Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.03.2009, 09:10   #1
opo
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 02.03.2009
Postovi: 19
Downloads: 44
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: pa1x pro
opo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
opo pošalji poruku preko MSN messengera
Standard FANTOM XA ubacivanje seta

pozdrav ljudi,postavljao sam ovakva pitanja na forum ali nikako da odgovor dobijem pa rekoh da i ovdje upitam ,moze li mo iko objasniti proceduru na koji nacin da ubacim set u fantom xa ,mislim na semplove,npr.skino sam kosmajac set ali ja pojma nemam kako da to uradim da mi svira na klavijaturi,nemam knjigu od njega a nisam neki ni englez da bi to skontao iz knjige kad je na engleskom j. ......molim nekoga da mi to objasni,imam tu klavijaturu uz pa1xpro a nikad je ne koristim jer fakat neznam da koristim ni jednu solo klavijaturu .....HVALA UNAPRIJED!!!!!!!!!!!
opo je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2009, 09:41   #2
harmonika
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.01.2009
Postovi: 15
Downloads: 314
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
harmonika befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln Roland Fantom xa

Kad zelis da prebacis set u Fantom xa moras da imas Ram-memorije u sintu,zatim da imas Flash-karticu i set sa semplovanim bojama(npr. harmonike), a mozes da ubacujes pojedinacno semplove u Wav-formatu(znaci da ubacis dobar dobos,bongose ili komplet tonove od neke dobre harmonike),zatim da za svaki ton uradis Loop,normalize,itd.I na kraju zapises kao svoju boju sa efektima(reverb,eq,kompresor itd).
Upustvo kako da to uradis mozes naci na netu, napisi Roland Fantom Xa i
naci ces mnogo toga.
Ja sam imao Fantom Xa prije 2-3 god. ali sam prodao, samo ti mogu reci
ako zelis da je koristis kao solo-sint ( kao kod tebe u kombinaciji sa Korg Pa1) ta kombinacija je MRAK.
Kad ubacujes set u Fantom Xa MORAS BITI SIGURAN DA JE OD Fantom Xa . I neka je sa srecom drug moj!
harmonika je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2009, 01:56   #3
opo
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 02.03.2009
Postovi: 19
Downloads: 44
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: pa1x pro
opo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
opo pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

joj druze ja sam ti truba za te stvari,znam da je to super kombinacija ali meni je sad taj fantom bezvrijedan jer neznam kako da to sve odradim,probao sam sa onim setom kosmajac ali jbga kad neznam a nema mi ko ni pokazati,postoji li mogucnost da se negdje na netu nadjemo pa da probamo skupa ubaciti neke boje u njega,jedino me to spasava? POzzzzzz
opo je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2009, 02:03   #4
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

@ opo

Nije stos otvoriti istu temu na sto vise mesta da bi dobio odgovor...budi malo strpljiv i sacekaj odgovor...

...mozes za to vreme malo procitati http://www.yu-midi.com/forum/faq.php sa posebnim osvrtom na tacku 2 i tacku 7...hvala
  Reply With Quote
Star 19.03.2009, 22:40   #5
harmonika
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.01.2009
Postovi: 15
Downloads: 314
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
harmonika befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Daumen hoch Ubacivanje semplova u Fantom Xa

POSTUPAK UBACIVANJA SEMPLOVA U ROLAND FANTOM Xa

PRIJE NEGO STO POCNES MORAS DA SI SIGURAN DA IMAS DOVOLJNO RAMA U SINTU I DA IMAS COMPACT FLASH KARTICU U SINTU (ZA KARTICU TI TREBA
"PCMCIA to Compact Flash" adaptor !!!)


Loading samples
• Connect your synthesizer to your computer with a USB cable.
• Enter the USB storage mode:
Fantom-X: switch to USB storage mode in [MENU] ・ィ "System" ・ィ "USB", then
go to [MENU]
・ィ "USB storage".
• Select the "User" or "Card" area, depending on where you want to load the samples.
• On your computer, you will see a new removable drive which represents the User or
Card flash memory area of the synthesizer.
• Using your computer, copy the desired sample files to the
/TMP/AUDIO_IMPORT
folder of the synthesizer's drive:
• Eject the removable drive using the options menu of the drive icon on your computer.
• Exit the USB mode on the synthesizer.
• If needed, disconnect the USB cable from the computer.
• Go to the sample list:
Fantom-S and Fantom-X: press [Sample List].
• Press [MENU]
・ィ "Import Audio".
• Mark the samples you want to import and press "Import".
• Save the samples to the storage memory:
Fantom-S and Fantom-X: press [SAVE/LOAD] ・ィ "Save All Samples".
• Now you may use the "File Utility" (accessible via MENU) or your computer to delete
the original samples from the
/TMP/AUDIO_IMPORT folder.

1.1 What sort of RAM should I buy for my Fantom?
You should use PC100 or PC133 RAM DIMMS of the following spec:
Package: 168-pin DIMM
Feature: SDRAM, PC100 or PC133
DIMM Type: Unbuffered
Error Checking: Non-parity or Non-ECC
Speed: 100 or 133MHz
Voltage: 3.3V
Although the PC100 and PC133 formats are now quite old, you should still be able to purchase these modules from most good computer component retailers. The Fantom-S series keyboards support DIMMs up to 256Mb capacity, whereas the Fantom-X series keyboards and XR rack support DIMMs up to 512Mb in size. Whilst we don't specifically endorse these particular items or brands, for your convenience we are providing these links to suitable items from a selection of manufacturers


1.2 What sort of a storage card should I buy for my Fantom-X?
The Fantom-X series has a type II PCMCIA slot to accept memory cards. Whilst you can buy PCMCIA memory cards, they are both very rare and very expensive. The recommended solution is to buy a "PCMCIA to Compact Flash" adaptor plus a Compact Flash memory card of suitable size. Roland officially guarantees memory cards up to 1 GB to work with the Fantom, however, up to 2.2 GB Compact Flash form factor Microdrives are reported to work well.
The following adaptor and Compact Flash cards are known to work:

Prijatelju moras da se potrudis da ovo "skontas" jbga!
Pozdrav


harmonika je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2009, 01:00   #6
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ja ovde vidim da se pominje Fantom S i X a od XA ni traga ni glasa...osim što si ga ti pomenuo u naslovu?
  Reply With Quote
Star 20.03.2009, 01:14   #7
mladenkom
Ovaj baš voli da kuca
 
mladenkom's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Chicago,Il
Godina: 38
Postovi: 308
Downloads: 979
Uploads: 5
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 38 puta u 36 Postova
Instrumenti: Edirol pcr500,VST instrumenti...
mladenkom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mladenkom pošalji poruku preko Yahoo! messengera mladenkom pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

a i slaba vajda od toga,rece covek nezna engleski
mladenkom je offline   Reply With Quote
Star 20.03.2009, 23:01   #8
harmonika
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.01.2009
Postovi: 15
Downloads: 314
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
harmonika befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Blinzeln Za Fantom Xa

Pa jeste malo tesko-morat ce da nadje nekog da mu to prevede.
Ali opet kad to bude radio na Rolandu Fantom Xa-sve je na engleskom,tako da mora opet procitati cijelu proceduru-jbga ali tako je!
Ja sam samo htio pomoci koliko sam mogao.
A sto se ne spominje Fantom Xa? Valjda je logicno da je procedura ista za sve Roland Fantom X seriju bez obzira da li je
Fantom X6,Fantom Xa ili samo Fantom XR zvucni modul.

Promijenjeno od harmonika (20.03.2009 u 23:10 sati)
harmonika je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2009, 23:29   #9
opo
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 02.03.2009
Postovi: 19
Downloads: 44
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: pa1x pro
opo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
opo pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

e hvala ti drug,uspio sam to da odradim,ubacio sam one semplove kosmajac sa download sekcije,neznam jesu li to uopste semplovi za xa,sad neznam kako to da spasim u klaviru i da ih rasporedim na klavijaturu....znate li slucajno nekoga ko ima semplova i terce striktno za xa....hvala puno..pozzzzz
opo je offline   Reply With Quote
Star 26.01.2016, 01:36   #10
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ljudi da ne otvaram novu temu, da pitam ovde nesto...Posto xa ima samo 128 mesta za multisemlove na kartici, a ja ih iskoristio, recite mi mogu li nekako da semplove ubacim na karticu a multisempl napravljen od njih da bude upisan u jedno od 128 mesta u user memoriji koja je u klavijaturim odnosno u internal memoriju fantoma? mogao bih ja ceo multisempl da ubacim u internal memoriju, ali je ona svega 15 mb....hvala
Dodato:
Kakva nebulozna resenja imaju ovi iz rolanda, katastrofa...Zasto za boga miloga ovaj glupi program Yase ne vidi sve pojedinacne semplove koji su ucitani u set aman? pazite situaciju: imam recimo boju frulicu prodanovic koja je napravljena od celog jednog sempla, znaci ceo jedan jedini ton razvucen preko cele klavijature, znaci nema multisempla, i kao sto znate mozete kad pravite patch da stavite opciju da se boja sastoji iz samo jednog tona odnosno sempla i on to sam razvuce preko cele klavijature i to je sve ok...ali zasto ovaj tupavi program Yase ne vidi nigde pojedinacne semplove jednog tona, aman? recimo upravo kad otvorite preko Yase svoj set ovaj sempl frule prodanovic se ne vidi apsolutno nigde, nema ga, ne postoji, i onda ja ubacujem neki novi multisempl i sad posto se na yashe to mesto gde je sempl te frulice vidi kao prazno mesto, a ja tek sad skontao, ja uzmem u lepo ubacim neki novi multisempl sa 20-tak tonova tj. semplova, i stavim ih preko tog mesta gde je frulica i ona se naravno izbrise, i sad ne radi, ali vi to mozete da vidite tek u samoj klavijaturi, ovaj tupavi program to ne ocitava... i sad sam na taj nacin izbrisao te pojedinacne semplove za desetak razlicitih boja, koje ne znam kako da vratim jer ovaj ultra primitivni program Yase njih ne vidi i ne mogu ni da ih exportujem iz svog ranije sacuvanog seta, pa da ih ponovo importujem...kako vidim ne mogu im nista, nego da peske sve iz pocetka radim, da izgubim opet 3 dana....znaci ultra tupava resenja ima ovaj roland, kolko dobro zvuci, tolko je 0 za rad, neverovatno tupava resenja ima, da ne spominjem ovaj routing efekata, nebuloza do plafona............

Promijenjeno od Milan$ (26.01.2016 u 14:11 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Milan$ je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:41


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije