Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.08.2010, 13:32   #1
caki007
Početnik forumacije!
 
caki007's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.04.2009
Postovi: 7
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
caki007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Pa500 kvar i servis

Dakle imam problema sa navedenom klavijaturom pa ako mi mozete pomoci savjetima i prijedlozima!
Zivim u Hrvatskoj (zadarska županija) i htio sam poslati klavijature na servis, no dućan u kojem sam ih kupio mora ih slati najblize u zagreb i rekli mi da ce trajati oko mjesec dana a trosak da bi iznosio od 700-1000 kn!?

Sad ne znam sto bih napravio, ugl. kvar je u tome sto mi jedna strana zvucnika ne radi, a evo i druga je pocela stekati, odnosno kad tipku za pojačavanje pomaknem malo u stranu onda radi i naravno kad otpustim tipku onda opet ne radi.
A drugi problem je u tome sto mi ni yojstick ne valja, znaci pomaknem ga gore, odnosno dolje i zvuk mi ostane u tom visokom odnosno niskom tonu!

Znaci sad me zanima, da li je normalno da to traje po mjesec dana i da moram slati u zagreb klavijature i da li navedeni kvarovi stvarno toliko kostaju?

Hvala!

Promijenjeno od Sejox (31.08.2010 u 00:18 sati) Razlog: Tema premjestena.
caki007 je offline   Reply With Quote
Star 30.08.2010, 15:18   #2
svirko
Švaler Veteran
 
svirko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.07.2007
Mjesto: u blizini
Godina: 56
Postovi: 767
Downloads: 614
Uploads: 26
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 77 puta u 71 Postova
Instrumenti: Korg PA 500, Korg TR-61
Interesi: muzika, rad na PC
svirko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ovako prijatelju,

ja bi ti preporučio, ako ti nije klavijatura pod garancijom, a očito nije jel ti ne bi trebali onda naplatit ništa, da probaš najprije dobro ispuhat one utore od volumena, i čak malo poprskat sa nekim električarskim kontakt sprejem.
Ili jednostavno odvrni sve vijke sa donje strane klavijature, skini donji poklopac, i malo prekontroliraj kontakte.
Nije komplicirano ništa.
Samim tim češ moć i prekokontrolirat i joystick ( možda je upala kakva mrvica, ili tako nešto ) ili je greška možda u postavkama same klavijature.
S obzirom da kažeš da ti hoće uzeti 100-150 eura za popravak, mislim da bi onda trebali stavit i pozlaćene zvučnike i žice
pretjerano, stvarno...i još u Zagreb....
A isto tako, probaj, ako imaš kakvog dobrog elektroničara, ili neki dobar RTV servis,da pitaš i njih. Garantiram da će ti to složit, ako će trebat, barem u pola manje cijene.
__________________
Bolje bit mrtav pijan, nego mrtav trezan




svirko je offline   Reply With Quote
Star 03.09.2010, 22:44   #3
jaskooo
Drugar foruma
 
jaskooo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.05.2004
Mjesto: Živinice
Godina: 43
Postovi: 80
Downloads: 3950
Uploads: 13
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
jaskooo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sto se tice toga o gubitku tona, to se meni desilo na pa50. Jednostavno rjesenje : kupis potenciometar koji kosta max 10 eur i sam ga sebi zamijenis, kao i ja. A na pitch bend sto zaglavljuje, to sam popravljao slicno jaranu, desilo se da je saraf koji drzi potenciometar na pitch bendu popustio i malo ispao iz lezista. Otvori klavijaturu i pogledaj kontakte da nije od udara ispao kontakt koji veze pitch bend sa plocom ili ovo maloprije sto rekoh. Pozzz
jaskooo je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:10


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije