Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 02.06.2016, 22:57   #21
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Za bas ne brini, to se lijepo da namjestiti. Ali nakon nekog vremena ćeš uvidjeti da i ovaj tvornički puni sve u 16. Yamaha je jednostavno takvog sounda. Za drugačije potrebe/ukus, ima mjesta za semplove.

Portamento je loš, kao i na svim Yamahama. OSIM, evo tu je @tyros2 koji kupuje model PSR A3000 koji ima odličan portamento, on ga je isprobao. U A3000 postoji dodatna funkcija legato koja rješava ovaj nedostatak.
Terce možeš samplirane ali je bolje da ih odradiš preko MIDI-ja. Ja ih ne koristim ali sigurno će ti netko već pomoći oko toga.

U odnosu na Tyros 3, kod PSR 770 nedostaje VIDEO/RGB OUT (važno za tekst), dva DSP efekta za Style, vocalist VH2, Right 3 u desnoj ruci, MIDI B, SUB OUTPUT 1/2.
Ako možemo govoriti o manama, onda je to sve ono što Yamahi nedostaje u odnosu na konkurenciju. Nekome je to touch screen, nekome "loš" editor za ritmove, netko se žali i na YEM kao aplikaciju, nekome nedostaje materijala...
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
Faze (02.06.2016)
Star 03.06.2016, 08:11   #22
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Samo jos ovo
Da li postoji za s770 neki balkan pack ucitaj i sviraj (terce, nase boje, ritmovi, ...)?

Kakva je s770 sa free setovima ili samplovima koje kruze po downloadu, da li je slicna situacija kao kod Pa serije?

Bitna mi je i to tacka, ako budem morao prvo godinu dana sredjivati dok mogu je koristiti kako treba, otpala bi vjerovatno
LAsER je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2016, 09:14   #23
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svaki kupac psr s770 dobiva bespatno jedan Pack po želji. Tebi bi onda odgovarao ovaj
https://eu.yamahamusicsoft.com/balkan-east-europe-2

Pack se u klavijaturu upisuje preko USB sticka, postupak je jednostavan, traje par minuta i klavijatura je "napunjena" sa sadržajem koji se nalazi u Packu.
Ako u taj Pack želiš dodati svoje materijale u obliku free setova, kako ih nazivaš ili možda neke samplove, stylove, multipadove ... onda takvu "nadogradnju" radiš s aplikacijom YEM. S njom kombiniraš materijal i radiš vlastiti Pack sve dok ne napuniš 150Mb memorije.

Koliko će ti trebati vremena da složiš klaviajturu ovisi o tvom angažmanu ali postupci su jednostavni, brzi i vrlo pregledni. Potrebno je imati minimum znanja oko računala i ostalo ne bi trebalo biti problem.

Spomenut ću terce za koje pitaš. Terce na Yamahama funkcioniraju drugačije nego na Korgu. Potrebno je upisati MIDI setup, spojiti MIDI kablom In i Out istog porta i unijeti konfiguracije terci u SONG. Kao što sam već rekao, ja ne koristim terce ali sigurno će se naći netko na forumu da objasni kako i što moraš napraviti.
casper je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2016, 17:21   #24
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala, razmislit cu pa javim sta bi

Btw. A3000, da li ima u ROM-u SA2 samplove?
LAsER je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2016, 17:27   #25
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ima.
Na stranicama Yamahe možeš uspoređivati modele, čekiraš Compare kućicu.

Model A3000 je nešto skuplji od S770.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg A3000 vs S770.jpg (52,3 KB, 145x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 04.06.2016, 10:01   #26
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne bih ti niposto preporucio da bas taj pack (Balkan) upotrijebis kao svog ''dzokera''. Nekoliko osnovnih ritmova se da iskoristiti, ostatak sadrzaja je zalutao u prostoru i vremenu. Naravno, niko ti ne brani da to ''upalis i sviras'', poenta je u tome sto je to u globalu poprilicno lose, i trazi ''sredjivanje''. Kod npr, ''dvojka'' ritmova iz packa, primjenjen je Chord Switching, tako da ces editing (ukoliko budes zelio da editujes nesto u style-u) morati raditi na racunaru. O tome kako se to radi je vec pisano na forumu. Ritmove za nasu muziku iz tog packa imam, i ako ti budu trebali, poslacu ti ih.
Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 04.06.2016, 10:29   #27
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Predložio sam Balkan pack ali ne kao "jockera" već kao "osnovu" od koje će krenuti u nadogradnju i slaganje seta po vlastitoj želji/ukusu/potrebi.

Kao što sam već rekao, računalo je neophodno. Tko ima averziju ili nedostatak volje za baratanje PSR - računalo, slobodno neka zaobiđe Yamahine aranžere. Uz malo vlastitog angažmana i pomoći s ovog foruma, na Yamahi je moguće sve kao i na ostalim aranžerima ali i mnogo više od toga. Tako da se ne treba brinuti niti za materijal niti za mogućnosti koje se pružaju.
Sve ritmove koji se nalaze u Packovima, pa tako i u Balkan-u može skinuti iz Downloada.
casper je offline   Reply With Quote
Star 04.06.2016, 12:53   #28
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od LAsER Pokaži Post
Hvala, razmislit cu pa javim sta bi

Btw. A3000, da li ima u ROM-u SA2 samplove?
Vidim da se tvoj repertoar sastoji I od narodne muzike a svirao si I KORG (I ja sam ).

Bas zbog toga mislim da je za nas I nama slicnima A3000 idealno rjesenje.

Jedini on ima Portamento-legato kao na KORG aranzerima pa ako si to puno koristio na PA seriji na S770 ce ti nedostajati.Meni nedostaje cak I na tyros5.

Takodje A3000 ima I 512 mb sampling rooma.
Ima takodje I posebnu "Memory-skalu" sto se itekako daa koristiti u narodnoj muzici...

Da rezimiram na kraju sto se tice Yamahinih aranzera srednje klase toplo preporucujem:

Narodnjaci: PSR A-3000
http://usa.yamaha.com/products/music...ons/psr-a3000/

ZabavnjaciSR S770 ,,PSR S970

http://usa.yamaha.com/products/music...70/?mode=model
http://usa.yamaha.com/products/music...70/?mode=model

Pozdrav
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 05.06.2016, 11:07   #29
marioDX
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 20.02.2016
Mjesto: vinkovci
Godina: 39
Postovi: 53
Downloads: 0
Uploads: 2
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 9 puta u 8 Postova
Instrumenti: yamaha motif xs6, kurzweil pc3k6, korg pa80
Interesi: svirati dok sam ziv i uzivati u tome
marioDX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Lächeln

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Ja ću se i dalje suzdržati komentara što da @LAser uzme.

Ali ne mogu ne reagirati na "stručnjake" poput @marioDX koji kaže da je imao "... aranzera i korgovih i rolandovih i ketrona i yamahe...". Đaba njemu to kad "od šume nije vidio drvo".

Kažu da slika govori tisuće riječi. A i meni je lakše "crtati" od tipkanja.
pa oprosti kolega casper ali imao sam aranzera svakakvih.. trazio sam si onaj koji ce mi najvise odgovarati., tako da sam ih se namijenjao u zadnjih 10godina i mogu kolegu savjetovati., i napisao sam da sam iznijeo svoje licno misljenje bez da mu namecem ista.. eo ti sam reci koju bi ti izabrao klavijaturu da mozes od ove tri ..?
marioDX je offline   Reply With Quote
Star 05.06.2016, 12:15   #30
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Savijet je uvijek dobrodošao. Međutim, ti si kao potvrdu svog stava iznio i neke tehničke karakteristike koje nikako ne stoje. Tim više, one potvrđuju da ne barataš osnovim informacijama.

Citat:
nema veze sto tajros ima 9 godina kad je to profesionalna sprava, top klavijatura yamahina u to doba.., ovo ostalo su iskreno igracke.. kakav s770, plasticni sintisajzer... najbitnije je kako to sve izlazi van na razglas i da se moze kvalitetno i profesionalno odraditi gaza.. tyros ima realni pristup zivoj svirci ., sa ekvilajzerom., sto ostale klavijature nemajo koje je naveo.. svaki segment svega se moze podesavati., da ne pricam o dsp effektima koji su odlicni i cak ih se tri moze koristiti za ritam sekciju... sklapanje ritmova sa SA zvukovima, i realniji drum kitovi od ostalih koje je naveo.. i naravno.. pojava na bini sa Tyros 3 itekako je vizualno privlacnija nego s ovim ostalim igrackama.. imao sam aranzera i korgovih i rolandovih i ketrona i yamahe.. roland ima same promasaje osim legendarne g600/800/1000 serije.. o korgu da ne pricam, sve ispod pa2/pa3x je tanko ajme.. ketron je vrhunski na razglasu al ga pregazi vrijeme.. yamaha mu je najbolji izbor.. ima materijala za nju a i niko se nikad nije pozalio na yamahu, ima svoj topli zvuk u tu nema price ali opet izbor je na tebi isprobaj si sve te klavijature uzivo i onda tek odluci.. mi ti dajemo tek osobna misljenja ;D
Na slikama koje sam stavio u postu #10, jasno ćeš vidjeti da ta "plastična igračka" ima isti ili veći broj zvukova i DSP efekta. Ima i 8 band EQ za razliku od svih ostalih Tyrosa uključujući i Ty3 koji ima 5 bend EQ. Ima i alat za edit elementa bubnja u Stylu i međusobno kombiniranje istog, što nema niti Tyros5 kao top model.

Ima još dosta tehničkih prednosti nad Tyrosom 3, a kada govorimo o soundu ili kako ga ti nazivaš "realni pristup zivoj svirci", PSR je i tu u prednosti.
Tyros 3 je bio top model, a u prijašnjem postu sam napisao u čemu je bolji. Pored navedenih tehničkih detalja, sigurno je sama izvedba tastera, a pogotvo tipke u prednosti. Međutim, 9 godina korištenja i sviranja je učinilo svoje pa bi tako ovi aduti lako mogli biti dvosjekli mač. Servis Tyrosa je vrlo skup, a s kupovinom novog PSR S770 dolazi 3 godine jamstva.

Kad me već pitaš, moj savjet @LAsER-u je da kupi novi PSR S770. Jer, u startu je naveo da ga još interesira PA800/600 i EA7 pa je za predpostaviti da mu tipka i kvaliteta izrade nije presudan čimbenik.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
marioDX (05.06.2016)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:27


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije