Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.04.2016, 10:41   #541
veselinovicvs
Vredan član društva
 
veselinovicvs's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 114
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 202
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Fantom Xa,E-A7,GUERRINI profesional 4
veselinovicvs befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard EQ i FX na setu bunja

Pozdrav svim forumasima.Evo i ja sam resio u uzeo E-A7 i imam za sada 3 pitanja:
1.Ubacio sam semplove koje zelim u EA7(noga,dobos) medjutim na moje iznenadjenje dobos je dosta mutan.Onda sam skontao i podesio na EQ na elementima bubnja ali ne kontam zasto mi ne zapamti podesavanja EQ?.
2.Da li kada podesim u USER DRUM sve sto se tice podesavanja EQ on pamti u tom setu ili moram u svakom USER STYLE-u da podesavam EQ?Tj. da li kada se podesi set bubnja on radi u svim ritmovima bez dodatnih podesavanja?.
3.Ne kontam gde i kako se dodaju efekti na bubanj?U STYLE COMPOSER ili...
Hvala unapred
__________________
Ako jednu stvar radis 100% bolje nego drugi...Dobar si...A kada radis 100 stvari za 1% bolje nego drugi...Onda si profesionalac...
veselinovicvs je offline   Reply With Quote
Star 15.04.2016, 12:27   #542
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U svakom USER style-u podesavas EQ za bubanj.EQ za bubanj moze biti Global a moze biti i poseban za svaku udraljku a to isto podesavas u Makeup toolsu za svaki style,opcija "drum inst".Dakle Makeup,pa odaberes Drum na levom ekranu pa na desnom pronadji Drum inst.Kad zavrsis podesavanja,polako izlazis iz menija dok se ne upali lampica Option ispod levog ekrana,onda nadjes Save,usnimis i to je to..
Pazi imas i neka podesavanja koja uticu znacajno na boju i prilikom editovanja semplova,imas opcije coarse,pa opseg dinamike,itd...
Boban010 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Boban010 za ovaj koristan post:
veselinovicvs (15.04.2016)
Star 15.04.2016, 12:38   #543
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jos da dodam da u user drum set podesavanjima postoje filteri koji mozda doprinose da taj dobos deluje mutno. Podesavanje se nalazi u drum edit, peta stranica (recimo za dobos koristim LPF3 filter sa cutoff oko 115-120, zavisi). Najbolje je da se ovde podese filteri za taj drum set kako treba, pa ce manje posle biti posla u makeup tools-u.
Isti drum set moze totalno drugacije karakterno da zazvuci a da koristi istu bazu semplova (recimo da dobos bude mutniji ili svetliji, kratak release ili dug....).
Morison je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Morison za ovaj koristan post:
veselinovicvs (15.04.2016)
Star 15.04.2016, 14:48   #544
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 506
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS2, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Time Signature

Napomena za kolegu Bobana.

Funkcija Time Signature koju je pomenuo u temi za poboljšanje sistema, postoji u Style Composeru kad se uđe u Track Edit na P2 a naziva se "Track length".
Isto piše u reference manual na stranici 47.
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 15.04.2016, 22:25   #545
veselinovicvs
Vredan član društva
 
veselinovicvs's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 114
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 202
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Fantom Xa,E-A7,GUERRINI profesional 4
veselinovicvs befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Fabricki elementi bubnja

Cuo sam u jednom USER STYLE-u set NEW ROCK i sad bih da povucem neke elemente bubnja iz tog fabrickog seta ali ne mogu,i posle 2 sata cackanja,vidim broj fabrickoig sempla.Procitao sam ovde na jednom postu da postoji lista fabrickih semplova i skinuo sam je ali ni to ne znam da desifrujem pa bih molio za pomoc.
Hvala.
__________________
Ako jednu stvar radis 100% bolje nego drugi...Dobar si...A kada radis 100 stvari za 1% bolje nego drugi...Onda si profesionalac...
veselinovicvs je offline   Reply With Quote
Star 16.04.2016, 14:20   #546
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Tomy
Koliko sam ja razumeo pojedini parametri iz funkcije Track lenght zavise od Time signature i nista vise a to nije isto.
Na rolandu GW8 postoje obe funkcije ali postoje i neka ogranicenja pa ne mozete da promenite bas svaku koju zelite varijaciju,intro ili fill vec samo odredjene...
@veselinovicvs
Moras napraviti svoj user drum koji ce sadrzati te elemente.Pazi oni imaju obicno nekoliko layera i razlicite dinamike,coarse itd podesavanja.
A trebalo bi i ovo da moze(posto ja nisam probao da napravim ali klavijatura cita) u posebnoj traci,ne u drum,nego Acc1-6 usnimi te elemente.On ima mogucnost za vise drum traka...
Ja sam jos na GW8 sebi napravio grupe udaraljki u posebnim trakama,recimo bas i dobos u jednoj,fusevi u drugoj i bongosi u trecoj.Veoma zgodno kad treba jedna grupa da se istakne..
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2016, 16:02   #547
veselinovicvs
Vredan član društva
 
veselinovicvs's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 114
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 202
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Fantom Xa,E-A7,GUERRINI profesional 4
veselinovicvs befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Fabricki bubnjevi

Boban 010 ja i hocu da napravim svoj USER bubanj.Shvatio sam kako se to radi ali kako da znam da broj fabrickog sempla koji treba da postavim na D2 recimo?.
Ja se izvinjavam ako postavljam pitanja koja su mozda suvise jednostavna ze neke ljude ali ja 13 godina nisam svirao ROLAND-a i ma koliko sam se ja bio trudio da zapamtim sve oko rolandovih podesavanja ipak je proslo dosta vremena.
Dodato:
Kako da pravim ritam od pocetka?Koliko se secam treba da nadjem opciju NEW STYLE ali kad god otvorim STYLE COMPOSER otvori mi trake od ritma koji sam zadnji koristio.
__________________
Ako jednu stvar radis 100% bolje nego drugi...Dobar si...A kada radis 100 stvari za 1% bolje nego drugi...Onda si profesionalac...

Promijenjeno od veselinovicvs (17.04.2016 u 16:27 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
veselinovicvs je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2016, 17:11   #548
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sad ce bobance da se javi da ti to objasni.Nadam se da ce neko ove njegove sugestije preneti Rolandu i da nece ostati prazno slovo na papiru.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 17.04.2016, 17:11   #549
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@veselinovicvs
Prvo odaberes fabricki ritam iz kog hoces da uzmes odredjene elemente,pa ides na option,pa edit i onda pritisnes recimo D2,on ce da ti ispise brojeve na layerima koji oznacavaju redni broj wav-ova.Lepo zapises na papiru,ali obrati paznju na gore pomenute parametre koje isto moras da zapises ili nece biti to to.Ide kursorom u desno i zapisujes za svaki wav.
Posle odaberes drum set u koji hoces da ubacis izabrane elemente ,option,edit pa pritisnes dirku na kojoj se nalazi element koji hoces da menjas pa uz pomoc kursora trazis odredjeni broj koji si zapisao.Recimo treba ti visi broj,pritisni desni kursor sacekaj da krene pa onda drzi i pritisni i levi onda ce brze da okrece brojeve.Upisi i njihove parametre i onda write.
Za pravljenje novog ritma u Style composeru nadji Init style,to ti je za inicijalizaciju ritma,tu odaberes,brzinu i Time signature i exec i on ce da obrise sve trake.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Boban010 za ovaj koristan post:
veselinovicvs (17.04.2016)
Star 17.04.2016, 19:47   #550
veselinovicvs
Vredan član društva
 
veselinovicvs's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 114
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 202
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Fantom Xa,E-A7,GUERRINI profesional 4
veselinovicvs befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bobane010
Hvala ti mnogo sto si mi odgovorio na pitanja u sto kracem roku.U medjuvremenu sam skontao kako da nadjem u WAVE LIST taj dobos po broju wave-a(gledao sam pogresnu listu).Ono sto sam ja primetio je da Ea7 ne dozvoljava da otvoris fabricki bubanj kako bih ja video koji je broj WAVE-a.
__________________
Ako jednu stvar radis 100% bolje nego drugi...Dobar si...A kada radis 100 stvari za 1% bolje nego drugi...Onda si profesionalac...
veselinovicvs je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:40


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije