Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.08.2011, 17:12   #1
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Moze li Tyros 1 da zvuci ovako-kao Tyros 2 ????

Pozzz svima...nasao sam snimak na you tube...Lik radi koliko vidim na Tyros 2,i iskreno meni se svidja kako radi ovo,konkretno ova rumba,bas zivo radi...E sad neam para za Tyros 2,al imam za Tyros 1...Kako na netu ne mogu naci ni jedan jedini snimak sa ritmovima za nasu muziku na Tyros 1,aj da pitam bar ovako...Ovo na ovom snimku su rekao bih interni bubnjevi Tyrosa 2...zar ne? ispravite me ako gresim...E sad da li ovakve interne ili relativno slicne bubnjeve ima i Tyros 1? generalno nisam neka pristalica semplova u ritmovima,previse zvuci "satorski",kao za pod sator veselje,bar ono sto sam cuo,a ja bas i ne sviram mnogo taj fazon,mada nikad se ne zna..Dobar fabricki bubanj za mene je dovoljno,pa ako kazete da i tyros 1 relativno slicno moze da radi kao ovaj tyros 2,onda veselo,odoh po tyrosa...)...pozz i hvala unapred na odgovorima


Promijenjeno od Milan$ (20.08.2011 u 17:14 sati)
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 20.08.2011, 17:52   #2
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 840
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ne znam bas druze dal ti je to resenje. sigurno da tyros 1 ima odlicne boje. Prvo mislim da ces za kratko vreme zeleti da imas neki sempl a neces moci da ga ubacis. Drugo tesko je naci dobro ocuvanog tyrosa 1. Jedan moj drugar je imao velike muke kad je kupio polovnu, sto sa dirkama sto sa tasterima, jedva je posle prodao. Mislim da je tyros 2 uradjen mnogo kvalitetnije. Ali to je moje misljenje. Ako ti se bas zuri, ja bih pre uzeo psr 9000 pro
dmmacak Je trenutno online   Reply With Quote
Star 20.08.2011, 20:04   #3
zona
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.08.2006
Postovi: 41
Downloads: 1599
Uploads: 32
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 9 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA2X PRO,Gem Genesys Pro,Guerini Superior III
zona befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imas na youtibe mislim da se zove grexa bend,i cini mi se da sam negde procitao da je klavijaturista svirao tyros 1,bar na snimcima od prosle godine i ranije.Ima bas dosta snimaka gde mozes da cujes kako zvuci klavijatura.
zona je offline   Reply With Quote
Star 20.08.2011, 20:06   #4
negovan
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 08.07.2009
Mjesto: Kacarevo
Postovi: 178
Downloads: 498
Uploads: 20
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 32 puta u 30 Postova
Instrumenti: korg Pa3x i dallape
negovan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja ovog decka poznajem licno i svirao sam na ovoj klavijaturi. Nije interni bubanj, semp je u pitanju, i ta klavijatura opasno zvuzi, bas dobro sredjena i napakovana. Druze, ne mogu isto da zvuze bas zbog semplera. Riram sekcija, bubanj i bas je poznato kod jamahe da je veoma dobar, ali sta ces sa bojama. Skupi jos malo para i kupi klavijaturu sa semplerom, videces vremenom da ce ti trebati. Pozzz
negovan je offline   Reply With Quote
Star 21.08.2011, 21:22   #5
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@dmmacak

Druze ne bih psr 9000,jer ima onaj poznati problem da secne ritam ponekad,tako da bi je ipak zaobisao....

@zona
Drug,ovaj lik sto je pratio Grexu ranije na onim snimcima,jer svirao na Tyros 3 i TR-a,nije u pitanju Tyros 1

@negovan
imam za solo LE-a,tako da mi boje nisu bitne,samo ritam sekcija..Inace godinama sviram samo rolanda,koji kao sto znate nema sempler,a nikad mi i nije nesto preterano trebao,samo da klajva ima solidan fabricki bubanj,i sto se mene tice,dovoljno,nije neophodan sempler...kao sto rekoh,sto se tice semplova na ritam sekciji do sad nisam cuo nesto stvarno lepo odradjeno,ova 2,3 seta sto se vrte po netu sa semplovima,svi znate koji,su vise za satorsku svirku,i nisu bog zna sta,to za modernu svirku po clubovima,i diskotekama za mene nije,a jos manje juzni vetar semplovi...skoro sasm bas pokusavao da vucem semplove sa bubanj sa LE-a,i nisam dobio neki bogzna kakav napredak u zvuku,mada je to dosta i zbog semplova koje sam koristio...ipak dobri kvalitetni semplovi kostaju,i to puno,ako stvarno hocete da odudarate od drugih..pozz

pozzz

Promijenjeno od Milan$ (21.08.2011 u 21:25 sati)
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 21.08.2011, 22:11   #6
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ispravite me ako grijesim. ali koliko znam na tyros 2 ne mozete dodavati samplove umjest internih drum kitova, samo se mogu kombinirati drum kitovi, jedino ako nema neku solo klavijaturu odatle vuce?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 21.08.2011, 22:27   #7
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

mislim da na tyros 2 ne mogu da se mesaju semplovi i niterni drumovi,mogu semplovi i lupovi, znaci jedino da ritam bude ceo od semplova,a ne moze da se ubaci semplovan dobos u neki interni drum kit...mislim da je tako...reci tacnije ko ima tyros2....pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 21.08.2011, 22:34   #8
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako ne mora sempler mislim da psr 3000 ima tyros 1 set bubnjeva, i moj radni kolega ima ga i fabrički bubnjevi su mu odlični.
momo je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2011, 00:30   #9
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo da se ubacim i ja u diskusiju kao taze yamaha korisnik...

kao prvo mogu da se koriste semplovani bubnjevi, ja sam napakovao skoro sve što sam imao na pa1x.

Kao drugo interni bubnjevi na tyros2 su takođe "puni" kao rolandovi, tako da bi ti pre preporučio yamahu nego korg-a.

A što se tiče mešanja internih i ubačenih semplova u drum kit, može i to, malo je komplikovanije, ali može naravno.

E sad ako sviraš više po klubovima, biće ti previše i fabrički bubnjevi od t2, dovoljno je da odeš kod nekog ko ima t2 i da preslušaš fabričke ritmove kako se čuju. Nikad takav "čvrst" sound nećeš imati sa korg aranžerom u toj klasi.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2011, 00:41   #10
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ok drug,to sto kazes za T2,u to uopste ne sumnjam jer sam se i sam uverio za tyrosa 2...Al mene zanima za Tyros 1,taj njegov interni bubanj,jer ga nigde nisam cuo,ne znam kako zvuci..pozz

Promijenjeno od Milan$ (22.08.2011 u 00:42 sati)
Milan$ je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije