Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.03.2013, 00:38   #51
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ako ti mislis da je ovo tesko,ok...
Kada sam kao mali dobio prvu harmoniku,pri povratku
kuci u vlaku nam je nasao mjesto bas Marinko Rokvic ...
I svirao je na moju harmonikicu od 96 basova.
Postovano sa mobilnog uređaja
romario je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2013, 00:39   #52
RNenad
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.03.2013
Postovi: 20
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
RNenad ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od romario Pokaži Post
Ti si nekakav pametnjakovic kolega izgleda ...
Postovano sa mobilnog uređaja
Ne, taman posla. Samo običan, prosečan, da ne kažem "glup".
RNenad je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2013, 00:52   #53
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da si obican,prosjecan, naucio bi svirati za deset godina.
Opet,to ne znaci da si glup.
Mozda si dobar mehanicar,doktor,tko zna...
Postovano sa mobilnog uređaja
romario je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2013, 00:53   #54
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od zeljko Pokaži Post
Ja sam isto rekao da nebih bilo lose da se poznaje muzicka teorija i sve sto se uci u muzickim skolama note itd..
Nimalo drugacije ni ja ne mislim, dakle nema ama bas nikakve potrebe za podizanjem tenzija. Osnove muzicke teorije i poznavanje nota je obaveza ukoliko neko hoce da se bavi muzikom na bilo koji nacin. To je kratko i jasno receno, abeceda muzike. Niko nije govorio o tome da se treba i mora "svirati s' lista", mada mnogi profesionalci sviraju na taj nacin bez ikakvih problema jer im je to jednostavno posao. To nije nikakvo cudo a ni magija jer ako se neko cijeli svoj vijek bavi profesionalno muzikom takvo sviranje s' lista je najnormalnija stvar. Na primjer, za jednog naseg clana, harepa50 je to svakodnevni posao. On je samo jedan od mnogih kojima je sviranje s' lista uobicajeni rad. Ne treba gledati na svijet iskljucivo iz svog ugla i donositi generalni sud.





Citat:
Originalno postovano od RNenad Pokaži Post
Nemoj tako, drug. Pa ljudi su "profesionalci" i oni mogu sve. Čak i ono što drugi ne mogu, oni ipak "mogu".
Momak previse sarkazma ima u tvojim postovima a nisi imao dovoljno vremena da upoznas ljude sa kojima polemises jer si prilicno nov na forumu. Spusti malo loptu na zemlju i pokusaj da budes dobar kolega.

Promijenjeno od tranzit (09.03.2013 u 00:56 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2013, 01:53   #55
RNenad
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.03.2013
Postovi: 20
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
RNenad ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Osnove muzicke teorije i poznavanje nota je obaveza ukoliko neko hoce da se bavi muzikom na bilo koji nacin.
Voleo bih, da se pronađe moj post. U kojem sam naveo, da je osnova (poznavanje nota i akorda) nepotrebna. U načelu govorim o tome, da se note ne trebaju intenzivno i konstantno koristiti. Već, da se mora izoštriti sluh. Za koji smatram da je najbitniji faktor, kod svakog muzičara.
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Momak previse sarkazma ima u tvojim postovima
Ako je "sarkazam" iznošenje svog ličnog mišljenja, zapažanja, stava ili bilo koji drugi oblik komunikacije. Koja se kosi sa stavovima drugih ili same većine. U redu. Onda je on prisutan u mojim postovima.
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
a nisi imao dovoljno vremena da upoznas ljude sa kojima polemises
Kao ni drugi. Koji nisu imali dovoljno vremena upoznati mene, a pri tome su sudili i iznosili ishitrene zaključke o meni.
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Spusti malo loptu na zemlju i pokusaj da budes dobar kolega.
Ako pod izrazom "dobar kolega" podrazumevate ćutanje i odobravanje svakog napisanog posta. Onda se unapred izvinjavam. Što i ubuduće moram biti "loš kolega".
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od romario Pokaži Post
Da si obican,prosjecan, naucio bi svirati za deset godina.
Opet,to ne znaci da si glup.
Mozda si dobar mehanicar,doktor,tko zna...
Postovano sa mobilnog uređaja
Po čemu si ti zaključio da ja nisam za tih 10 godina naučio svirati? Na osnovu čega si došao do tog zaključka? Kako ti možeš znati to? Za tvoju informaciju. Tada, u tom periodu, sam svirao slobodno mogu reći odlično. Stotine i stotine pesama sam znao odsvirati u svakom trenutku, bez ijedne greške. Svaku sam napamet znao. Note sam koristio samo dok ne naučim neku. Kada je naučim napamet prelazio sam na drugu, treću... itd.

Promijenjeno od RNenad (09.03.2013 u 02:03 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
RNenad je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2013, 02:47   #56
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ti si, cini se vrlo dobro raspolozen za prepirku ali... to ovdje slabo prolazi. Izgleda da ne shvatas pojam sarkazma, pa da budem malo konkretniji, sarkazam = teska ironija, a zar nije sarkazam tvoj post koji sam vec naveo ali cu ga ponovo citirati:
Citat:
Originalno postovano od RNenad Pokaži Post
Nemoj tako, drug. Pa ljudi su "profesionalci" i oni mogu sve. Čak i ono što drugi ne mogu, oni ipak "mogu".
Kad si vec toliko ustrajan... da momce i sam sam jedan od profesionalaca u ovom poslu i to vjerovatno taman toliko dugo koliko ti uopste zivis, ako ne i dvostruko duze i "sviram s' lista" kao sto ti citas novine, a napomenuo sam vec da to nista posebno nije. Ovakvih ima ovdje na forumu dosta, pa nije red da ih potcjenjujes svojim sarkazmima a da te ljude i njihov rad i znanje uopste ne poznajes. Tvoje znanje i umijece ovdje niko ne podcjenjuje, pa je red da se i ti ponasas u skladu sa tim.
"Dobar kolega" nikako ne znaci da treba bezuslovno da potvrdjujes i odobravas vec, pored ostalog, da se prema ostalima odnosis kolegijalno i sa duznim respektom i onda kada nisi saglasan sa njihovim misljenjem.
Ne prepiri se dalje potpuno bespotrebno jer ce to naici samo na negodovanje a ti biti deklasiran radi par nepromisljenih postova. Ovo je mjesto gdje ljudi pomazu jedni drugima a ne mjesto za totalno suvisne prepirke. Ko god se do sada ponasao na slican nacin, vrlo brzo je uvidio da to tako ne ide, siguran sam da ces i ti, ukoliko nastavis istim tonom... i imaj na umu, ovo nije mjesto za samohvalospjeve i samodokazivanje. Mene bi bilo pozeljno da izostavis u daljoj prepirci (jer ovo se ne moze nazvati diskusijom) posto ni ja tebe necu nijednom, ni uvrijediti, niti omalovaziti (ti si to samnom vec uradio, gornji citat) a nisi ni svjestan koliko ti eventualno mogu biti od pomoci. Ponekad treba pogledati profil i rad na forumu ljudi sa kojima diskutujes !!!!!

Promijenjeno od tranzit (09.03.2013 u 02:48 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2013, 03:19   #57
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Cisto jednu paralelizaciju da napravim kako se ulazi u temu a kako se izlazi
Citat iz prvog posta:
Citat:
Originalno postovano od RNenad Pokaži Post
Potrebno mi je Vaše profesionalno mišljenje
Pa otkako je cuo misljenja:
Citat:
Originalno postovano od RNenad Pokaži Post
Nemoj tako, drug. Pa ljudi su "profesionalci" i oni mogu sve. Čak i ono što drugi ne mogu, oni ipak "mogu".
Vredi li dalje pisati i dokazivati se?!
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2013, 03:36   #58
RNenad
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.03.2013
Postovi: 20
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
RNenad ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Znam ja odlično, značenje reči "sarkazam". Ja se ponašam sasvim normalno. Upravo onako kakav sam inače. Bez ičeg izveštačenog u sebi. Sa dužnim poštovanjem se obraćam onima koji i zaslužuju to, od strane mene. Od samog početka sam nastojao izgraditi takav odnos sa svima. Ovde sam sa razlogom, koji je u ovoj temi i svima već dobro poznat. Ne da se prepucavam. To mi namera nije bila. Samo branim svoj stav. Ma koliko to zvučalo ispunjeno sarkazmom ili bilo čim drugim. To je jednostavno tako. Većina vas ima svoje tvrdnje i stavove. Koji su vam dozvoljeni. Sa druge strane meni se to pravo osporava. Kako se iznosi, nemam pravo. To je i navedeno u nekom postu. Navodno, nisam merodavan. Samo sam običan početnik, koji nema pravo savetovati druge početnike. Da ne nabrajam dalje. Bilo bi suvišno i bezpotrebno. U startu, na samom početku, se iznose prve kritike i optužbe. Naravno da nisam imun na iste. Prvi nisam započeo ništa i to mi namera nije ni bila. Zna se o kome pričam. Kao što sam već i rekao pre. Na samo jednu moju rečenicu su se nadovezali mnogi. Naglasio sam jasno, da ova tema nije namenjena tome. Nastavilo se i dalje sa tim. U redu, prihvatam to. Odgovaram na poruke. Verujem da je i to problem. Uostalom, i na moje ime se prepisuju neistine. Jednostavno, to izgleda da funkcioniše tako. Što se samohvaljivanja tiče, a da je vezano za mene. Zaista je i sama pomisao na to smešna. Sa čim bih se to hvalio ja? Hvaliti se prošlošću je ravno kao hvaliti se nisačim. Od prošlosti se ne živi, niti u njoj. Možda se neko drugi hvali, ali to već i nije moj problem. Da, profil ničiji ne gledam. Nemam naviku tu. U svakom može pisati sve ili nipta. Sasvim je svejedno to. Jednostavno mogu i ne moram verovati u to što piše. Iz tog razloga i ne čitam. Dok samu ličnost osobe te nastojim prozreti na osnovu njegovih/njenih reči i dela. Kroz poruke, kako upućene meni, tako i drugima, a ne na osnovu opisa i informacija koje u profilima pišu. Sve u svemu, mislim da sve ovo ide u nedogled. Vi ćete svi pisati, a ja odgovarati. Reč na reč i gde nas to vodi? U jedno ogromno nigde.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od Ace Pokaži Post
Cisto jednu paralelizaciju da napravim kako se ulazi u temu a kako se izlazi
Ova tema je otvorena za nešto potpuno nevezano za ovu trenutnu diskusiju ili kako neki nativaju raspravu. Na početku jesam zatražio profesionalno mišljenje. Pri tom smatrajući da ću i dobiti isto, isključivo od onih koji i spadaju pod tu grupu. Vremenom su se u temu uključili i oni članovi koji se muzikom ne bave profesionalno. Bilo to iz hobija, amaterski ili nekog drugog razloga. Tako da nikako svi ne mogu spadati u tu kategoriju. Pošto su se i sami izjasnili o tome. Tako da je od tog momenta i moje mišljenje promenjeno. Pošto se moja tadašnja očekivanja nisu obistinila. Što meni nikako ne smeta, ali svakako ne mogu sve ubrojati u to. Iz neznanja na početku jesam, ali sada, kada sam bolje upoznat sa činjenicama, svakako ne mogu. Toliko o mojim citatima.

Promijenjeno od RNenad (09.03.2013 u 03:49 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
RNenad je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2013, 05:06   #59
energy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.03.2009
Mjesto: Zemun
Postovi: 224
Downloads: 589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: pa3x i triton le
energy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Koliko vidim ovde sem prepucavanja nema nista drugo.Kolega je postavio pitanje da li je kasno da pocne sa sviranjem u 30oj godini,a ja citam vecinu postova koji govore o tome da li su za sviranje bitne note ili ne...
Definitivno nije kasno.A na tebi je da odlucis da li ces da ucis po sluhu,na note,na pedale ili neki drugi nacin...Prosto
Jedno je sigurno ako nemas VREMENA,VOLJE I BAR NEKI MINIMUM PARA DA ODVOJIS ZA MUZIKU TJ.SVIRANJE nemoj ni da pocinjes da se bavis muzikom ozbiljno.Skupi pare za klavijaturu za kucnu upotrebu i sviraj za svohu dusu...
energy je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2013, 10:26   #60
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pustio sam malo da se rasprava otegne i mislio sam da ce se korisno pisat, ali to ovdje nije slucaj iskljucivo zbog nekog ponosa i uvjerenja otvaraca. Pa RNenad da vam ja kazem.
Ako zelite misljenje profesionalca, a ne nas amatera i polu-amatera fino izvolite i pitajte Pavketa, Baneta Vasica, mog i Tranzitovog zemljaka Dragana Stojkovica Bosanca, a oni ce vam dat odgovor koji vjerojatno zelite cuti, samo sto ce vam oni osjetno olaksati vase novcano stanje. Mi savjetovanje ovdje radimo iskljucivo iz dobre volje, a neki bi svoje misljenje ovdje mogli jako dobro unovciti, stoga vam ponesto respekta i ne bi bilo suvisno.
A hajmo sad malo strucnog misljenja.
Bez nota se ne moze poceti odnosno, da naucite hodati prvo morate nauciti puzati. Ja osobno ne volim note previse, a znam ih negdje od svoje pete godine. Ne volim note za narodnu muziku jer su cesto vrlo sture, a nekada i jako pogresne, a zasto su takve znaju nesto iskusniji muzicari, sto opet ne znaci da nema jako tocnih nota i za narodnu muzku, npr. Pavketove knjige. E sad, ja neko kolo ili pjesmu iz nota nisam skinuo ima vec sigurno 2 ili 3 godine, zasto? Zato sto sam uz note i uz odlicnog ucitelja dobio osnovu da mogu sam skidati pjesme po sluhu. Znaci note su jako neophodne.
I na kraju razmislite sami zelite li od nas da vam pomognemo, jer ako ne zelite i ako cete clanovima osporavat njihovo misljenje i savjete onda nema razloga da se uopce raspravlja i da tema postoji.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:56


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije