Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzièki Portal - Muzièarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, èi¹æenja, izmena dirki, mikroprekidaèa, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.10.2013, 13:21   #1
zdravkoco
Poèetnik forumacije!
 
zdravkoco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.11.2009
Mjesto: BiH
Godina: 48
Postovi: 29
Downloads: 25
Uploads: 1
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 7 puta u 3 Postova
Instrumenti: Roland G800
zdravkoco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zdravkoco po¹alji poruku preko MSN messengera
Standard Roland G800 èi¹æenje kontakta dirki -gumica-.

U ovom postu æu vam objasniti kako rastaviti G800 i oèistiti gumice koje ako su zaprljane dovode do toga da neki tonovi sviraju glasnije.
Dakle ako to radite kuæi naj lak¹e je da klavijaturu stavite na krevet sa licem na dole (tako neæete o¹tetiti potenciometre ispod displeja) jer je jako te¹ka 18 Kg.
Zatim odvrnete sve ¹arafe koje se nalaze na dnu klavijature.Ima ih dosta i svi su isti.
Neka vam neko pomogne da okrente klavijaturu i zatim otklopite gurnji dio kao na slici dva. Samo lagano prebacite gornju ploèu a kablove ne morate iskopèavati jer su dovoljne du¾ine da se mo¾e prebaciti.







Da bi skinuli dirke otkopèate crvene konektore sa matiène ploèe ima ih dva.






Zatim odvrnete dva ¹arafa koja sa unutra¹nje strane dr¾e komplet dirke.
Jedan je pored flopija drugi je desno pored d¾eka za slu¹alice.




Zatim skinete komplet dirke i ostaje vam samo ¹asija.
Iskoristite priliku i usisajte unutra¹njost jer je uvjek pra¹njava.





Dolazi na red da sa sklopa dirki skinete ¹tampane ploèe sa gumicama, ima ih dve ploèe.Znaèi okrenete dirke i poskidate sve ¹arafe ¹to dr¾e ploèe.





Dolazite do veoma pra¹njavih gumica.






Polako odvojite gumice od ¹tampane ploèe , krenete od jednog kraja.
Ja sam èistio red po red da ne bih pomje¹ao gumice, znaèi vraæao sam ih na isto mjesto gdje su i bile.Gumice na sebi imaju klinove koji ulaze u ploèu i to ih u stvari i dr¾i, pra¹ina se skupi na grafitnim kontaktima i brlja dinamiku , dovoljno je da oèistite pra¹inu èetkicom, NE KORISTITI NIKAKVA SREDSTVA.Ja sam koristio obiènu èetkicu za zube.









Kada se ploèa i gumice oèiste to izgleda ovako.






Vratite gumice na njihovo mjesto , iskoristite priliku da sa dolje strane dirki oèistite pra¹inu (usisivaèem) i polako za¹arafite ploèe na dirke i sastavite klavijaturu.


Iskoristio sam priliku da uslikam volume potenciometar koji se nalazi prièvr¹æen sa 4 ¹arafa na ¹asiju i prikljuèen sa jednim konektorom .
U koliko vam je neispravan potenciometar morate ga odlemiti i zamjeniti novim.
Mo¾ete skinuti polèu sa potenciometrom i odnjeti elektonièaru da vam zamjeni pa ju ponovo vratiti na klavijaturu , to govorim u sluèaju da je elktonièar daleko te da ne nosite komplet klavijaturu.

Pozdrav.



zdravkoco je offline   Reply With Quote
Ælan 4 Vam se zahvalio, zdravkoco, za koristan post:
Bokic (17.06.2016), Bucin Nikola (14.10.2013), Dell (10.10.2013), makso68 (10.10.2013)
Star 18.10.2013, 10:24   #2
don_matic
Poèetnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.05.2012
Mjesto: Beograd
Postovi: 22
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: KORG LE, KORG PA60HD, HARMONIKA
Interesi: Muzika
don_matic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svaka cast na objasnjenju! Detaljno i jasno. To je ono : "slika govori vise od hiljadu reci". Nadam se da ces uskoro i neki korgov model da otvaras...
don_matic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Va¹e dozvole
Ne mo¾ete postavljati Nove Teme
Ne mo¾ete poslati Odgovora
Ne mo¾ete postavili Privitke
Ne mo¾ete ureðivati va¹ih Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:12


Forum Yu-Midi.org pokreæe vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava za¹tiæena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista èlanovaLista èlanova FacebookFacebook DonacijeDonacije