Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.11.2011, 05:25   #21
djlabomi
Vredan član društva
 
djlabomi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Serbia
Postovi: 105
Downloads: 690
Uploads: 0
Rekao HVALA: 48
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijature
Interesi: sport, multimedia
djlabomi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Znam ja sve to. Nije meni imperativ da kompjuter nosim na svirku. Više bi mi značilo da mi sve bude funkcionalno za rad u nekim kućnim uslovima, vezano za neki kreativan rad. A, live... Može i da sačeka. A, može i bez njega.
Svestan sam ja da je za live audio setup potrebno mnogo znanja koje neko stekao velikom posvećenošću tom problemu. Ja toliko znanja nemam, a i da ga imam, teško mi je da nađem vremena i da windows reinstaliram, a tek da se zamlaćujem sa GM bankama. Naravno da sam spreman da nekome ko to stvarno zna i platim za tu uslugu. Samo želim da znam, u celoj toj live priči, da odradim kompletno audio editovanje na kompjuteru. Kao što bi na sintu pravio i kombinovao boje koje mi odogovaraju i brisao šta mi ne odgovara.

Do tad, ne zaboravljam da je moj trenutni problem učitavanje semplova i VST instrumenata u Cubase (Nuendo). Da se, ipak, za sad zadržim na tome.
djlabomi je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2012, 19:21   #22
djlabomi
Vredan član društva
 
djlabomi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Serbia
Postovi: 105
Downloads: 690
Uploads: 0
Rekao HVALA: 48
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijature
Interesi: sport, multimedia
djlabomi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

"Bolje ikad nego ikad..."
POsle dva meseca, našao sam vremena da instaliram 2 operativna sistema na dva odvojena diska. 32-bit na SATA i 64-bit win7 na SSD.
Sad samo da se nadam i zamolim kolege (tranzit, fico i ostali) za dalje korake... Šta prvo?
U međuvremenu sam nabavio Colossus, Spectrasonics Trilian i Omnisphere, Batterz 3, FX Pansion Guru, NI Stormdrum Kompakt... Inače imam gomilu semplova, sa kojima ne mogu ništa da uradim, jer ne znam kako da ih učitam... Koji sempler bi mi najbolje radio posao uz Nuendo? Emulator X, Kontakt, Halion ili mogu i svi zajedno?
Da se za sad zadržim na ovim pitanjima. Očekujem vaše savete i unapred se zahvaljujem!
djlabomi je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2012, 19:50   #23
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

'Ajd da napises hardversku konfiguraciju, mozda si i napisao ali ko ce to sad naci. Kad to napises tek onda mogu nesto konkretnije da ti preporucim ili da ti dam nekoliko savjeta jer treba optimizovati BIOS pa sistem pa... ima tu dosta posla.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2012, 20:58   #24
djlabomi
Vredan član društva
 
djlabomi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Serbia
Postovi: 105
Downloads: 690
Uploads: 0
Rekao HVALA: 48
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijature
Interesi: sport, multimedia
djlabomi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

'vako:
Proc. Intel D920 (mogu da ga klokujem do 4 GHz, imam odličan CoolerMaster cooler), ASUS P5WD2, 8Gb RAM DDR2 na 800 MHz, E-MU1212m. Storage: SSD Kingston 64Gb, Seagate SATA baracuda 500 Gb i jedan ATA baracuda 250Gb.
Win7 32-bit, za svakodnevnu upotrebu, mi se nalazi na odvojenoj particiji na SATA disku (80 Gb), ostatak sam odvojio da držim VST intrumente i sve potrebne semplove, plugin-ove... ATA disk mi služi za skladištenje svega uobičajenog (muzika, fotografije, video zapisi, razni dokumenti, ...).
Od spoljnih uređaja koristim jedino web kameru, ponekad.
Win 7 64-bit sam namenio isključivo za potrebe moje audio - produkcijske pasije, sa kojom nikako da krenem...
Od klavijatura, koje bih koristio kao master keyboard imam na raspolaganju Tyros 1 i stari dobri Korg X5D (šta je bolje?).
Imam obične kompjuterske zvučnike, nikakav kvalitetn monitoring, čak ni dobre slušalice. Smatram da mi je velika vremenska (a, možda i kreativna...) organizacija i da napravim nešto, a tek da to izmiksujem...
To bi bilo trebalo da bude sve, nadam se.
P.S.
Tranzit, ti si mi poslednja nada, pre nego dignem ruke od svega...
djlabomi je offline   Reply With Quote
Star 29.01.2012, 16:18   #25
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hahahaha... cuj posljednja nada. Ti mene puno obaveza sa tim. Znaci ja sam odgovaran ako svoju pasiju ne budes dalje upraznjavao, Boga mi zestoko si mi nabacio odgovornost, jos ce i savjest krenuti da me muci.

Da podjemo od BIOSa. Predpostavljam da nisi pocetnik u svemu ovome posto pominjes da si uradio oveclocking pa cu obici osnovna objasnjenja. Vazno je da u BIOSu deaktiviras sve sto ne koristis. Ovo oslobadja nove resurse. Znaci prvo u Integrated Pheriperials pa tu postavi sve sto ne trebas na Disable (HD Audio Controller, Serial Port, Parallel Port...). Sada idi na CPU konfiguraciju pa postavi na Disable Max CPUID Value Limit, Enhanced C1 Control, Hyper-Threading Technology (velika steta, prevelika steta jer taj HT bi ti donio bar dva puta vise performanse nego sav taj tvoj Overclocking ali Intel D920 ne podrzava HT) i Intel Speed Step Technology.
U Win 7 64Bit sistemu za audio, postavi Background procese za primarne (Device Menager > Advanced...), zatim iskljuci sve vizuelne efekte (posebno Aero). U device menageru postavi na Disable sve komponente koje ti nisu od znacaja u audio sistemu (na primjer Network Controller, a ako nekad zatrebaju lako ces ih aktivirati), iskljuci automatski defragmentirung, idi u Servise pa iskljuci Search i Indexing, a mozes slobodno i Superfetch. Sad idi u folder gdje je instalirana EMU 1212m (Creative Professional) pa nadji tu Patch Mix a onda desnim misem na njega i na Properties pa na Compatibility i onda dole pri dnu aktiviraj Administartors Rights. Ovo je bitno jer driver 1212m u tom slucaju dobija na prioritetu a kako znas taj driver je u sustini najvazniji u kompletnom audio sistemu.
Zapamti, sta god instalirao na taj Win 7 64 Bita, uvijek i iskljucivo instaliraj kao Administrator.
Za Masterkeyboard mozes koristiti i Tyrosa i Korga, onaj koji ti vise odgovara klavijaturom. Ako bude Tyros onda obavezno treba u svakom Hostu koji budes upotrebljavao da filtriras SysEx na Midi Inputu jer svi ti aranzeri salju brdo SysEx podataka koji mogu da opterete Midi Port bez potrebe a Boga mi i da naprave svakakva cuda, onako usput.

'Ajd obavi ovo pa cemo dalje sa instalacijama sveg tog smeca od softvera sto imas... hahahahaha.

Promijenjeno od tranzit (29.01.2012 u 16:20 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
djlabomi (30.01.2012)
Star 30.01.2012, 01:48   #26
djlabomi
Vredan član društva
 
djlabomi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Serbia
Postovi: 105
Downloads: 690
Uploads: 0
Rekao HVALA: 48
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijature
Interesi: sport, multimedia
djlabomi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma, ne tranzit (gde nađe baš ovaj nik...?).
Onako sam prokomentarisao, taman posla da ti nabacujem još i odgovornost, grižu savesti, i slično... Uzdam se u tvoju i dobru volju svih kolega muzičara, koji su voljni i imaju vremena, pre svega, da se bave još i mojom problematikom.
U pravu si, daleko sam od početnika, svašta sam radio sa komjuterom (mnogo sati rada u Adobe-ovim Photoshop-ovima, Audition-u, Premier-u, zatim Pinacle, itd... Pokušavao sam i veše puta sa Cubase-om ili Nuendo, ali mršavo; i nikad nisam mogao sve od softvera, koji imam da pokrenem), ali taj audio segment nikako da mi krene. Valjda i zato što ima mnogo VST-a najpre da se presluša i proba, pa da se čuje šta od toga može da se napravi na jednom prosečnom kompjuteru bez ikakve profi opreme... Za sve to je potrebno mnogo vremena, sa kojim ja hronično loše stojim. Ali, šta je tu je.
Dobra ti je ova "smeće od softvera..." Ni sam ne znam šta imam, a ne radi mi nikakav posao...
Hvala još jednom!
Sutra po podne radim kako si mi rekao, pa se javljam.
Iskreno se nadam da će sve ovo još nekome da koristi.

Pozdrav!
Dodato:
Odradio sam sve po uputstvu.
Hoću li imati nekih promena (problema) u radu Win7 sa drugog diska zbog ovih promena u BIOS-u? Mislim na disable-ovanje Serial Port, Parallel Port, Max CPUID Value Limit, Enhanced C1 Control...
Dodato:
Ja odradio ...

Promijenjeno od djlabomi (04.02.2012 u 14:31 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
djlabomi je offline   Reply With Quote
Star 21.01.2013, 15:42   #27
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Tako je Sinisa ali mora prvo da pronadje gdje se nalaze svi Plugin .dllovi jer pojedini se instaliraju u VST folder a poneki ostanu u instalacionom folderu Plugina. Ima jos jedan nacin a to je, da kada pronadje gdje je koji dll instaliran, da ih sve jednostavno kopira u Steinberg\VSTplugins folder. Pri slijedecem dizanju Cubase ce ih uredno prijaviti.
Cubase mi ne vidi Kontakt u listi vst (F11) .
Inače Kontakt radi samostalno .
Ovo je način da i njega "ubacim" u cubase ?
romario je offline   Reply With Quote
Star 21.01.2013, 16:02   #28
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pri instalaciji Kontakta vjerovatno nisi specifikovao tvoj default VST Plugins Folder vec si prepustio da to Kontakt uradi. Kontakt je instalirao svoj 32bit plugin .dll u Native Instruments - Kontakt - VST Plugin Folder. Potrazi tamo taj .dll pa ga slobodno kopiraj u folder gdje ti se inace nalaze i ostali pluginovi. Postoji i drugi nacin, da u Cubaseu dodas i taj folder gdje ti se sada nalazi Kontakt .dll, kao dodatni VST Plugin folder.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 21.01.2013, 16:05   #29
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mario,znas li gdje si prilikom instalacije Kontakta odabrao da ti instalira
VST plugin.(.dll fajlovi).Program te to uvijek pita.
Ukoliko ti je 64 bitni Win 7,onda u Program Files imas folder Steinberg,
u kojem se opet nalazi i folder VST .
Pretpostavljam da ti je instaliran Kontakt 5.
Ukoliko je tako,onda u taj Folder Program Files/Steinberg/VST kopiraj
Kontakt 5.dll,Kontakt 5 8out.dll i Kontakt 5 16out.dll fajlove.
Pri sljedecem podizanju Cubase-a,on ce da skenira VST plugine,i treba
da ti "vidi" i Kontakt i to sva tri - i Kontakt 5 i 8out i 16out i omoguci njihovo koristenje.

PS: Ne vidjeh prethodni post,inace ne bih pisao.Bitno je da se rijesi problem....
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast

Promijenjeno od Sejox (21.01.2013 u 16:07 sati)
Sejox je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:27


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije