Korga ili one touch kod drugih brendova, plus toga je broj user sounda neogranicen...

To bi bilo ukratko opis same aplikacije, ja koristim dve konfiguracije jedna kucna bazirana na Intel i7 2600k, Asus p8z68 ploci, ram 16gb na 2133mhz i vsl 22 audio karta sa ssd diskovima za sistem i instrumente,

drugi koji se moze nazvati "live" PC je baziran na intel i7 4790k odgovarajucoj Asus ploci, ram 2400mhz i dva ssd-a u raid 0 modu i RME hdsp 9632 karti

mozda bi neki "minimum" za stabilan rad bio neki od novih i5 procesora sto brzi ram i neizostavni ssd diskovi (preporuka u raid 0 modu zarad sto vecih performansi sistema koji treba biti pripremljen za audio rad, ukoliko je potrebno davno sam postavio youtube snimke optimizacija pa ih mogu postaviti i ovde), i naravno neka od audio karti koje mogu raditi stabilno na manjim latencijama...


Kao sto mozete videti sve ovo i nemora probiti cifru od 1000E, a moze se meriti kvalitetom sa mnogo skupljim instrumentima, e sad svako neka odluci za sebe, sta mu i kako vise odgovara, postavicu ovde jedan snimak jednog vA2 korisnika koji moze biti interesantan za nase podneblje,
ne toliko kvalitetom zvuka ali najvise podseca na muziku koja se kod nas izvodi....

https://www.youtube.com/watch?v=bnRxfpgy3hM
pekilik je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, pekilik, za koristan post:
Alen P (21.10.2016), casper (21.10.2016), romario (21.10.2016)
Star 22.10.2016, 10:45   #29
sucibrkdamir
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.10.2016
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
sucibrkdamir ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja kupio Roland EA-7
Čudo jedno
sucibrkdamir je offline   Reply With Quote
Star 22.10.2016, 13:47   #30
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mani,mani,G800 sa semplerom koji u semplovima ne moze ni procitati vec upisane niti dodeliti automatske lupove!
I kolicinom memorije ko kompjuter od pre dve decenije!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:00


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije