Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.12.2018, 10:27   #31
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Zezamo se malo
Za dosta ovih kolega "tvrdih" narodnjaka je bio pravi kulturološki šok kada su prvi put slušali miksove od Duška Kuliša, ono u fazonu miks pola sata, a sve u disko ritmu i dosta smekšano počevši od foršpila i izbora instrumenata. Naravno, harmonike bez. Kasnije je i Trio Gušt radio nešto slično. Međutim, pričajući s kolegama koji su svirali u ta nesretna ratna i poslijeratna vremena na području Mostara i Zapadne Hercegovine, svi se redom zahvaljuju Dušku na tom miksu, jer su se narodnjaci u tom "prihvatljivom" obliku vratili na tezge na velika vrata. Do tada su se, a u to mi se kunu, svatovi vrtili oko 10 uglavnom "borbenih" pjesama.
Nego da se vratim i ja na temu, vrijeme mi je napokon
Ne mora se dogoditi da samo zakaže instrument na struju, može se dogoditi i sa akustičnim instrumentima, evo meni konkretno sa harmonikom. Dok sam radio na Hohner Atlantic IV, na jednoj mi je svirci dirka jednostavno izletila prema gore nekih pola centimetara, ja sam mislio da je totalno pukla, međutim, kad sam otvorio deklu vidio sam da je to zapravo sustav "amortizera", tako da je opruga valjda naglo izbacila prilikom jakog udarca na dirku. Samo vratio u ležište i to je to.
E, kod Bugarija mi se znalo dogoditi 2-3 puta, ali to su jednostavno stvari koje se zbog starosti instrumenta što je kod harmonike poželjno i zbog zamora materijala moraju dogoditi. Naime, jednom sam svirao jedne svatove preko dana i bilo bakšiša baš bruku i odjednom čujem da mi krene svirat jedan ton iako ga nisam stisnuo i jebiga, primijeti se, baš para uši. Srećom, to mi se dogodilo 20 minuta prije no su iz restorana trebali krenuti u salu. Srećom pa smo svirali četvorka, ja harmonika, gitara, prim tamburica i berda, tako da me je primaš pokrio kad su sola u pitanju, a ja sam samo nabacio kez i minimalno rastezao harmoniku, čisto toliko da se ne čuje onaj pisak i da mi mogu gurnut bakšiš u mijeh
Ispostavilo se da je sa klapne od jedne dirke otpala ona tanka kožica sa gazišta, tako da klapna nije poklapala prorez i zrak je u taj ton strujao uvijek, zato i konstantan zvuk. Shtimerserviser sa foruma mi je rekao da uzmem neostik, odnosno gumeno/kaučukovo ljepilo i nanijeo na otpalu kožicu, a prije toga sam obilježio oko proreza markerom gdje treba doć i onda sam je tu pozicionirao i onda spustio dirku.
Tako mi se još 2 puta dogodilo s drugim tonovima, srećom neostik je uvijek u torbici, pa sam to rješavao na licu mjesta. Isto tako, uvijek je dobro u gepeku imati rezervne kaiše

https://www.youtube.com/watch?v=r5sor7BtX8w

Prebacite na 0:52
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 19.12.2018, 13:35   #32
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Meni je kontakt ploča desne ruke na S910 počela otkazivsti i ja sam to recimo sanirao i sve radi. Naručio sam novu i stigla je prije 20 dana ali nisam je ugradio. U subotu sviram svadbu i to me kopa i maloprije sam rastavio stroj i stavio novu. Ne bih se zajebavao s tim da me u subotu ostavi....

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 19.12.2018, 18:39   #33
grico
Vredan član društva
 
grico's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.03.2018
Mjesto: Omiš
Postovi: 141
Downloads: 381
Uploads: 7
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: PSR S970
grico ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Idem i ja par riječi reć...pored rezervnih kablova,mikrofona..lemilica ....al nikad nisam razmišljao da će mi klavijatura otkazat poslušnost...ima sam dvije..spojene midi kablom...bilo je nekih sitnih problemčića..al obično bi se to riješilo pali/gasi...kako sam dugo svirao po bendovima..to su sve bili izvrsni muzičari znali bi me "pokrit" za vrijeme svirke ako bi se nešto desilo...npr ja moram svirat neki solo..al jednostavno klavijatura nema...onda gitarista odsvira..i onda kasnije se ja uvalim

Puno puta bi lemio kabel za vrijeme pauze..zbog razbijenih čaša ili boca..pa se ugazi i kabel se slomi il prikida....
Za vrime rata jedan je s pištoljem pao priko jabuke...čovik u takvim trenuicima ne zna šta će...
Jedan je platio 1000 eura da mu cili set sviramo "Hercegovci evo noći evo dana"

Bilo je tu svega...bina od školskih stolova...di gledaš kako ćeš propast...
gori je neko spomenio Dicmo...u Dicmu smo svirali jedan maskenbal...ostalo mi je u sjećanju da smo svirali vani na -10..niko od nas nije moga svirat od hladnoće..jednostavno nemoš micat prste....


Na jednoj svadbi čuješ sirene auta..evo ih dolaze...mi na svojim mistima...čuješ bum..tupi zvuk...mixeta se ugasila..ovi samo što ne uđu...ne znaš šta ćeš...na ostalima vidiš samo tupu i blijedu facu..jer ne znaš šta se desilo....rješenje je bilo da udariš mixetu od stol i pororadila je...izdržala je pir...al pred sam kraj vidiš bijeli dim iz nje...kao da je umrla i duša joj otišla u raj.....svega je bilo....
Kod ovakvih stvari tribaš bit veliki psiholog...od raznoraznih naruđbi...od nadobudnih pripitih budala...npr....ako ne budeš svirao "I tebe sam sit kafano" razbit ću vam to sve....evo drugoog nakon par min i kaže budeš li svirao "I tebe sam sit kafano"..razbit ću ti sve to....onda čovik dođe do jedne točke di puca...di ne može podnijet više ljude sa kravatom oko glave u 5 ujutro..a čaše oko klaviojatura da ne spominjem....jednom mi je čak i zalio visikijem Korg I5s (ima je strašne mandoline u ono vrime)....
Vrijeme sviranja neću nikad zaboravit..bilo je tu baš svega...zaradio jako dobro...al dođe vrime kad čovik povuče crtu i kaže...**ebo to sve..iden ja kući...
Vi koji svirate još..i kojima je svirka glavni izvor prihoda doslovno skidam kapu...ja nebi moga više..nebi ima živaca bit i prikazivat se bit normalan..jer ne znam šta bi sad napravio kad bi mi neko došao s čašom oko klavijatura i ljubio me i grlio i uvaljiva mi se u mikrofon...vjerovatno bi bio nokaut (doslovno).....prvi pir sam odsvira sa 13 god...zadnja svirka mi je bila sa 38...sad mi je 41....
zadnja epizoda Naše malo misto je završila s rečenicom...Adio i nikad više...tako i ja...
Al moram napomenut da je bilo i lipih stvari...nezaboravnih lipih događaja, trenutaka..putovanja..i svega onog što jedan muzičar može proživit putujuć..a nisi vezan ničim..ni djecom ni ženom ni kućom ni familijom..a love ko pijeska...
Hvala ja nebi više...neman živaca !!!!
grico je offline   Reply With Quote
Star 20.12.2018, 10:11   #34
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jašta, što kažu u to ratno doba, svi su se furali na one američke vojne frizure, pa je jedan basista govorio, šta je ovo svi naopako sjeli na stolicu
Bilo je meni ljetos u Duvnu, kao ako ne budete svirali "kninsku kraljicu", čupam vam sve kablove iz miksete. Kad je vidio da nas zabole i nek čupa, sad da ne ispadne glup, isčupao mi je iz miksete kablove od tyrosa (kronos i dalje radio) i onda ga je žena izvela iz sale
Međutim, jedna od stvari koja me najviše nervira, je ta kad mi ljudi, većinom djeca dok sviram stišću dirke od harmonike ili klavijature. Neki se mali tako nedavno napenalio i stišće mi stalno jedno dugme na basu i to mu interesantno, čak doveo jarane da gledaju. Ja ono trzajevima ko fol pokušavam da mu izmaknem harmoniku, ali ne vrijedi. Čitavo vrijeme niti ne gledam u njega i jebiga onda sam popizdio, pritisnem ono dugme za puštanje zraka, rastegnem mijeh i napravim orgazmičnu facu u fazonu zajebana dionica za odsvirat. Mali je odletio 5 metara kad ga je bas strana ošinula po ramenima, nije mu bilo jasno šta se dogodilo, ali nije više prilazio
Nikad neću zaboravit jednu svadbu u Posušju, a svatovi bili Imoćani (svi znaju kakvi su). To svu noć maltretiranje sa tim "borbenim" pjesmama, ono face krvoločne, ubit, zaklat. I tako oko 4-5 kad se sve završilo ostalo ih je takvih 3-4, vrište na sav glas ove predivne domoljubne pjesme, ti kontaš to će povaljat sve. Kad dođe kuma od mlade koja je bila na izlasku iz sale i vikne jednom od njih (Marko, Ivan, Jure...), POLAZI!!! Tada sam vidio transformaciju gorostasa u patuljka, jer je samo podvio rep i pošao za njom. Otprilike je isti scenario bio i sa ostatkom borbene ekipe kad su ih žene potjerale.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 20.12.2018, 14:02   #35
grico
Vredan član društva
 
grico's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.03.2018
Mjesto: Omiš
Postovi: 141
Downloads: 381
Uploads: 7
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: PSR S970
grico ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da..ma imamo mi svi tih muzičkih lipih i ruznih trenutaka...sad si me sitio @Dell to sa dječijim nestašlukom mi bi rješavali ovako: na svadbama uvik ima dice..i njima zanimljivo gledat i dirat...a svi znamo koliko je to sve skupo...skupilo bi se jedno 10-tak dice....i mi bi pitali ko je najjači među njima...onda svađa...i jedan kao najjači nije nikome dao da ide na binu..i ta fora al baš svaki put bi upalila...blažene svirke na ljetnim teracama il hotelima...niko s nikim nema ništa..odsviraš svoje od 20-00 h i ideš kući...pirevi su oranje i kopanje..al malo to ljudi razumi,a lova je najveća...meni se znalo dešavat u zadnje vrime dok sam svirao svadbe da nebi moga tri dana doć k sebi...al eto svak ima svoje..niti idem na svadbe više...to žena s djecom ide...ne mogu ja gledat više tipove koji kleče na "lijepa li si"...ne da ja sad podcjenjivam vas koji to i dan danas svirate...jednostavno u čoviku se nešto prelomi i ne može više..zgadi ti se...
zato ja lipo imam svoj Psr 970 kad mi je ćeif opalim po ure za svoj gušt...a za ovo drugo izgubio živce davno !!!
grico je offline   Reply With Quote
Star 21.12.2018, 10:14   #36
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E vidiš to mi nikad nije niti će biti jasno. Kako ljudi mogu "umirat" 20-30 godina na jedne te iste pjesme. Lijepa li si mi se ovog ljeta popela na glavu kako su je forsirali kod repke, tako da mi treba lavor svaki put kad je čujem. Kad mene pitaju koje su ti najmrže pjesme u svatovima, moj odgovor bi mogao indicirati da sam nacionalni izdajnik Najmrže pjesme u svatovima su mi Moja Hercegovina od Mate Bulića i Kroacijo iz duše te ljubim, što? Pa jebeno svaka svirka, naročito preko dana počinje sa njima. I daj mi odgovori više kad će ova Sve poštivam svoje uživam prestat biti popularna. Sve mi se više i više čini da na većini veselja u Dalmaciji i dijelovima Hercegovine mogu poslat malo dijete da svira, samo da ga naučim 20 pjesama. Sreća pa sa kolegom iz Mostara koji je pobjednik ovogodišnjih Zvezda granda radim solo + bas na totalno drugom rejonu, gdje se repertoar mijenja skoro od svirke do svirke u potpunosti i to me održava da nastavim svirat i da se sjetim da zapravo volim svirat.
Nego, ae kad ovako lijepo divanimo, da malo okrznemo i temu, pa ako ništa makar gelerom
Sjećam se jednih svatova gdje je kolega bubnjar popizdio na gitaristu što je pogubljen u prostoru i vremenu, a koji je te svatove obnašao i dužnost frontmena. Kad je on u sred pjesme počeo obarat činele i kršit po bubnju. Između ostalog je i probio kožu od doboša. Međutim, pošto je on poznat po svojim šašavim performansima po svirkama i taj "rage" je ispao takav, tako da su raja slikala, snimala i aplaudirala, kupili smo ih sa tim potezom E sad, nikako ne mogu da se sjetim kako je uspio zakrpit doboš, jer smo svatove završili bez problema, baš ću ga pitat. Mene su vratolomije i peripetije sa Fantom G7 (ima tema na forumu gdje je sve natenane opisano) natjerale da kupim Kronos 2 i to nov. Tako da, šta se god dogodi da imam garanciju makar u startu. Eh, jedini me Tyros 3 nikada nije izdao, a popio je gemišta i vode k'o prosječan Zagorac
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 21.12.2018, 10:23   #37
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Samo okreneš doboš na drugu stranu, skineš mrežicu i peri dalje.
Dok sam bio mlad (davno je to bilo ), svirao sam u nekom full narodnačkom bandu (bas gitaru) i bubanjar je zaboravio palice. Popeo se lijepo na prvu šljivu, odrezao dvije grane, malo ih obardio, ogulio koru ... i tu večer je svirao najbolje do tada.

Ja najviše volim hercegovku iz Mostara ... i u pjesmi ali možda i više u životu ...
casper je offline   Reply With Quote
Star 21.12.2018, 13:02   #38
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu... 'Đe me nađe sunce ti žareno...
Ta pjesma je izvorno snimljena u dvojci (nema na youtube više) od Klape Kruševo. Mada su to više ekipa što pjevaju bećarce od klape. Snimao sam par stvari za njih, ostali mi dužni petobu (konvertibilnih maraka). E onda je čini mi se Narodni dar iz Like provalio da je bolja metrika 7/8, jer je u dvojci bila puna sinkopa, a ostalo je povijest
E, sad fazon je u tome što ta pjesma kida u ovom dijelu Hercegovine gdje je većina hrvatsko stanovništvo, a eto i u dobrom dijelu Hrvatske.
Mostarci, neovisno o nacionalnosti, ako su pravi, tu pjesmu smatraju seljačkom, što i jest. Tako da, ako ti se nađem nekad na tezgi, nemoj da te zmija ujela da je započneš i posvetiš
Tim više što je tekst jako nelogičan. Našao jednu Mostarku u koju se zaljubio i koja je do jaja treba, pa je dajem jaranu, wtf?
__________________
I'm the one who knocks...



Promijenjeno od Dell (21.12.2018 u 13:03 sati)
Dell je offline   Reply With Quote
Star 21.12.2018, 13:35   #39
grico
Vredan član društva
 
grico's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.03.2018
Mjesto: Omiš
Postovi: 141
Downloads: 381
Uploads: 7
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: PSR S970
grico ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

evo kako navodimo iskustva...mozda ima jos jedna zanimljiva stvar...kako rješavate dugove...odnosno naplatu koja će kao bit sutra...onda to sutra nikad ne dođe...evo ja u 20 i nešto kusur godina imam par dužnika..a nikad kaparu il predujam nisam uzeo unaprid....
grico je offline   Reply With Quote
Star 21.12.2018, 14:30   #40
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@dell
Neki dan smo bas komentirali taj tekst...
Šta reći. Netko je tu gadno pobrkao loncice

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:04


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije