Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.03.2014, 11:58   #1
dadodream
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.09.2010
Mjesto: GB
Postovi: 102
Downloads: 424
Uploads: 3
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: mipotXD
Interesi: mipotXD
dadodream befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dadodream pošalji poruku preko ICQ messengera dadodream pošalji poruku preko AIM messengera dadodream pošalji poruku preko Yahoo! messengera dadodream pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard roland bk5

pozdrav dragi prijatelji.imam jedno pitanje i molio bih za pomoc.imam roland bk5 i dobio sam ponudu za zamjenu ketron sd1.sad dali se to isplati i sve sto mozete da mi pomognete da lakse donesem odluku.hvala
dadodream je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2014, 14:05   #2
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ja se ne bih menjao a ti kako hoces.To je stvar ukusa a mislim da je taj ketron dosta starija sprava od BK-5.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nesaband za ovaj koristan post:
worga (07.03.2014)
Star 06.03.2014, 14:57   #3
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

+1 za Nešin post. Bk5 je strašna sprava, ali ljudi definitivno toga nisu svesni. Zadrži Bk5, prouči to lepo, istražuj, odlična je to sprava.
calevh je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio calevh za ovaj koristan post:
worga (07.03.2014)
Star 06.03.2014, 15:34   #4
dadodream
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.09.2010
Mjesto: GB
Postovi: 102
Downloads: 424
Uploads: 3
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: mipotXD
Interesi: mipotXD
dadodream befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dadodream pošalji poruku preko ICQ messengera dadodream pošalji poruku preko AIM messengera dadodream pošalji poruku preko Yahoo! messengera dadodream pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

to znam ja dobro kolega.samo zelim cuti razna razmisljanja.hvala
dadodream je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2014, 15:43   #5
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

KETRON SD 1 je helikopter za Roland BK 5,u svakom smislu.Hajde Rolandovci pucajte!!! Ovo zaista mislim.Ketronovi aranžeri su daleko,daleko ispred Svih ostalih brendova.Naravno,ovo nisam rekao da izazivam Rolandovce i ine...Jednostavno mislim da je tako!!!!!!Pozdrav!
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2014, 15:46   #6
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako to znas onda cemu tema...kakva te rasmisljanja interesuju?
Postavi pitanje pa ces dobiti odgovor.Ovako...tema nema smisla.
Dodato:
Evo preduhitri me @makso 68 .znao sam da ce ova tema krenuti u tom pravcu.Nema sansi da se pecam na ovakve teme vise.nek svira ko sta hoce to je njegova licna stvar ali da se prepucavam sa kolega oko toga ne pada mi napamet.

Pozdrav za @maksu68
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.

Promijenjeno od nesaband (06.03.2014 u 15:50 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
nesaband je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, nesaband, za koristan post:
makso68 (06.03.2014), worga (07.03.2014)
Star 06.03.2014, 16:19   #7
Va-7
Vredan član društva
 
Va-7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2004
Mjesto: Čakovec, Međimurje
Godina: 42
Postovi: 227
Downloads: 178
Uploads: 15
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Roland G 70, E-A7, Triton LE
Va-7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tko nije probao neka šuti radije....
Va-7 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Va-7 za ovaj koristan post:
worga (07.03.2014)
Star 06.03.2014, 16:21   #8
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jel ovaj post upucen meni?
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 06.03.2014, 17:03   #9
dadodream
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.09.2010
Mjesto: GB
Postovi: 102
Downloads: 424
Uploads: 3
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: mipotXD
Interesi: mipotXD
dadodream befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dadodream pošalji poruku preko ICQ messengera dadodream pošalji poruku preko AIM messengera dadodream pošalji poruku preko Yahoo! messengera dadodream pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

lijepo molim nemojmo se prepucavati.ja sam rekao da je roland dobra sprava i naravno da je jer ga koristim i jako me dobro sluzi,a sad kolega (makso) je rekao da je ketron helikopter za bk5.pa lijepo ga molim da mi to malo opsirnije objasni po cemu,a sempler da zaobide u ketronu.lp
dadodream je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio dadodream za ovaj koristan post:
worga (07.03.2014)
Star 06.03.2014, 18:47   #10
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ketron SD1 je avion, strašna sprava, i kada bih kupovao i birao verovatno bih uzeo SD1, ali kad već imaš Bk5, ne bih se manjao, a evo pokušaću da objasnim zašto.
- Jako mi se sviđa kod Bk5 težina, iako sam nekad mislio da mi je težina zanemarljiva stavka, s obzirom da sam mlad, itekako bih voleo da trenutno imam malo lakšu klav. a ne ovu mrcinu od 20Kg. Nekome nebitno, ti sam proceni da li ti je bitno.
- Kvalitet "semplova" kod Bk5 je odličan, zvukovi harmonike su prosto fantastični, i apsolutno ne vidim potrebu za semplovima, čak šta više, daleko, daleko kvalitetnije boje harmonike nego li semplovi u 90% setova kod nas.
- Što se tiče Ketrona, istina je da bubanj i ritam sekcija izlazi jako moćno, "široko", realno, bolje nego li kod Bk5, međutim, sa 2 MFX-a po ritam sekciji, i mogućnost više drum traka, sa tako detaljnim editingom svake trake, čak i svakog elementa bubnja, Bk5 može zvučati jako ozbiljno. I dalje mi se za nijansu više svidja bubanj kod Ketrona, koji mi je broj 1 generalno, ali uz određeno znanje, kreativnost, kod Bk5 se to može podići na jako visok nivo, i jako se približiti tom nivou koji poseduje Ketron.
- Meni se lično ne sviđaju dirke na Bk5, isuviše male, ja sviram klavir inače pored klavijature, tako da je jasno zašto je tako.
- Ketron klavijature je kod nas NEMOGUĆE prodati, ali to mislim bukvalno, možete ih pokloniti, ili utopiti u nekoj kompenzaciji, prodati za keš ne.
- Za nekog ko ozbiljno ne zna osnove programiranja, rad u STW - u, i ne želi da se ozbiljno upusti u sređivanje klavijature, izradu ritmova, Ketron je noćna mora. Jako malo materijala. Znači, moguće je konvertovanje ritmova, ali to iziskuje mnogo, mnogo posla oko sređivanja, a retki su ljudi koje to uopšte interesuje. Nije ni Roland daleko od toga, ali u mnogo povoljnijoj situaciji od Ketrona.
- Probao X1, probao Bk5. Kad kažem probao, mislim na malo duži period korišćenja. Bubnjevi na strani Ketrona, kao i Bas boje. Klaviri, strings, duvački instrumenti, harmonike, lead boje, su bolje kod Rolanda, prirodnije i lepše izlaze na razglasu, ponavljam, na razglasu.
- Operativnost. Ketron definitivno. Nema potrebe objašnjavati. Samo ću reći ovako, možete raditi kao kod Korg-a, posebno se pozivaju ritmovi, posebno boje, možete raditi sa registracijama za recimo namenske pesme. Kako kome odgovara. Dok smo za operativnost Bk5 već vodili diskusiju, nekome odgovara, nekome ne.

Zaključak. Ketron Sd1 jeste avion, jeste "bolja" sprava od Bk5. Za moje kriterijume, Bk5 je bolja kupovina. Ne bih menjao na tvom mestu, zato što ćeš sa Bk5 raditi na izuzetno visokom nivou, ako spravu prilagodiš sebi. Sa Sd1 će to biti još malo veći nivo, ali ne vredan razlike u ceni, i "maltretiranja" prilikom prodaje. Naveo sam neke od razloga zašto. Razlika u ceni postoji, Bk5 je oko 800E, dok cena Ketrona jednostavno kod nas se ne može odrediti, rekao bih da je 900 - 1000E. Ali ko sad okači Sd1 na oglase, za tu cenu, i proda je, ja ću da mu kupim još jednu takvu. Zna se šta se kupuje u zemlji Srbiji.

Raspisah se ja malo. Pozdrav svima i svako dobro.
calevh je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, calevh, za koristan post:
nesaband (07.03.2014), worga (07.03.2014)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije