Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.07.2012, 19:23   #21
svirac007
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 01.03.2006
Postovi: 376
Downloads: 2117
Uploads: 0
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 21 puta u 19 Postova
svirac007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pregledaj malo oglase iz Bosne, mozda nadjes nesto povoljno a blizu ti je samo preko Save
svirac007 je offline   Reply With Quote
Star 06.07.2012, 11:58   #22
acakasper
Stvarno kod kuće
 
acakasper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.01.2012
Mjesto: Usa
Postovi: 1.146
Downloads: 1259
Uploads: 61
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 137 puta u 134 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
acakasper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
acakasper pošalji poruku preko ICQ messengera acakasper pošalji poruku preko AIM messengera acakasper pošalji poruku preko Yahoo! messengera acakasper pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

kolega za 350e ne moze da se uzne bog zna sta,ali po meni je bolji neki korgov aranzer npr i30 ili is35,jeste da se korg teze steluje na razglasu od rolanda ali je korg mnogo pristupacniji i laksi za rukovanje od ovih starijih rolandovih serija g600.i imas mogucnost pravljenja boja user bank,dok g600 ne moze da ima harmonike kao korg i ili is serija ali ima bolji bubanj,ali ni korg nije sa bubnjom los,moze se vrlo lepo srediti da radi,moze zvucati ko pa50 to garantujem.
acakasper je offline   Reply With Quote
Star 06.07.2012, 13:32   #23
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovo ce ispasti na kraju kao licitacija ili kao glasacka kutija. Poslusaj kolega Nesu (dodaj 50 eura i uzmi Roland GW8 jer on je bar cetiri generacije instrumenata ispred svih ostalih koje si naveo). Uporedi sam, Roland G600 raspolaze Sampling ROMom od 28 MB a GW8 od 256 MB. Milsim da su svi ostali komentari suvisni. G600 je, u poredjenju sa GW8, djecija igracka i to vrlo jeftina. Napravio bi katastrofalnu gresku ukoliko bilo sta drugo uzmes kada je u pitanju taj cjenovni segment a i sire.

Promijenjeno od tranzit (06.07.2012 u 13:34 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 06.07.2012, 14:32   #24
kac97
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.01.2012
Mjesto: Hrvatska
Postovi: 66
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg N364, Hohner Atlantic IV Deluxe N
kac97 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kac97 pošalji poruku preko MSN messengera kac97 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma znam ja kolega tranzit kakva je razlika izmedu te dvije klavijature u specifikacijama,da se mene pita,normalno da bi uzeo gw8...ali kao sto sam vec napisao,ja jedva da imam 350 eura,i da je tu samo tih 50 eura naslo bi se negdje...ali najjeftiniji gw8 kod nas kosta blizu 600 eura rabljeni,kao sto sam napisao vec u jednom od prijasnjih postova,tako da on ne dolazi u obzir jer nemam tolko love...lijepo sam pitao da mi neko savjetuje sta uzeti od 3 navedene klavijature,ili da preporuci neku u tom cjenovnom rangu,ali tu utjecu i drugi faktori...kod vas u srbiji su cesto puta klavijature dosta jeftinije nego kod nas u hrvatskoj...
Postovano sa mobilnog uređaja
kac97 je offline   Reply With Quote
Star 06.07.2012, 14:58   #25
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma nisu cijene toliko različite, treba pratiti oglase. Sad vidim na njuškalu Prelude (GW8 - sa zvucnicima) za 500 eura, dobija se flat case uz njega i papiri s garancijom.
Znam da je 150 eura cca 50% više od onoga što imaš ali treba dvaput razmisliti jer se ne radi o velikom novcu. Za tu lovu ćeš imati vrlo ozbiljan i iskoristiv instrument.
casper je offline   Reply With Quote
Star 06.07.2012, 18:30   #26
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Eh te pare proklete pare!!!
Strpi se onda malo pa kupi nesto sto valja,ovako ces samo baciti pare.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 06.07.2012, 18:59   #27
brajo456
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 07.11.2011
Mjesto: Šumadija
Postovi: 109
Downloads: 102
Uploads: 11
Rekao HVALA: 34
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Korg pa1x & Triton Classic
Interesi: folk, BMW, zene
brajo456 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

nisam ti ja spomenuo novog al nema veze. bolje ti je jos nesto ustedi pa imas solidni aranzer a ne da poslije 2 mj zelis nesto bolje a te prastare klave se dosta tesko podravaju
brajo456 je offline   Reply With Quote
Star 06.07.2012, 21:30   #28
jazo1981
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.10.2008
Mjesto: wien
Postovi: 31
Downloads: 110
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: em 2000
Interesi: sviranje
jazo1981 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard pozz kac97

Citajuci ove sve prijedloge i komentare dobio sam zelju da i ja nesto dodam.
Ovako prije 3 godine kupio sam preko ebay em 2000,i posto sam hobi svirac(onako sebi za dusu),nisam se pokajao premda kljave g serije(starije) i em imaju dosta tehnickih nedostataka.Kod tehnickih,mislim na vanjski dio(tasteri).
Posto sam naveo da sam hobi svirac,nesmeta mi ako mi zasteka start gumbic i ne stane mi ritam..ili slicni problem.
Ja sam platio 420 eurica za nju,u austriji,a toliko je i moj kolega u hrvatskoj dao za g800 prije jedno 6 godina.Mogu da ga pitam,posto slabo udara po njoj i promjenio je interese za muziku(bavi se miksanjem i komponiranjem) mozda bi ju prodati htio.Vjerovatno bi to bilo u tvom budjetu,ali da znas da i kod njega ima vanjskih problema tipa nekih tastera.Ako ti kljava treba za svirku,mogo bi se puno puta osramotiti kad ti se dese stvari,koje sam naveo gore zbog dugmica itd.Tesko da ces naci taj tip rolanda a da je u bezprijekornom stanju,jer i da je malo koristen vjerovatno bi trebo jedno veliko ciscenje unutra uraditi.
Dakle zakljucak;
-ako si hobi svirac,i onako za drustvo g i em serija te u potpunosti trebaju
zadovoljiti.(sa svojim nedostacima)
-za svirku(gdje se ubiru pare),nemoj srljat jer ces dobiti isto sto i ja,i samo ces se nervirati..
Nadam se da sam ti pomogao u odluci koliko toliko jer govorim o odredjenoj kljavi iz iskustva..
Pozdrav svima
jazo1981 je offline   Reply With Quote
Star 07.07.2012, 02:37   #29
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne kaze dzaba,ona stara narodna: "Strpljen - spasen".

Ja iz ovih postova postavljaca teme,ne vidim da se radi o nekoj hitnosti ili kupovini pod moranje,zbog nekog iznenada iskrslog posla i slicno.
Ovdje ja vidim samo covjekovu veliku zelju da ima klavijaturu,i da je svira,ali kljucna stvar je ogranicena kolicina novca kojom raspolaze.
Ja jos nisam nikad napisao post,u stilu - "ustedi jos malo para pa kupi ovo ili ono".
Medjutim u ovom slucaju,posto nije hitno,potpuno se slazem sa onim sto ti predlazu i savjetuju @nesaband i @tranzit.
Mnogo ces time dobiti,i budi strpljiv,jer ces se kajati sigurno,ako odlucis drugacije.
Imas srecu da ti ljudi zaista dobronamjerno daju savjet,i to iz svog licnog iskustva.
Ovo sve vrijedi,naravno,pod uslovom da ces imati priliku vremenom da jos malo novca nekako ustedis,a da ovaj sto imas ne potrosis.

Pozdrav,
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:00


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije