Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.05.2016, 11:03   #1
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Diskus hernija i muzicari :)

Pa drugari da nacnem jednu bolnu temu Ne znam ima li medju vama onih koji pate od ove boljke, ali ja se evo bogme napatih...Elem mucim muku vec 7,8 meseci, dijagnoza je L4-L5-S1 ,diskus je iscureo bas onako muski, injekcije ne pomazu, fizikalna terapija takodje, primio sam jednu blokadu direktno u kicmu, jednu u zivac,isto slaba vajda, vezbe jos nisam radio, cekam opet pregled kod fizijatra pa da probamo i to...Pre par dana bio na pregled kod neurohirurga, gleda snmke rezonance i kaze, prijatelju ovo ti je 102 posto za operaciju, a ti sad kako resis..S druge strane neurolog i fizijatar me odvracaju od operacije, jer nosi i izvestan rizik, a i nikakvih garancija nema da ce biti uspeha, cak moze biti i gore u nekim slucajevima, pa posle i druga operacija itd itd...Muzikantski posao polako uzima svoj danak, mada me mnogo mladjanog zatekao Pa ima li jos nekog da kuburi s ovim? jel neko uspeo da resi problem mimo operacije? pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2016, 11:58   #2
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako imas snimak magnetne rezonance trazi uput za VMA u Beogradu za neuro hirurga.Tu ces dobiti pravu informaciju da li ti je potrebna operacija ili ne.Nemoj slusati fizijatre i tamo neke neurologe koji nemaju iskustva.Svaka operacija snosi i jednu vrstu rizika ali posluzi se logikom.Ako imas bolove onda je nemoguce da radis bilo kakve vezbe da bi resio taj problem.Na VMA klinici je to rutinska operacija,rez nije veliki tako da je brzina oporavka mnogo brza nego na bilo kojoj klinici.....Ovo ti ne pricam napamet vec iz iskustva moje supruge koja je operisana na VMA.Operisana je recimo danas i sutradan je neurhirurg podigao iz kreveta na noge.Posle tri dana je izasla iz bolnice.Bila je posle toga tri nedelje u banji Selters u Mladenovcu na rehabilitaciji gde je radila sve potrebne vezbe.Naravno sa vezbama treba nastaviti i posle rehabilitacije da bi misici koji drze kicmeni stub bili sto bolji.Sada ima probleme kada je neka promena vremena ali je to sve sasvim podnosljivo u odnosu na bolove koje je imala dok joj je bio ukljesten nerv.

Imao bih jos mnogo toga da pisem o ovom problemu ali ovo je ukrako ono sto ti ja toplo preporucuje.

Znam neke ljude koji su to isto operisali na Banjici u ortopedskoj klinici ali njihov oporavak je trajao mnogo duze i znam da i dan danas imaju mnogo vise problema nego moja supruga.

Nadam se da neces morati na operaciju ali ako je to jedino resenje onda to u radi sto pre,nemoj sebe da mucis sa tim nesnosnim bolovima ako vec mora da se operise.


Pozdrav
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.

Promijenjeno od nesaband (13.05.2016 u 12:00 sati)
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2016, 12:18   #3
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Za sad je to preporuka neurohirurga iz Klinicnog centra Nis...Inace imam prijatelja na VMA koji je fizijatar, i bas on mi je udarao blokade u kicmu i gledao snimke, i kaze da nisam jos za operaciju, i da ce moce on da me "sredi" ..sad trebam da primam neke infuzije sa kortikosteroidima, da bi taj edem gde je ustinut zivac splasnuo, a nakon toga, banja, vezbe, i kao trebalo bi da se to sredi...to je njegova preporuka, takodje identicnu stvar mi je preporucio i neurolog ovde iz Nisa, dok neurohirurg odmah preporucuje operaciju...Elem pricekacu jos malo da vidim hoce li delovati te infuzije, jer mi nije palo stopalo, i nemam problema sa mokrenjem, bar za sada pa po njima onda nisam jos hitan slucaj, nego da probamo ove varijante, a operacija u krajnjem slucaju...pa videcemo, ako ubrzo pomogne pomogne, ako ne, idem na operaciju i cao, necu jos dugo da trpim ove trudnicke bolove, u nekim momentima su nepodnosljivi...A kazi mi Neso jeste sta pokusavali od alternstivnih metoda, tipa dekompresionu terapiju, ili akupunkturu, da je dalo nekog efekta? pozz

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2016, 12:39   #4
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Druze ,moj dobar prijatelj je neurohirurg na VMA,inace se bavi i pevanjem pa se mi poznajemo iz muzickog sveta.On je i kiroprakticar ali kada je video snimak magnetne rezonance moje supruge rekao nam je da nikakve vezbe ili kiropraktika tu nece pomoci i morala je da ide odmah na operaciju da se ne bi vise mucila.Takodje je i njoj neurolog i fizijatar predlagao da ce to vezbama da se resi,naprimala se raznih blokada inekcija i svega i svacega pre nego sto je otisla kod ovog mog druga na VMA i pre nego sto je operisana.

Ne mora da znaci da je i kod tebe isti slucaj...nadam se da neces morati na operaciju ali ja sam ti napisao nasa iskustva a na tebi je da sam procenis sta ces i kako ces.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2016, 12:42   #5
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ma znam ja kako cu probacu jos te terapije infuzijom, primaju se 3,4 dana i ako deluju neki rezultat ce se odmah primetiti, ako ne deluju, to je to, idemo na operaciju i cao...sad jedino nisam pitao ovog prijatelja da li mogu ja iz Nisa da trazim uput za vma ili moram to u Nisu da resim.

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2016, 14:45   #6
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E to ne znam.znam da u Beogradu rade tu manje invanzivnu metodu a kako rade u Nisu proveri.Gledaj ako ikako mozes da ti se to uradu u Beogradu na VMA.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 13.05.2016, 16:38   #7
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Cek kazi mi jel su njoj radili endoskopom, ono kao nekim mikroskopom, rez svega nekoliko santina? ili?postoji ta neka najnovija metoda tim endoskopom, rez je svega 2,3 cm-a, ali sam cuo da se radi samo u kbc Zemun

Poslato sa G7-L01 uz pomoć Tapatoka
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2016, 00:19   #8
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Au ja mislio jedini imam tih problema..... pratim temu jer imam sličnih problema s kičmom već ne mogu posle svirke po dan-dva da se ispravim lepo....
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2016, 10:19   #9
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

taj stadijum sam odavno prosao
Milan$ je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije