Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.10.2016, 20:21   #1
nord
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.09.2016
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
nord ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Koji Aranzer kupiti do 1000 e

Pozdrav,razmisljam o kupovini polovnog aranzera do 800 maksimum 1000 e,koristio bi ga za narodnu muziku,svadbe,krstenja i td.Vidim da su u tom rangu na oglasima korg pa1x,korga pa800,yamaha tyros2,sta bi mi vi preporucili,pozdrav svima i hvala u napred.
nord je offline   Reply With Quote
Star 17.10.2016, 22:16   #2
vadexfly
Ovaj baš voli da kuca
 
vadexfly's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.01.2012
Mjesto: Zrenjanin (okolina)
Godina: 29
Postovi: 312
Downloads: 197
Uploads: 3
Rekao HVALA: 149
Zahvalili mu 69 puta u 66 Postova
Instrumenti: Korg Pa600
Interesi: Muzika, Biciklizam
vadexfly ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
vadexfly pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa 1x otpisi ako mene pitas, ajde gledaj izmedju pa800, pa600 i tyros 2. Prednost pa600 je sto mozes za te pare nov da uzmes sa garancijom, pa800 je bolja varijanta ako znas od koga kupujes da budes siguran da ti nesto ne crkne jer kako svi pisu po oglasima klavijatura sluzila samo za vezbanje u sobi.. pa800 ima i sempl editor, mogucnost ucitavanja semplova zasebno sto pa600 nema, takodje ima i vokoder ako pevas odlicno dodje.. E sad po meni je Tyros 2 mozda i najbolja varijanta ali to opet moras da znas od koga da kupis jer je poznato da imaju problema sa display-om a i malo je komplikovanija da se sredi mada zvuci odlicno po meni.. Ja sam bio u situaciji istoj kao i ti sad i uzeo sam pa600 nov, ne kajem se nimalo, odlicno me sluzi. Nadam se da sam malo pomogao, koje god savete da ti daju kolege na kraju ipak moras sam da odlucis sta ces.. Pozdrav
vadexfly je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio vadexfly za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (17.10.2016)
Star 17.10.2016, 22:24   #3
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Od svega toga pa600.

Da se ne ponavljam i da ne ide diskusija i "krivom" pravcu jer će sad da se jave ostali znalci sa argumentima protiv.....
Govori ti neko ko je imao sve od navedenih klavijatura i smatram sebe "naprednim korisnikom" znači nisam neko ko samo učitava tuđe setove.....

Opisaću ti mane kod ovih ostalih, tj. samo one koje smatram da su najvažnije za jednog svirača.....

Tyros 2 - dobar sound, dobre dirke, ali za prosečnog svirača previše izgubljenog vremena da se sredi kako treba, a i danas gde svakodnevno izlaze novi ritmovi i nonstop treba da se čačka previše koraka za najosnovnije radnje..... set od 300 i kusur mb je učitavao 15-tak minuta. To zna da bude problem u nekim situacijama.
Korg pa1x - dobre dirke, ali težak 23,5kg.... mala ram memorija (max 32mb) i sad već stariji sistem pa ne mogu da se ubacuju setovi od novih pa aranžera.... znači konvertovanje, gubljenje vremena, živaca na povezivanje s kompjuteron zbog nedostatka usb ulaza....
Pa800..... provereno nekvalitetna sprava u smislu kvaliteta elektronski komponenti unutar nje. Ko krene da objašnjava da nije tako taj se autodiskvalifikovao iz ove teme.
Za rad je bolja od pa1x jer ima usb ulaz, 64mb ram (moze do 256mb)... i ima 3-stepeni eq za svaki kanal ritma i solo boja.....
Veliki minus je učitavanje novog seta.... npr hoću da učitam nešto sa usb-a da vidim šta da izvučem sa tuđeg seta, i sa 64mb seton to zna da potraji i dosta duže od sat vremena...... pa onda ako treba da se opet vrati svoj set još toliko i zaboravite šta ste hteli da učitate.... e jednom učitan set u pa800 i klav se pali za 2-3 minuta.....

Zašto sam za pa600 a ne za ostale u ovoj listi koju ste naveli:
Učitavanje seta sa fleške traji 1.5 do 2 minuta. Bilo sa usb-a bilo onog koji je u klavijaturi. Čita ritmove i od pa80 i od pa3..... što pa800 i pa1x pa i pa2x ne mogu....
Težak je 10.5kg pa se nosi jednom rukom bez problema.
Posle 3 godine akanja svuda i svakog vikenda i dalje izgleda kao da je juče izašao iz radnje dok pa800 i tyros2 znaju itekako da izgube boju i na tasterima i da zarđaju mrežice za zvučnike (pa800) ko da su ih od opel kadeta pravili.....

Touch ekran neuporedivo i osetno brže i laganije radi od pa800/2x/1x modela, za one kojima treba pa600 ima ugrađen mp3 plejer na kome prilikom reprodukcije mogu da se menjaju tempo i intonacija.....

Sound je bolji od ovih starijih modela naravno kad se sve podesi kako treba.....
Zatim najbitnije od svega pored toga što ima eq za svaki kanal, je da ima eq za drum traku za svaki elemenat nezavisno od štelovanja bubnja. Znači kontra činela prejaka, samo nju menjate i jačinu i 3-stepeni eq samo za nju......
Pojedini za pa800 i dalje traže 1000e a ova sprava nova košta toliko sa 3 godine garancije.
Ima samo L i R izlaz za razliku od ranijih pa serije, i malo lošije dirke od prethodnika (teg od 5g rešava to) ali ja za sekund učitam ritam, boju ili šta god.... novi set ceo za 2 min......

Plus sada se pojavila varijanta OS sa mogućnošću editovanja semplova u klavijaturi (nije sa zvaničnog sajta) tako da ova sprava zaista više daje nego što košta.
Ako se setim još nečega dopisaću pošto kucam s telefona pa mi je nepregledno.


Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 17.10.2016, 23:58   #4
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A zašto ne PSR770?

Znam da sam možda ovim starim i stalim posjetiteljima foruma naporan s ovim ali ... vjerujte, nemam nikakvu proviziju od Yamahe.

Slažem se s @nikadvisekorg, PA600 je najbolji odabir od onoga što je autor teme predložio. Ali ja bacam "bubu u uho" i tvrdim da se sa PSRom dobiva više.
Pročitaj temu prvu, pa onda i ovu drugu. Na forumu ima još toga ali ovo će biti dovoljno za početak.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (18.10.2016)
Star 18.10.2016, 00:27   #5
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da budem iskren nisam nikad imao prilike da probam taj psr.... ali bi voleo da imam mogućnost nisam od onih koji gledaju šta drugi koriste.... čak naprotiv volim da iskopam neku spravu iz anonimnosti ako je bolja od ovih na glasu..... primer za to vam je juzisound sempler.... za malo para dobijete mnogo.
Verujem da i ta yamaha ima argumente..... ali ovde smo raspravljali o onome iz prvog posta. A i ono sto gledam kad kupujem je koliko dobro i lako se taj model moze prodati.... jer takav nam je posao.... ispadne malo bolja tezga odmah se razmislja o kupovini boljeg modela..... a realno korg se najlakse prodaje.... yamaha teze osim ako ne ide cena mnogo dole..... pogotovo na te nepoznate modele.
Veruj mi da znam jer sam i prodavao klavijature.....

Послато са SM-J500F уз помоћ Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 18.10.2016, 06:41   #6
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kao dugogodisnji korisnik Korgovih aranzera(17-18 god)od Pa80,800,2x,3x moj glas ide za Psr 770 koji posjedujem i sam.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 18.10.2016, 10:54   #7
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sto se tice prodaje, to je relatovna stvar. Kod nas se ne prodaje nista sto je nesrazmjerno skupo. Dakle, cak odnos novi pa600(npr) ili godinu dana star koji je po pravilu uvijek preskup. Isto tako, kod nas Korgovi tesko prolaze jer se svira pretezno zabavna glazba za koje su vlasnici korgova u neprilici radi premalo tvornickih kvalitetnih materijala.

Ali, postoji ali i taj ali je vjerojatno presudan a to je materijal koji ti treba. Ako svirash narodno i posjedujesh vec materijal, onda ne biraj vec kupi pa600.

Promijenjeno od Alen P (18.10.2016 u 11:03 sati)
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 18.10.2016, 17:12   #8
aleksandar031
Odomaćeni član
 
aleksandar031's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 600
Downloads: 3634
Uploads: 62
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 62 puta u 57 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5 SSD - JuziSound
aleksandar031 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
aleksandar031 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Dodaj jos malo para ako si u mogucnosti I slobodno gledaj varijantu novog Rolanda EA7 , za te pare, u rangu ovih navedenih modela...dosta je iznad njih.
aleksandar031 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio aleksandar031 za ovaj koristan post:
megane (20.10.2016)
Star 18.10.2016, 23:31   #9
nord
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.09.2016
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
nord ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Hvala na savetima

Ljudi,hvala na predlozima,slusao sam ovaj roland ea7 na youtube,nema nesto puno klipova ali ono sto sam cuo bas mi se svidelo
nord je offline   Reply With Quote
Star 18.10.2016, 23:41   #10
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imas E-A7 u oglasima za 800 eura,neki lik iz Mladenovca ako se dobro secam,potrazi u oglasima,ali ja ti ne bi preporucio da to kupujes.PA600 je profi arranger u odnosu na E-A7.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije