Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.06.2012, 22:38   #1
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Beitrag Laptop ili Korg X5D uz Roland G600???

Pozdrav svima....Hteo sam da postavim jedno pitanje na koje bih od vas voljnih zeleo da dobijem odgovor....Naime, posto sam se "osigurao" za ritam sekciju, zeleo bih da sad pojacam solo stranu....Pocetnik sam i sad razmisljam sta bi mi bolje "leglo" uz moj Roland G600 kojeg trenutno imam?!Znaci, dvoumim se izmedju KORG-a X5D i Lap Topa....Znaci, kada bih uzeo X5D, imao bi dobre boje i svasta jos, ali sada razmisljam da umesto X5D uzmem lap top i vucem semplove pomocu midi kabla na svoj G600 i VSamplera....Znam da je moguce, e sad hteo sam da postavim pitanje....Sta mi se vise isplati i sta je po vasem misljenju bolje?Znaci, da li se mogu jednostavno pomocu MIDI kabla iz lap topa u klavijaturu vuku semplovi ili ipak da uzmem X5D kao drugu klavijaturu....Znaci budzet nije nesto ogroman....Tipa 130e-140e koliko bi i izdvojio i za Korga, ali mi je ovo sa lap topom jeftinije....E sad je i pitanje koje minimalne snage lap top da bi sve to funkcionisalo i koliko bi me iznelo sve to otprilike sa lap topom i midi kablom....Ako ima neko iskustva, neka napise....Bio bih veoma zahvalan....Pozdrav svima
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 04.06.2012, 23:34   #2
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

kombinacija sa lap topom nece bas da svose za 130 evra..toliko ti kosta neki iole solidan lap top sa manje-vise dovoljno ram memorije za to sto hoces,a plus zvucna karta eksterna uz njega,plus midi kabl,i on je 15 evra,a muzicka karta vec zavisi ,ali mislim da neku solidnu eksternu bez 40-50 evra neces naci..tako da mu to ode u 200 evra vec..a x5d ako malo bolje potrazis mozes naci i za 100 evrica ok,em lepse dve klajve,em funkcionalnije..imaces na njemu sve solidno sem harmonika,mada mogu i one da prodju,a zujalice,gajde i ostalo zavrsava posao..pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Milan$ za ovaj koristan post:
AcaG600 (05.06.2012)
Star 05.06.2012, 02:08   #3
Jovan4e
Vredan član društva
 
Jovan4e's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.01.2010
Mjesto: Makedonija, Prilep
Godina: 31
Postovi: 114
Downloads: 1064
Uploads: 12
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: Roland G-1000 Korg PA1X pro, PA3x
Interesi: Sve sto je interesantno
Jovan4e befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Jovan4e pošalji poruku preko MSN messengera Jovan4e pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

x5d definitivno kolega .... bar ja mislim da je mnogo bolje da uzmes ovu klavijaturu jer ipak laptop je laptop i nije isto kao sto moze biti klavijatura . Kao sto rece kolega Milan$ treba ti jos puno toga da povezes g600 na midi ali i mislim da nije 100% sigurno da ides na zivu svirku s laptopom jer svasta se moze desiti... mislim da ovaj korg ima vrlo dobre boje i ne vrijedi "zamjeniti" ga za laptop samo zbog neke harmonike .... moj glas ide za korg ... pozz
Jovan4e je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Jovan4e za ovaj koristan post:
AcaG600 (05.06.2012)
Star 05.06.2012, 02:54   #4
spooxjunior
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 23.11.2011
Mjesto: Nis
Postovi: 38
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Korg PA50SD
spooxjunior befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Po meni jednoo je sigurno, ono sto ce ti dati laptop ja ne bih ni poredio sa x5d. E sad, sto se tice isplativosti, tu zavisi dal posedujes laptop, zvucnu karticu itd.
Ako uspes da napravis sistem sa laptopom funkcionalnim, mislim da ces biti prezadovoljan. Bas sam nesto citao i istrazivao na temu softverskih semplera i raznoraznih programa, i mislim da se vredi malo potruditi oko toga.
Ako imas laptop i midi kabl, obavezno probaj ovu kombinaciju, jer onda mozes da spakujes sebi bukvalno one programe (boje) koji ti se dopadaju iz bilo kojeg sinta ili npr Kontakta i tako nekih vrlo zanimljivih programcica.
Ali znaj da moras da ulozis u dobru zvucnu karticu koja je dosta bitna u tom malom sistemu.
I ja cu uskoro da krenem da se igram sa ovim stvarima....
spooxjunior je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio spooxjunior za ovaj koristan post:
AcaG600 (05.06.2012)
Star 05.06.2012, 08:52   #5
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala svima na odgovoru....Najverovatnije cu da uzmem tog KORG-a....Nego mi je problem kad gledam po oglasima sto ljudi preteruju sa cenom za tu klavijaturu....Znaci oko 120-130 je limit.... Ako ima neko jos neko misljenje i resenje, neka se javi....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:36


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije