Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.10.2016, 01:33   #1
bokisa4444
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.09.2016
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
bokisa4444 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Yamaha-Kontakt 5-One Man Band = Ludnica!

Pozz svima

Naime imam par pitanja i nekoliko problema koje ne mogu sam da resim pa bih molio za pomoc iskusnijih kolega.
Sviram cisto ovako iz hobija (lazem svirao sam svaki dan do pre dve godine ali na igrackama tj ucio, svirao, glupirao se...) i posto nisam u situaciji da nabavim neki konkretan aranzer danas sam kupio Yamahu PSR-295 za 50 evra.

Znam da je "krs" od klavijature ali palo mi je na pamet da probam da napravim nesto sto lici na pravi aranzer putem kontakta i one man band-a jer ova klavijatura za razliku od prosle koju sam imao (casio neki, nesto...) poseduje midi izlaz, tj usb midi ili kako god.

E sad prvo pitanje Da li je moguce od ovoga napraviti posten aranzer, tacnije da vucem sve potrebne ritmove i smplove preko kompjutera??

I drugo pitanje da li je moguce to napraviti tako da sve komande menjam preko klavijature, tipa da promenim ritam i varijacije, da promenim boju da podesavam tempo i tome slicno?

Sad ne znam da li je protiv pravila, izvinite ako jeste, ali evo link sa youtube-a sta bih voleo da uradim sa svojom klavijaturom:

https://www.youtube.com/watch?v=qWs110YQORo

U principu bih to voleo kod sebe

Pratio sam neke klipove kako da ubacim odredjene setove u OMB i Kontakt ali nikako da ih usaglasim da rade zajedno. Povezao sam preko midi Loop be virtuelnog kabla ali i dalje ne rade zajedno. Tipa pustim ritam (koji sam konvertovao za psr9000) u omb i ne radi nikako.
Pre toga sam normalno to sredio u kontaktu, tj iz seta konvertovao PCM fajlove, pa ih prebacio u wav, pa onda iz wav-a u kontakt sredjivao ritam i poredjao kako to treba. U pitanju je bio **** begin ritam ali nikako da ga pustim da proradi.

I tu sam lupio o zid, ni napred ni nazad?
Sta sad, kako dalje?

Dakle, ideja je da napravim nesto slicno onom klipu gore.
Svaka pomoc je dobrodosla

Dodato:
Iz nekog razloga ne mogu da nadje Edit za post iznad....

Naime, povezao sam sve kako treba ali sad imam problem, kako da preko klavijature kontrolisem OMB?? Tipa da mi radi start/stop/fill in dugme??
Dodato:
Mozete da zakljucate temu.

Presao sam na vArranger i sve radi bez problema.

Promijenjeno od bokisa4444 (14.10.2016 u 17:22 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
bokisa4444 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:07


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije