Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.02.2016, 13:08   #1
marko11
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 29.08.2012
Mjesto: Banjaluka,BiH
Postovi: 60
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 20
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Roland g800 i harmonika
Interesi: Sviranje,racunari ....
marko11 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Lächeln Korg pa600 ili pa800?

Pozdrav narode hocu da kupim aranzer i ne mogu da se odlucim izmedju ova dva. Koji je bolji sto se tice tipke, bojaa i ritmovaa itdd . Hvala svima unaprijed.
marko11 je offline   Reply With Quote
Star 09.02.2016, 22:53   #2
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imao sam Pa600 i Pa800 dugo vremena, ako si OMB, sam sviraš i pjevaš, bitni ti izlazi, bolja Dirka, bolja je opcija Pa800 (ako je očuvan).

Moderniji, nov, više RAM-a, dakle i povoljniji ispada Pa600.

Meni lično Pa800 više odgovara.
LAsER je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2016, 15:59   #3
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

PA 800, ili PA 1XPRO, 2xPRO itd...
megane je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2016, 17:43   #4
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da se ubacim kao neko ko je imao obe klavijature, pa800 je starija i osim što ima vokalist i dva izlaza više (kome trebaju) nema nijednu drugu prednost. Čak ni te dirke (tipke) nisu toliko bolje. Ja sam na pa600 rešio lepljenjem 5g vulkanizerskih tegova na donjoj strani klavijature i završavam posao s pa600 bolje nego sa pa800.

Samo nekoliko mana koje ima pa800 u odnosu na pa600.....

- nema mp3 plejer (ima ali samo ako doplatiš za ugradnju)
- i taj mp3 koji se ugradi nema opciju da se menja intonacija matricama dok kod pa6000 ima.... meni to nije bitno ali nekima i to jeste.
- PRVO učitavanje nekog seta traji i više od pola sata, i do 40 minuta kod pa800, tek kad se jednom učita u klavijaturu on ga čita brže, pa ako hoćete da radite neko spajanje više setova treba vam ceo dan i na kraju zaboravite šta ste učitavali, dok pa600 i to prvo učitavanje seta odradi za max 2,5 minuta (96mb) a i manje u zavisnosti od seta.....
- kod pa800 ne postoji taster SEARCH za prostu pretragu ritmova, pa sam morao da pamtim gde je koji, što je sve tee zbog hiperprodukcije pesama sa namenskim ritmovima, dok kod pa600 ukucate prva nekoliko slova ritma ili boje i imate sve opcije složene za sekund.
- odziv displeja je mnogo brži kao i same klavijature ide na stranu pa600....
- pa600 poseduje ekvilajzer na drums kanalu za svaki element posebno u bubnju (ako nije lupovan) možete da upotrebite parametriku na kontračineli, dobošu, bas bubnju bez promena na nekom drugom elementu bubnja što zaista znači za celokupni zvuk ranžera, dok kod pa800 to NE POSTOJI.
Jedini hardverski problem koji ima pa600 je pitch bender kod ljudi koji ga koriste ali se i to rešava lako i trajno za par evra, a problem je što su kinezi stavili prekratke kablove za pitch bender i suvuše tanke pa ako neko malo više koristi isti, može da se desi da se pokidaju žice, ali rešenje je prosto, te žice se zamene malo debljim i dužim i nemate više nikad problem s tim. Ne morate kupovati nov jer je i on isti takav sa kratkim žicama. Rešavate u bilo kom tv servisu za najviše pola sata i 10e max.

Kod pa800 problem je opštepoznat sa pregorevanjem ploče i memorije ili obe u isto vreme što sam i sam iskusio na ličnom primeru..... tu nema ni serije za ovo ili ono tržište već su problem fuš komponente suviše blizu jedna drugoj pa dolazi do pregrevanja istih.......

Ako se setim još nešto dopisaću.....
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 11.02.2016, 12:21   #5
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

dodao bih:
Setovi u zadnje vreme koji se prave su vecina pa3x formata,tako da ti to ne mozes u pa800 ni probati ni koristiti,dok pa600 cita sve sa novijih klavijatura sem kompresovanih semplova sa pa3x,pa600 jako dobro tonski izlazi,nije ovako kvalitet plastika itd ali tehnicki je vrlo dobro potkovan dosta bolje od pa800
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 11.02.2016, 19:54   #6
igorm1974
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.12.2010
Postovi: 14
Downloads: 57
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
igorm1974 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nikadvisekorg pitanje?
Da li SEARCH pretrazuje celu klavijaturu ,mislim i USER- i PERFORMANCE u toku sviranja ili samo PERFORMANCE ...Ako moze neki poatak vise o tome.Hvala...
igorm1974 je offline   Reply With Quote
Star 11.02.2016, 20:44   #7
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo i ja da dodam koju, ja po drugi put sam na korgu pa600 i stvarno ga ne bih menjao, eventualno za pa3x (onu skracenu verziju od 5 Oktava). imao sam u pauzi izmedju dva pa 600 klavijaturu pa2x i brzo sam odustao od nje, prvo zbog dirki, posto su na pa600 mnogo lakse i mozes odraditi tezgu bez problema, a onda i zbog novijeg os-a, opcije search, i jos par stvarcica. a jos jedna veoma bitna stavka je tezina. sa pa600 i onom njegovom torbom mogao bih prepesaciti ja mislim 10km noseci je, a pa2 i onaj njegov tvrdi kofer nisam mogao 200m preci... malo sam otisao u off, ipak je pitanje bilo za pa800 vs pa600 ali, eto, govorim neka svoja iskustva. i jos nesto da dodam. prvi pa600 kupio sam novi i svirao ga oko 5 godina bez i najmanjeg kvara, i stvarno sam prezadovoljan. kada sam prodao pa2x uzeo sam pa600 qt verziju od decka za kojeg znam da ju je cuvao i evo kod mene je oko pola godine i radi takodje bez i jedne greske. kako u sobi tako i na tezgama.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, yamahapassion, za koristan post:
igorm1974 (11.02.2016), marioDX (25.02.2016)
Star 11.02.2016, 21:45   #8
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

u opciji search odaberes da li pretrazujes sonbook,style,performance,lyrics.al npr ako si vec u songbooku i kliknes dugme search automatski je namestwno vec na aongbook itd itd

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2016, 00:19   #9
igorm1974
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.12.2010
Postovi: 14
Downloads: 57
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
igorm1974 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Search

Hvala druze na odgovoru,razumeo sam.
igorm1974 je offline   Reply With Quote
Star 16.02.2016, 02:09   #10
soko3
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.12.2008
Postovi: 2
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
soko3 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

oba sam probao i nekako mi se čini da ima pa600 bolje tipke a o preformansama ne bi tačno mogo da kažem ali kako sam čuo je za niansu bolji.
soko3 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
korg pa

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije