Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.02.2020, 16:37   #1
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Delimicno si sam odgovorio na svoje pitanje, kad je Korg u pitanju ima setova na netu koje mozes odmah ucitati i sa malo dorade ili uopste bez dorade otici odmah na svirku, pa 1000 ima 600mb kompresovano ili 300mb bez kompresije, EA 7 ima 128mb ali zvucno dobar instrument koliko ima vec odradjenog materijala i kolika je dostupnost istih to je malo upitno, ali realno i zadnja serija korgovih aranzera se da srediti da zvuci jako dobro, najbolje je ako si u mogucnosti da isprobas oba pa sam doneses odluku,

ja sam posle dugogodisnjeg sviranja Rolandovih instrumenata i VST-a na nevidjeno uzeo Korga i za sada se nisam pokajao jer zvucno skoro da nisam nista izgubio...
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 16.02.2020, 22:47   #2
xo4y6a6y
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.06.2016
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
xo4y6a6y ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od pekilik Pokaži Post
Delimicno si sam odgovorio na svoje pitanje, kad je Korg u pitanju ima setova na netu koje mozes odmah ucitati i sa malo dorade ili uopste bez dorade otici odmah na svirku, pa 1000 ima 600mb kompresovano ili 300mb bez kompresije, EA 7 ima 128mb ali zvucno dobar instrument koliko ima vec odradjenog materijala i kolika je dostupnost istih to je malo upitno, ali realno i zadnja serija korgovih aranzera se da srediti da zvuci jako dobro, najbolje je ako si u mogucnosti da isprobas oba pa sam doneses odluku,

ja sam posle dugogodisnjeg sviranja Rolandovih instrumenata i VST-a na nevidjeno uzeo Korga i za sada se nisam pokajao jer zvucno skoro da nisam nista izgubio...
Uh.. U dilemi sam, da se ne razočaram Sa Roland om, ali nešto me izgled privlači, mislim da kad se sredi može da bude jaka mašina😅
Usput, hvala na odgovoru😀
xo4y6a6y je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2020, 01:54   #3
cleaner
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2016
Mjesto: Beograd
Godina: 57
Postovi: 232
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 90
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijature, harmonika
cleaner ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Lächeln

Moze....mada sam ja posle 100 godina svirke na Korgovim klavijaturama kupio E-A7 [nisam prodao pa3] i nekako mi nije legla ali ne kazem da je losa klavijatura, bas naprotiv-odlicna je.
Prodajem je ali ako je ne prodam za pristojne pare sviracu na obe
Probaj negde i jednu i drugu, to je najbolje mada vidim u jednoj od prethodih tema da 1000-ka ima lose dirke
cleaner je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:31


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije