Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.03.2006, 15:15   #11
Admirr
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od marco
Jedino mi se bubnjevi ne svidjaju. Nekako imaju disco zvuk, ali koliko znam ima sempler pa to i nije veliki problem. .
Vjerovao ili ne ali za sad ni jedan semplovani bubanj se nemoze porediti sa internim bubnjevima na T2.Doduse govorim o USER drum setovima koje sam saam slozio i podebelo uvrnuo.
Znaci po prvi put Yamaha je napravila aranzer da mozes od internih drum udaraca da slazez drum setove i podebljajes-uvrces-stimas ili kako god hocete iste.Vjeruj da se mogu dobiti drum setovi fantasticnog kvaliteta!Mada ima dosta mjesta i za semplovane bubnjeve uostalom na ovoj klavijaturi ima mjesta za sve!

ODLICNA-ODLICNA klavijatura za sada ,,mada kao sto neko rece vjerovatno ce i ostali odgovoriti uskoro i izbaciti na trziste klavijature istog ranga.

Pozdrav!
  Reply With Quote
Star 16.03.2006, 15:37   #12
vojvoda82
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.03.2006
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 16
Downloads: 93
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: Power Supplies
vojvoda82 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne verujem da ce Korgova masina biti bolja od Tyrosa 2. Ipak je Korg u Yamahinom vlasnistvu (51%). Zasto bi bolju klavijaturu stavili pod Korgov brand? Tyros 1 je takodje odlicna klavijatura iako nema sampler. Znam coveka u BG sredio ga je do jaja. Kakve harmonike ima pa to je cudo jedno, nije mi jasno samo kako je mogao onako da ih napravi, kojim mehanizmima? Verujte njegove harmonike su ravne Guerini zvukovima. Prvo sam mislio da su to fabricke, ali nisu vec ih je on ili neko drugi napravio. Na tyrosu 2 takvih harmonika nema. Ustvari, uopste nema "nasih" harmonika. Sto se tice Rolanda, moje licno misljenje je da su oni davno ispali iz igre. Jos za vreme PSR9000 vs G800/1000. Sto se tice internog studio bubnja na tyrosu 2 samo jedno imam da kazem: VAAUUUUUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
vojvoda82 je offline   Reply With Quote
Star 16.03.2006, 15:50   #13
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

I vishe od 51%, ali to je sad nevazno...
Korg i jeste nastao iz Yamahe, nekada davno...
Sve je to i dalje nevazno...
Zbrog chega ne bi izdali bolji pod Korgovim imenom?
Zar to vec i nisu toliko puta radili?!?!

Vazno je da se uzmu pare!

Kako cesh i uzeti vishe para, nego da stalno imash konkurenciju protiv koje se borish.
Oni upravo to i rade!
Prave veshtachku konkurenciju i nama mazu ochi!

Muzu nas samo tako...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 16.03.2006, 16:41   #14
Admirr
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od vojvoda82
Znam coveka u BG sredio ga je do jaja. Kakve harmonike ima pa to je cudo jedno, nije mi jasno samo kako je mogao onako da ih napravi, kojim mehanizmima? Verujte njegove harmonike su ravne Guerini zvukovima. Prvo sam mislio da su to fabricke, ali nisu vec ih je on ili neko drugi napravio. Na tyrosu 2 takvih harmonika nema. Ustvari, uopste nema "nasih" harmonika.
Ima ima i na T2 ali i njih treba "podebelo" uvrnuti bas kao i sve ostalo sto treba uvrtati,praviti i stimati da bi se ispunilo zahtjevima "EX YU FOLK MUZIKE"


Pozdrav!
  Reply With Quote
Star 16.03.2006, 17:12   #15
vojvoda82
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.03.2006
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 16
Downloads: 93
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: Power Supplies
vojvoda82 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Slažem se da nas muzu. Ali, najveći svetski proizvožač muzičke opreme je Yamaha. Zar shodno toj tituli ne bi trebalo da imaju i najjači elektronski instrument? Ja bar tako rezonujem, možda grešim ali... Hardverski posmatrano Yamahini profesionalni aranžeri su tehnološki za dva koraka ispred svih. Međutim nije mi jasno zašto ta tehnologija nije iskorišćena maksimalno. Studiram energetsku elektroniku i odgovorno tvrdim da su tehnološki kapaciteti 9000 pro na nivou današnjeg korga pa1x , a iskorišteni su možda svega 80%. Najbolji primer za to je problematična polifonija,. Pa zar oni nisu mogli napraviti softver koji bi to izgurao?! Ne nego nisu hteli, inače bi upropastili celu PA seriju! Kod Korga je stvar obrnuta, koriste se prethodne generacije čipova, ali su oni maksimalno potkrepljeni dobrim softverom koji odlično komanduje Korgovim (čitaj Yamahinim) mikroprocesorima i DSP-ovima. Zato je Korg kod nas trenutno Bog i batina. Stare tehnologije učinile su ga jeftinijim i pristupačnijim i uz to ima sistemski softver koji iz hardvera vuče ne 100% nego 200% mogućnosti. Yamahine napredne tehnologije učine aranžer vrlo skupim, pa kod nas često ispada iz igre. Dali zbog stiske sa vremenom ili zbog nečeg drugog, ali iz recimo 9000 pro se nije izvukao maksimum. Razvijanje hardvera je prlično skupo, pogotovo ako to radi neka druga kompanija (Texas Instrumens, Analog Device) ali je razvijanje softvera daleko, daleko skuplje. O odrzavanju da i ne govorim. Što se tiče Tyrosa 2, nisam primetio probleme sa polifonijom, nema "gutanja" nota. Moguće da je kod njega načinjen izuzetak pa je shodno njegovom visoko sofisticiranom hardveru pridodan i primeren operativni sistem. Pojava 9000 pro na tržištu je izazvala pravu malu revoluciju, 9000 je usarapila Rolandov G1000 na svim poljima, pa80 joj nije ni do kolena a sve tri su ista "generacija" pa zato mislim da ako je Tyrosu 2 urađen OS kako treba ništa ga ne može zaustaviti. Jednostavno stvari stoje ovako: Korg je Škoda a Yamaha je Passat. O poređenju Tritona LE i Motifa 6 neću trošiti reči ali je velika nepravda učinjena: Umesto Motifa zavladao je LE koji će najverovatnije u našoj muzičkoj istoriji zameniti već legendarni DX11.
vojvoda82 je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2006, 12:15   #16
Admirr
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ako ima neko T2(osim mene) neka se javi na: riba716@hotmail.com.

Zelio bi cuti utiske od drugih vlasnika Tyros2!


Pozdrav!
  Reply With Quote
Star 22.03.2006, 00:01   #17
vojvoda82
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.03.2006
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 16
Downloads: 93
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: Power Supplies
vojvoda82 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Admirre jel znas mogu li se u Tyros2 ubaciti semplovi (custom voices) iz 9000pro? Mislim da ti semplovi imaju VIC ekstenziju. Sta je tebi najveca mana klavijature? Kada sam ga testirao nisam se setio da probam a u uputstvu nisam nista nasao o tome. Uz T2 se dobija nekakav file convertor ali mislim da je to samo za registration
vojvoda82 je offline   Reply With Quote
Star 24.03.2006, 00:09   #18
Admirr
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

U t2 se mogu ubacivati Custom voice sa psr9000 ali ne svi.Kako sam ja primjetio slozeni custom voice za sada se nemogu prekonvertovat direktno nego se mora rucno-ili bar do sada ja nisam nasao nacin.
Inace uz klavijaturu dodje CD sa softwerima-tj ,TZV, FILE CONVERTOR sa kojim mozes konvertovati:Custom voice,Ritmove,Multi padove i registracije>

MANA?

Pa za sada jedina mana je sto ima prostora u NEDOGLED na bilo koju stranu da krenes nemozes se zasititi!
Znaci na HD mozes sejvati bezbroj ritmova koji se pozivaju istom brzinom kao i da su interni,zatim bezbroj registracija i bezbroj svega a o 1 GB samplova za sada treba samo sanjati!
Prebacio sam sa Extrema i psr 9000 skoro sve sto mi se je svidjalo i opet ima prostora koliko hoces!
Veoma brzo ce se o ovoj klavijaturi puno-puno vise govoriti a i sama klavijatura ce puno toga pokazati!

pozdrav!
  Reply With Quote
Star 24.03.2006, 10:26   #19
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Admire, a ima li Tyros II negdje sa stzrane mali frižider za ohladit pivo i roštilj za okrenut ćevape ?
Ako nema, onda ne vrijedi tih para :wink:

Šalim se naravno.

Ne da će se o ovoj klavijaturi puno govoriti nego se već naveliko priča. Stvarno radi se o jako dobrom aranžeru, velikih mugučnosti.

Mane takoreći nema. Po meni največa i jedina mana mu je stvarno prehebeno visoka cijena. Ipak ta elektronika u njemu ne vrijedi tih para, a s druge strane ovo što sam za sad na njemu vidio nemam prigovora.
No proizvodnja klavijatura neće stati s Tyrosom II, kao on je plafon i neda se više ništa izmisliti. Bit će još noviteta vjeruj mi.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 24.03.2006, 22:51   #20
Admirr
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Pa naravno.

Sta bi onda proizvodjaci radili i kako bi oni hljeb zaradjivali.Uvjek ce sa svakim novim izlaskom biti vise i vise i bolje i bolje!


A sto se tice cijenea ja i nisam lose prosao 2900$ sto dodje ustvari manje od 2500 EVRA.



Pozdrav!
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
tyros


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:32


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije