Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.10.2006, 23:25   #11
Korgminator
Ovaj baš voli da kuca
 
Korgminator's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2005
Postovi: 401
Downloads: 6255
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Korgminator befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

O jos nesto, izvini

Sad sam vdio na internetu da PSR1000 ima stvarno malu polifoniju (32 glasa) i ne cudi me to da ti se desavalo i sa OBICNIM (one layer) bojama...PSR2000, po mom misljenju ima sasvim dovoljnu polifoniju (64 glasa)...kad bolje skontas sta ce ti vise od 64 na PSR2000 kad aranzer nema sampler, nema Live bubnjeva i prilicno je tesko nabiti Maksimum...PSR9000 ima 126, i zbog Live Bubnjeva, COOL voices itd mozes ga lako nabiti do maksimuma

Sve sto ti je vise dato polifonije sve ne uredniji postajes, isto kao sa memorijom nekadasnjih kompjutera i sadasnjih...
Korgminator je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2006, 12:58   #12
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma ja sam phr1 i phr2 stavio kao primer. Naravno da moze da izbaci chd1 ili chd2 ili strings. Ali kako god da nabudzi moze to da radi dosta dobro.
marco je offline   Reply With Quote
Star 23.10.2006, 15:31   #13
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kreso jarane stvar je ovakva:
Imao sam Roland D-10 i D-20 i mogu ti reći da su to klaviature za početnika stvorene...Na obadva sam imo Pattern ritmove i to stvarno do jaja koje su pravili Vojkan,Amos i Dule iz Srbije...Na njima pustiš Ritam boju napraviš i splituješ (ima ubitačan bass) i sviraš ko pravi...ja sam bass-iro skoro 2 godine na D-seriji i nije bilo nikakvih problema...Ja,harmonikaš i bubnjar smo svagde odradili poso do daske...A i bolje je početniku da se prvo nauči bassirati jel nije ti fazon kupiš sebi aranžera kao E-86 i E-96 pa sad na njima sa 2 prsta pritisneš akord i sviraš...Jeli D-serija Workstation ili ne to ne znam ali znam da su jako dobre klaviature koje su meni jako pomogli u svirci...I danas dani imam D-10 kod kuće za uspomenu i da znaš kako nekad zapaše ostaviti aranžera i malo se poigrati bassom...A za aranžere je najpovoljnije kupiti PA50 jer je jako jeftin,nudi ogromno za te male pare,a posao odradi malo slabije kao PA80...A što se tiče nadgradnje PA50 u PA80 ja mislim da se ne isplati...Jer nadgradnja je oko 400eur (tako sam čuo) i bolje je onda kupiti polovan PA80 i imati strojčinu...Za mene je PA80 bolji od PA1X zato što sam na njemu odradio posao ubitačno a na ovom već 2 tjedna sjedim i riktam ali ništa-katastrofa od instrumenta na svirci se PA1X pokazao tako slab to ne mogu da vjerujem...Tolike pare sam dao za njega a nije ispunio moja očekivanja...Pozdrav i izvinite što sam napiso roman... :wink:
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 23.10.2006, 17:20   #14
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E Alix da se i ti i ja jednom slozimo Ovo si dobro rekao. Bilo sta da uzmes od klavijaura prvo nauci bas-kontru. Jer ako ti se desi da se aranzerski deo sjebe, moci ces da zavrsis posao.
marco je offline   Reply With Quote
Star 24.10.2006, 09:37   #15
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma treba sjest i zagrijat stolac
Stari, pa nemožeš preko noći sklepat aranžer da radi vrhunski posao. Ja svoj Pa80 slažem već 2 godine, iako je dobro isprogramiran, još nisam potpuno zadovoljan s njime, jer mislim da migu puuunnooo više izvuč iz njega. Pa1X je dobar aranžer, i nemoj da kukaš zato što si očekivao da češ ga uključiti i on će odmah raditi čuda na stageu. Prijatelju, kad poradiš na njemu, skontaš sve trikove i cake i složiš ga po svom čejfu, onda češ reč "Jebo te Pa80, pa to je kifla za Pa1X".
Ritam preko paern ritmova iliti sequencerskih ritmova uz bas i solo dionicu je meni osobno prejadan. Ako već koristiš aranžer onda se potrudi da uz bubanj i bas imaš u ritmu još minimum pratnju gitare i dobar tepih. Jer pošteni bend se sastoji od min uhodane četvorke : bubanj, basista, gitarista i kljaver ili harmonikaš.

Inaće ako si bio zadovoljan s Rolandovim D solo synthevima, onda češ s KORG N364 bit oduševljen.

A što se tiće prepravka Pa50 u Pa80 se itekako isplati. Nov Pa50 dobiješ već za kojih cca. 900 €. Dorade kod Mikija u Kragujevcu su uz transport jedva 300 €. Sveukupno te prerada Pa50 u Pa80 košta 1.200 €, a rabljeni Pa80 košta oko 1.300 €. Nov je 1.500 €. Znači s novim synthom si 200-300 € u startu povoljnije prošo. A iz vlastitih iskustva, prerađeni Pa50 je od orginalnog Pa80 lošiji samo po kvaliteti tastature, tj tipke su mu mekše i lošije kvalitete. Ostalo je ma sve u dlaku isto. I da ... Pa80 ima napajanje direkt u synth što je kod strujnog udara u skučenom kučištu Pa80 rizično po više modula i komponenti. Pa50 ima vanjski ispravljač, i jedina opasnost mu je da se zahebeš pa staneš na njega.
Ja ću prodat Pa80 i kupit nov Pa50. Dat ću ga Mikiju na preradu, a za razliku novca i N364 uzet neki jači solo workstation (vjerojatno Yamahu EX7).
kreso je offline   Reply With Quote
Star 24.10.2006, 16:17   #16
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

A de mi reci Krešo jarane jel taj EX7 toliko jaka klaviatura...Ja koliko slušam od ovih muzičara u Sloveniji Triton Extreme je najbolji solo...Ja imam Classic i meni odlično odradi poso ali neki sad govore za motif,SY,EX,itd...Pa me zanima jesul stvarno toliko bolje od Extrema jel Extrem je stvarno jaka klaviatura...Ne želim da stvaram svađu zato zamoljavam sve koji budu čitali ovaj post da ne započinju svađu ovaj bolji,onaj bolji...Nego sam čovjeko ljepo upito za taj EX7...pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2006, 09:32   #17
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vidi prijatelju, Yamaha EX7 je najbolje od Yamahinih worstationa prije pojave S-80/90 i Motifa. Ima dobar sampler, kvalitetan i čvrst engine, vrhunski ton generator i mali milijun mogučnosti nadogradnje. Danas mu je cijena dosta prihvatljiva i za 700 € mislim da neću moči dobiti ništa kvalitetnije kad se pogleda odnos hardwar & softwar od strane workstationa. Znam da će mnogi skočit i reč za te pare uzmi LE-a ili dodaj par stotina eura pa Motifa, no ja se baš guštam na njeg. Imam kako sam već reko Pa80 (koji će uskoro ić u prodaju, i uzet ću prerađeni Pa50). Pošto već imam KORG-ov aranžer s vrhunskim bojama želim na stageu imat još jedan engine ali drugog proizvpđaća. Naravno da bi bilo lijepo imat Yamahin Motif ili Rolanovog Fantoma, ali to mi je brate prepuno novaca, a malo slabiji kvalitet ću dobiti s EX-7. Inaće EX-7 je nasljednik Yamahe W-7, koja nije imala sampler, ali je bila jako dobar workstation. Ne toliko popularna u našim krajevima, ali za "zabavnjake" vrlo zahvalna. Inaće preferiram kombinaciju brze i teške tipke. Pošto sound harmonike i narodnjačkih boja ganjam preko KORG-a, za klavire i zabavnjake trebam težu klavirsku tipku, što Yamaha mislim od strane svojih workstationa daje najkvalitetnije. Zato sam odabrao ovu kombinaciju, jer EX-7 je po meni najprofesionalniji synth uz S-90 od strane Yamahe. Dobro tu je i Motif, no ja ga gledam više kao synth za studio, a ne za live svirku.
kreso je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
kakva, psr1100, yamaha


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije