Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.12.2012, 13:50   #41
Sokannp
Vredan član društva
 
Sokannp's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2007
Mjesto: Nova Pazova,Srbija
Godina: 57
Postovi: 103
Downloads: 387
Uploads: 0
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
Interesi: ja volim zivot,kafane i zene
Sokannp befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Sokannp pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa za pocetak probaj recimo u Pro electronicu ili bilo kojoj drugoj bolje opremljenoj prodavnici elektronskih delova koja ti je blizu.Na Pa2x nisam menjao ali mislim da su i kod njega standardne led diode 3mm plave difuzne.Ako gresim ispravice me neko ko je to radio na Pa2x
__________________
Ten beers a day keeps doctor away

Siguran sam da u alkoholu ima ženskih hormona: kada popijem, previše pričam i ne znam voziti auto.
Sokannp je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2012, 19:52   #42
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

hvala na odgovoru,pre svega kolega..elem,malopre sam bio do radnje..sad oni tamo imaju mali milion vrsta ovih dioda,i nisam znao koje tacno da uzmem..imaju po jacini,ako sam dobro upamtio,od nekioh 250 microkelvina do 1500 microkelvina,i pod razlicitim uglom prostiranja svetlosti,od 15 stepeni pa navise..znate li tacno oznaku diode za pa2x,koju da trazim? da bi sve bile iste naravno,da ne bude posle kao vasar na klavijaturi,neke jace neke slabije..hvala i pozzz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2012, 23:36   #43
Sokannp
Vredan član društva
 
Sokannp's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2007
Mjesto: Nova Pazova,Srbija
Godina: 57
Postovi: 103
Downloads: 387
Uploads: 0
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
Interesi: ja volim zivot,kafane i zene
Sokannp befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Sokannp pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Vec sam ti napisao da nisam nikad na Pa2x menjao tako da ne znam koji tip dioda ide na njega.Jedino sto ti mogu pomoci je da ti kazem kako sam ja na Pa60 menjao.Posto imam gomilu raznih led dioda jednostavno sam izmenio nekoliko dok nisam dobio pribliznu jacinu svetlosti.Kod mene su naravno bile crvene led diode.E sad neznam koliko si ti vican radu s elektronikom i s lemilicom da to sam radis.Mozda ti je bolja varijanta i isplativija da to odneses u neki servis ili da ti neko od kolega koji se bolje razume to zameni, da ne bi napravio mnogo vecu stetu.Stampana ploca i elektronika na njoj su prilicno osetljive da bi se neko nestrucan igrao s njima.Ili bi mozda mogao da od ovih iz Sky Music-ovog servisa saznas koji tip dioda ide ili ako imas u Nisu neki servis klavijatura da njih pitas mada cisto sumnjam da ce ti reci kao sto nisu ni meni.Eto toliko od mene.Pozdrav
__________________
Ten beers a day keeps doctor away

Siguran sam da u alkoholu ima ženskih hormona: kada popijem, previše pričam i ne znam voziti auto.
Sokannp je offline   Reply With Quote
Star 13.12.2012, 23:51   #44
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

lik u Nisu mi trazi 2000 da mi zameni 2 led diode...malo mi mnogo to,za tako prostu stvar,a same lampice u radnji kostaju 50 dinara komad,to znam i ja da zamenim,menjao sam ranije na pa1x mikroprekidace dok sam ga imao,tako da ne verujem da bi mi bio problem ove led diode zameniti,samo sto ne znam koje tacno na kupim..imam dobru lemilicu,vakum pumpicu,volju za rad,resicu ja to i sam,samo da nadjem odgovarajuce diode..pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2012, 00:13   #45
Sokannp
Vredan član društva
 
Sokannp's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2007
Mjesto: Nova Pazova,Srbija
Godina: 57
Postovi: 103
Downloads: 387
Uploads: 0
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
Interesi: ja volim zivot,kafane i zene
Sokannp befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Sokannp pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa onda najpre otvori klavijaturu da vidis koji je oblik tih dioda, mozda su cak cetvorougaone mada te plave nisam nikad video takve.Mozda da odlemis jednu neispravnu pa je ponesi u prodavnicu, mozda prepoznas po izgledu takvu.Pazi na polaritet dioda prilikom menjanja da ne napravis "beli dim" i proveri ispravnost novih dioda pre lemljenja ali iskljucivo na podrucju za proveru dioda da ih ne spalis pre ugradnje.Ako si vec radio na Pa1x, onda ne bi trebalo ni ovo da ti bude problem, samo polako i pazljivo.
Dodato:
Pa onda najpre otvori klavijaturu da vidis koji je oblik tih dioda, mozda su cak cetvorougaone mada te plave nisam nikad video takve.Mozda da odlemis jednu neispravnu pa je ponesi u prodavnicu, mozda prepoznas po izgledu takvu.Pazi na polaritet dioda prilikom menjanja da ne napravis "beli dim" i proveri ispravnost novih dioda pre lemljenja ali iskljucivo na podrucju za proveru dioda da ih ne spalis pre ugradnje.Ako si vec radio na Pa1x, onda ne bi trebalo ni ovo da ti bude problem, samo polako i pazljivo.
__________________
Ten beers a day keeps doctor away

Siguran sam da u alkoholu ima ženskih hormona: kada popijem, previše pričam i ne znam voziti auto.

Promijenjeno od Sokannp (14.12.2012 u 00:33 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Sokannp je offline   Reply With Quote
Star 06.01.2013, 10:15   #46
epelaic
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.01.2010
Postovi: 5
Downloads: 20
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
epelaic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Reden

Meni se dogodilo na PA 800 prije nekih 2 mjeseca da mi se izgasio ekran. Prvo poludio, zatim popiz..., a poslije zvao Beltronik koji je bio zastupnik za KORG-a u CRO, pa me uputili na Sky Music u BG koji je kao sada zastupnik za Regiju, i tek poslije mjesec dana dobijem odgovor da su kontaktirali KORG-a i da se mora mijenjati cijeli ekran, cijena sitnica HALO BING !!! 2500 HRK bez ruku, samo ekran, odnosno oko 350 EURA. Naravno, nisam prihvatio jer sam saznao iz skroz drugih izvora da mi je otisla jedna mala neonka koja se nalazi inace na desnoj strani ekrana okomito i da je to preskupo. Zvao sam covjeka koji se razumi u elektroniku, otvorili je, vidjeli da je neonka pregorila, da je bila spojena na napon 12 V, kupili ledice nekoliko komada u traci, spojili na 12 V i sve radi kao novo. Eto toliko o profesionalnosti zastupnika a pogotovo o karakteru KORG-a od kojih sam kupio i PA3X prije par mjeseci. Bezobzirno ponasanje prema kupcima koji moraju stvarno se naraditi da bi isplatili njihove velike zahtjeve.(inace stara klavijatura 3 godine i nije pod garancijom)
epelaic je offline   Reply With Quote
Star 20.11.2013, 16:32   #47
mr_eko
Ovaj baš voli da kuca
 
mr_eko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.08.2006
Mjesto: Mostar BiH
Godina: 36
Postovi: 455
Downloads: 1194
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: YAMAHA TYROS 5; Korg Extreme;
mr_eko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mr_eko pošalji poruku preko MSN messengera mr_eko pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nadam se da tema nija zamrla eh ovako, danas će mi promjenitit led diode na korgu pa2x pro, i nadam se da neće biti problema Sad me interesuje, da li ću zaustavit crkavanje ako budem koristio korektor napona ili ups ?
__________________
Ko pjeva zlo nemisli
mr_eko je offline   Reply With Quote
Star 20.11.2013, 17:26   #48
neconix
KRVAVI
 
neconix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.10.2006
Mjesto: Žabalj
Godina: 45
Postovi: 484
Downloads: 1063
Uploads: 1
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 42 puta u 38 Postova
Instrumenti: PA2 & XP-30 & Superior 2
neconix befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
neconix pošalji poruku preko MSN messengera neconix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ne,zato sto je problem u samoj klavijaturi...
__________________
don't worry,be happy,and drink 'ladno Jelen pivo!
neconix je offline   Reply With Quote
Star 13.06.2014, 19:16   #49
kristi
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 24.02.2008
Mjesto: Ruski Krstur
Godina: 35
Postovi: 81
Downloads: 83
Uploads: 5
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg pa4x pro , Korg Kronos , Roland juno 106, Dallape Organtone
Interesi: Muzika i tehnika
kristi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav kolege evo ja sam uspeo da nabavim original plave diode za pa2x pro od servisera u sky music-u. Pretpostavljam da su me ,,oderali'' posto sam platio 150 din komad ali posto sam sam zamenio izgorele diode popravka me nije puno kostala...
kristi je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:32


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije