Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.08.2012, 17:37   #11
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10250
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

[quote=sinisa;222222]Kolega na pa 800 odlazi skoro sve osim gumica ispod dirki. Evo ti lepo spisak kavarova....

Hahaha....moj brate i to im odlazi...neki dan bio cova da ocistimo gumicu na pa800 kad ono majko mila izbusena ko sir,ja je izvadim a ona sva ispucala.....samo da nadodam covijek je fajlas i ne svira slucajno je skuzio da mu ne radi par tipki i neke kao stekaju...
__________________
Panonica Band
Panonica Studio
GALA je offline   Reply With Quote
Star 19.08.2012, 18:26   #12
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ja ne znam što neko ne zaključa ovu temu već ima o ovom kršu dovoljno tema....
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 19.08.2012, 18:46   #13
ibro22
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.06.2008
Mjesto: austria
Postovi: 116
Downloads: 258
Uploads: 0
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: mk149
Interesi: muzika
ibro22 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mene samo cudi sto se pa800 jos producira kad ima tolke grezke. kako auto opet vrate u servise da se greska koregira. ja kako sam cito je najvise problem kod pa800 ram koji se pregrije.

kad kupujem polonu klavijaturu imali neki test koji mogu uraditi osim svirati i tipke probati
ibro22 je offline   Reply With Quote
Star 20.08.2012, 15:58   #14
energy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.03.2009
Mjesto: Zemun
Postovi: 224
Downloads: 589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: pa3x i triton le
energy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kao sto su gore naveli sve je stvar srece.Primeri:
-Ja sam imao pa800 i kostao me je jos sigurno 600e preko cene zbog kbarova.Takvih znam jos bar jos dvoje ljudi
-Drugar je imao Pa800(i jos uvek ga ima),bez torbe,ama bas nikako ne vodi racuna o njemu,izgreban izudaran Ali ni jejdan jedini kvar za evo vec 5 godina.Takvog znam jos jednog.
-PA1xSam imao i nikad nista nije crklo
-pa1x je imao lik sa kultnog mesta u beogradu koji radi svako vece po bar sest sati,u dimu prasini.....8 god bez ijedne greskice na klavijaturi.Napominjem svako vece je radila klavijatura po bar 6 sati.......
energy je offline   Reply With Quote
Star 20.08.2012, 16:49   #15
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

sunce mu zarko i ja sam hteo pazariti pa800 a sad kad ovo citam.... nemam pojma vise. Pax1 bi uzeo ali nema novi vise da se kupi, a ja zelim iskljucivo novu klavijaturu. Nekako mi u tom cenovnom rangu najvise zapao za oko pa800 ali se bojim da se ne zayebem... Neke skuplje masine ne bi uzeo u obzir jel mi treba iskljucivo za svirku za moju dusu, znaci nema tezgarenja, njakanja po belom svetu sa bezbroj razlicitih uslova i ozvucenja, iskljucivo za kucnu svirku. sad sam se pokolebao, mada opet sa druge strane, tu je 2 godine garancija, pa jbm li ga, ako nesto nije kako treba , valjda ce se pokazati u te 2 godine.... Moze li mi neko reci da li garancija pokriva bas sve kvarove , naravno mislim na fabriku, a ne kvar koji napravi sam korisnik?
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 20.08.2012, 17:57   #16
bokivelik
Donator
 
bokivelik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.04.2009
Mjesto: H 68° L 51
Godina: 41
Postovi: 193
Downloads: 684
Uploads: 11
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: KORG PA4
bokivelik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bokivelik pošalji poruku preko MSN messengera bokivelik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard ....

yamahapassion sve ce serviseri da izmisle samo da ti nebi priznali garanciju tako da nemoj mnogo od toga da ocekujes. Inace ja sam vlasnik korga pa800 vec 5 godina bez ikakvih greski. Pozajmljivao sam ga barem cetvorici kolega po par puta i kroz njega su prosli jedno 150 do 200 setova. Cuvam ga u torbi i zabole me dal ce da se pokvari jer se do sad odplatio barem 3 puta. Ram memorija na kompjuteru mi je za pet godine crkla 2 puta tako da je to potrosni deo. Maticne ploce za kompjuter su bezvezne cene a za klavijaturu jos bezveznije nego se serviseri ugradjuju vise nego duplo.
__________________

"Nemorate biti bolji od drugih budite samo najbolji sto mozete"



bokivelik je offline   Reply With Quote
Star 20.08.2012, 22:24   #17
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od bokivelik Pokaži Post
Maticne ploce za kompjuter su bezvezne cene a za klavijaturu jos bezveznije nego se serviseri ugradjuju vise nego duplo.
Koliko je po tebi cena glavne ploce za pa800??
Jel znas sta se nalazi na toj ploci???

Zamena maticne ploce na PC ti je 1000 din u vecini servisa.
Zemane ploce na pa800 je u vecini 3000 - 5000 din.

Promijenjeno od sinisa (20.08.2012 u 22:28 sati)
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 21.08.2012, 18:44   #18
bokivelik
Donator
 
bokivelik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.04.2009
Mjesto: H 68° L 51
Godina: 41
Postovi: 193
Downloads: 684
Uploads: 11
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: KORG PA4
bokivelik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bokivelik pošalji poruku preko MSN messengera bokivelik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard ....

sinisa neznam sta ima na maticnoj ploci ni na klavijaturi ni na pc-u. Objasni mi do detalja? Sta je u klavijaturi komleksinja ploca nago na Apple lap top-u pa je duplo skuplja?
__________________

"Nemorate biti bolji od drugih budite samo najbolji sto mozete"



bokivelik je offline   Reply With Quote
Star 21.08.2012, 20:25   #19
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ja ne znam kakav ti laptop imas ali za Samsung NP530U3B maticna ploca je 446 eu .
Nova glavna ploca za Pa800 je zadnji put bila 250 eu pa na to dodaj postarinu i zamenu. Na toj ploci ti je tako reci ceo Pa800 od rom cipova do aj nazovimo ga procesorom odnosno ton generatora.

Cenu diktira proizvodjac,ne serviser. Ti ako mozes da nadjes glavnu plocu za pa800 novu sa garancijom za tu tvoju bezveznu cenu slobodno mi javi i dacu ti 30% vise za nju.
Da je cena delova bezvezna onda i kalvijatura nebi bila 2000 eu nego 500eu.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 21.08.2012, 20:50   #20
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od yamahapassion Pokaži Post
Moze li mi neko reci da li garancija pokriva bas sve kvarove , naravno mislim na fabriku, a ne kvar koji napravi sam korisnik?
Aj mi molim te kaži koji su to kvarovi koje napravi sam korisnik?

džaba i tih 2 godine garancije kad ti klavijatura pola vremena umesto na poslu sedi u servisu kao meni. Ja sam imao tu nesreću da nisam imao garanciju, pa sam platio školu 400e. S tim što sam 3 puta slao na popravku i išao tako da su još dodatnih 100-150e otišla, što u uzimanju moje, to u nalaženju i vraćanju instrumenta da "odradim" tezgu dok mi se ne popravi klavijatura.

Ja koliko znam Siniša je u pravu za cenu, i dalje je 250 evra plus ostali troškovi, i nema garancije ako je sami ugradite, dodajte na to troškove servisa, pod uslovom da vam nisu i memorije stradale, a uglavnom se i to dešava..... jer su i one "kvalitetne".

Da ove informacije nisu proverene, niko od nas ovo ne bi smeo da piše na forumu, i nije meni cilj da neko ne kupi pa800 samo zato što će da ima "bolju" klavijaturu od mene, već da se ne za*ebe kao ja i plati školu debelo.

Ajde da i taj novac od popravke ostaje ovde, nego sve ide u Narodnu Republiku Kinu (verovatno 30% njima i 70% gazdama negde po belom svetu za gorivo za jahte i pičice)

Citat:
Originalno postovano od bokivelik Pokaži Post
Ram memorija na kompjuteru mi je za pet godine crkla 2 puta tako da je to potrosni deo. Maticne ploce za kompjuter su bezvezne cene a za klavijaturu jos bezveznije nego se serviseri ugradjuju vise nego duplo.
Ram za kompjuter je 10 evra a za pa800 90evra.

A od toliko pokvarenih pa800, i red bi bio da postoji neki primerak koji se nije kvario. Ja u mom okruženju poznajem 2 ponosna vlasnika pa800 koji nisu ništa popravljali. Od možda njih najmanje 20-tak.


Citat:
Originalno postovano od yamahapassion Pokaži Post
sunce mu zarko i ja sam hteo pazariti pa800 a sad kad ovo citam.... nemam pojma vise. Pax1 bi uzeo ali nema novi vise da se kupi, a ja zelim iskljucivo novu klavijaturu. Nekako mi u tom cenovnom rangu najvise zapao za oko pa800 ali se bojim da se ne zayebem...
veruj da ćeš jeftinije i bolje proći da kupiš neki ekstra očuvan pa1x i da ga i preplatiš do 1300e nego da bukvalno baciš novac na pa800.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.

Promijenjeno od nikadvisekorg (21.08.2012 u 20:53 sati)
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:13


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije