Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studio - Uradi sam

Studio - Uradi sam Kompletna postavka kucnog ili pro studia, oprema, prostor, izolacija...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.05.2010, 11:15   #21
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

samo savjet sto se programa tice koji kazes da si nabavio, a vidim da nisi napisao, najbolje ti je da koristis cubase sx 3, nuendo ili sound forge, ali najpreporucljivija su ti prva dva mozda vec i koristis neki od njih
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2010, 12:09   #22
edinzulic
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 18.03.2010
Mjesto: BiH-Zenica
Postovi: 93
Downloads: 380
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg PA50 , Korg ix300
Interesi: Sviranje
edinzulic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
edinzulic pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Imam cubase i Audacity cuo sam da je on odlican za snimanje glasa i da je lagano ga srediti u njemu ali jos nisam poceo sredjujem izolaciju u sobi polahko pa trebam nabavit jedan studijski mikrofon.. Mislim uzeti Shure neznam jos koji model jer mi prijatelj ima tih mikrofona pa cu traziti najbolji a za jeftine pare...
edinzulic je offline   Reply With Quote
Star 26.07.2010, 00:55   #23
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

###Vidi, nadi izlaze nazad na pojacalu, te dvije sto ih ti zoves crveno bijele, su cinchevi su vjerovatno jedan ulaz jedan izlaz, poigraj se malo vidi koji su ti izlazi koji ulazi, potrefit cesh.###

Ne znam dokle je kolega stigao sa radom i da li je poceo sa snimanjem, ali mislim da ovo pojacalo nema izlaze kao sto kolega driftkiller kaze (jedan ulaz jedan izlaz).
Oba su ulazi i to jedan ulaz ima 2 "rupe", crvenu i bijelu, i drugi isto. Crvena je L, bijela je R...I tako za oba ulaza...
Obratite paznju da se ovo L-R na cinceve ne koristi za zvucnike, nego za stereo spajanje uredjaja koji vec spajas na pojacalo.

Valjda sam i ja bio od neke koristi
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 26.07.2010, 17:12   #24
driftkiller
Ovaj baš voli da kuca
 
driftkiller's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.05.2008
Mjesto: Hadžići, Sarajevo
Godina: 30
Postovi: 321
Downloads: 1198
Uploads: 8
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa50 i Yamaha Psr 620, Alesis QX49 midi controler
Interesi: Svirka, Računari, Tehnologija
driftkiller befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ harepa50 ja sam i mislio na to, jer je on govorio da ima vise cinch ulaza, tj crveno bijelih, a ja sam govorio da se poigra da vidi koji mu je koji, koj je ulaz koji je izlaz, a naravno da je crveno bijela kombinacija, pa znam i ja nesto.
Na mojim zvucnicima su sve takvi izlazi i ulazi, sto koristim na kompu
__________________
Alestis bend, tu za vas.
https://www.facebook.com/pages/-Alestis-Band-/214815251928691
driftkiller je offline   Reply With Quote
Star 12.09.2010, 21:14   #25
STUDIOSOS
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 28.03.2009
Mjesto: Solothurn - SVICARSKA
Postovi: 73
Downloads: 306
Uploads: 6
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 10 puta u 10 Postova
Instrumenti: Klavijature Bubanj
STUDIOSOS befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
STUDIOSOS pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Skoljke od jaja nisu izolator vec su pozeljne za akustiku jer razbijaju svaki zvuk koji se pojavi i upijaju ga u sebe. definitivno sta je najbolje za takve prostorije jeste azmofon ali sve zavisi od onoga sta ti zelis profi ili amatersku stvar. sudeci po onome sto si nabrojao od opreme mislim da se radi o nekoj amaterskoj izvedbi. ali ako zelis nesto profi ja ti preporucujem da se pobrines za dobar mixer jedan od jeftiniji digitalni mixera moze da te zadovolji to je presonus studio live veoma dobra stvar imas na njoj vec: kompresor, limiter, filter,EQ takoi da ti i nije potreban bilo kakav rack, pored toga sluzi i zvucna kartica sa 16 ulaza i 16 izlaza istovremeno to znaci da mozes u isto vrijeme snimati 16 kanala posebno, kada saberes da ti netreba zvucna karta i rack onda ova stvar mozes reci da je povoljnija varijanta jer joj je cijena nesto oko 2300 EUR a to je jedna od novih modela ove kompanije i moce da te posluzi narednih 10 godina bez problema...
sto se tice programa za studio najbolji za te stvari je Cubase 5 i imas za njega veoma mnogo plugin-ova gdje se god okrenes
STUDIOSOS je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:43


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije