Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.07.2016, 12:42   #721
veselinovicvs
Vredan član društva
 
veselinovicvs's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 114
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 202
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Fantom Xa,E-A7,GUERRINI profesional 4
veselinovicvs befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Apsolutno se slazem da ne vidim razlog zasto je dopusteno da se neke boje edituju a neke ne.
Ja imam pitanje vezano ritmove...
Da li neko zna kako da podesim da kada pozovem ritam da automatski krene sa odredjenom varijacijom a ne da ostanem u varijaciji iz prethodnog ritma.Ili ako zelim da kad pozovem drugi ritam da mi on krene sa FILL-om,INTRO-oom itd...
__________________
Ako jednu stvar radis 100% bolje nego drugi...Dobar si...A kada radis 100 stvari za 1% bolje nego drugi...Onda si profesionalac...
veselinovicvs je offline   Reply With Quote
Star 06.08.2016, 21:14   #722
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od tihi05 Pokaži Post
Onda smo otkrili po meni jos jedan "bug" ... nije to neka velika greska ali je dosta velika ... ja kod splita gubim znaci sound koji je podesen u za tu perf... da sve boje reagiraju po istom obrascu kos kako tako alione reagiraju skroz razlicito i to performancu unistava! Recimo uper dva i tri se spuste za oktavu a uper jedan ostane "cviliti" ... ne ostaje nam bas neki upotrebljivi peformans
@tihi05
U medjuvremenu sam primetio da kad pritisnes taster Octave,upali se prozor na kome mozes cekirati na koje partove utice Octave plus ili minus pa vidi da li tako moze da se usnimi performansa i kako onda utice isklucivanje i ukljucivanje splita.
@veselinovicvs
Ritam ne moze da se usnimi na taj nacin da kad ga pozoves on krene zeljenim partom.Moze da se usnimi u performansi i ogranicen je na Varijacije i introe a ne moze da krene Fill-om.
Dakle pozoves Performansu koju si usnimo da pocne recimo sa Introm1 i on ce tako krenuti.S tom razlikom sto ce nastaviti u varijaciji kojoj si do tad bio...
Boban010 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Boban010 za ovaj koristan post:
veselinovicvs (07.08.2016)
Star 06.08.2016, 22:05   #723
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Na E seriji postoji opcija ukoliko jedan performans snimis da mu početna varijacija bude 1, a drugi da mu početna bude 2,3 ili cetri, prilikom prelaska sa jedan na drugi klavijatura uradi prelaz. Koji se nalazi na tom sledećem ritmu izmedju prve i sledeće varijacije. Trebalo bi tako i na ea7 ukoliko to nisu izbacili.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
sinisa je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sinisa za ovaj koristan post:
veselinovicvs (07.08.2016)
Star 19.08.2016, 01:11   #724
veselinovicvs
Vredan član društva
 
veselinovicvs's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 114
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 202
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Fantom Xa,E-A7,GUERRINI profesional 4
veselinovicvs befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ima li kakvih novosti za ozbiljniji OS???Opcija CHANGE VELOCITY u vecini slucajeva neupotrebljiva.Neke elemente bubnja,tonove od BAS ili ACC track smanji na VALUE 1...I onda dodatni posao...A da ne spominjem sve,vec pomenute stvari...
Dodato:
Naveo sam CHANGE VEL.samo kao primer.Od kada sviram klavijature kod mene mora da bude sve iznivelisano sto mog pristupa poslu a i zbog toga sto sviram dugmetaru jer neke funkcije ne rade uvek bas sve...Uglavnom juce sam se toliko posvetio jednom ritmu(konvertovanje,ubacivanje u klav.podesavanja itd...)i posle sat-dva primetim da nisu PART-ovi iste jacine.I na kraju sam dobio jos sat vremena posla koristeci ovu funkciju.I sta covek da kaze na to sve???
__________________
Ako jednu stvar radis 100% bolje nego drugi...Dobar si...A kada radis 100 stvari za 1% bolje nego drugi...Onda si profesionalac...

Promijenjeno od veselinovicvs (19.08.2016 u 01:19 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
veselinovicvs je offline   Reply With Quote
Star 19.08.2016, 05:16   #725
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 837
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sta da kaze, bas sam razocaran videci sve ove kritike. Svi volimo dobar ton ali kako stoje stvari, ovde kod nas, bolje prolaze oni sto samo ubace neki popularni set u Korga. Sve nivelisu za par dana i ostatak vremena potrose na skidanje novih pesama i uvezbavanju starih.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 19.08.2016, 10:48   #726
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@veselinovicvs
Change Velocity u Style composeru funkcionise savrseno,samo treba znati kako i gde.Mozda se moze malo poboljsati na nacin da to bude funkcija uz Global change,da dobije opciju "all" a ne da bude vezana samo za jednu varijaciju i sve zajedno trake u toj varijaciji.
Znaci,recimo traci ACC4 zelim smanjiti velocity u celom ritmu jednim potezom!
p.s.Kako god,hvala ti sto se javljas jer imam hiljadu predloga za poboljsanje ali ih zaboravim dok neko nesto napise u temi...
@dmmacak
Znas kako kazu za prve kučiće...
Mada,bez obzira na sve zamerke bice to sasvim upotrebljiva klavijatura...Jedino sto se Rolandovci nece imati cime pohvaliti jer ne nudi nista izuzetno..

Promijenjeno od Boban010 (19.08.2016 u 10:50 sati)
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 21.08.2016, 13:17   #727
veselinovicvs
Vredan član društva
 
veselinovicvs's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 114
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 202
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Fantom Xa,E-A7,GUERRINI profesional 4
veselinovicvs befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Boban 010 xy puta sam pokusao ovo sa CHANGE VEL....Na mojoj klavijaturi ne radi dobro.A druga stvar mi se pocela desavati a to je da mi posle odredjenog vremena na klavijaturi ugasi SPLIT i ne mogu da ga aktiviram i leva ruka pocne da brljavi.Uhvatim C dur a on svira CMaj7/Bsus.Pokusacu danas da instaliram novi OS ali iskreno ni u snu nisam pomisljao da ce mi se ovo desavati sa Rolandom.
veselinovicvs je offline   Reply With Quote
Star 21.08.2016, 13:36   #728
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zamolit ću članove da obrate pažnju i da isključivo na ovoj temi postavljaju pitanja vezana uz EA7. Ako žele i ako za to ima potrebe, neka otvore neku posebnu temu koja je vezana uz specifičan slučaj vezan uz Rolanda.

Ponekad se dogodi (kao što je slučaj s ova četiri zadnja posta koja sam upravo premjestio ovdje) da se o pitanjima raspravlja na pogrešnom mjestu, tj. na temi koja je namjenjena samo za prijedloge za poboljšanja OS.
casper je offline   Reply With Quote
Star 21.08.2016, 18:50   #729
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@veselinovicvs
Druze,malo vise strpljenja i polako sa tehnikom,nema ovde nista na brzinu kao kod Korga,ubacis i picis...
Evo ovako,kao sto vec rekoh Change velocity u Style composeru radi dobro,ali moras znati da ga koristis.Kod drum traka moras odabrati koju udaraljku zelis da smanjis ili pojacas a za to sluzi "opseg" u dnu stranice.I prva i druga varijabla mora biti zeljena udaraljka recimo na B1...
Na ovaj nacin mozes urediti velocity u svim trakama u jednoj varijaciji.Ne mozes u svima odjednom.Znaci postavis parametre i onda exec za svaku varijaciju fill...Vodi racuna da negde ne uradis dva puta za isti part...Value ti odredjuje za koliko zelis da povecas ili smanjis.Vrednost nula nista ne menja.
Change velocity u Makeup tools-u ne funkcionise dobro,sto sam primetio kod stringsa.Ja imam strings u svim ritmovima kome sam zeleo da povecam velocity jednim potezom u makeup toolsu.Medjutim kad to uradim,prilikom promene akorda pojaca se strings pa se opet smanji kao kad je ukljucena dinamika na arangerskoj strani...
Opcija split
Kod nekih ritmova gde nemas programiran One touch,ili imas ali ne na sva cetiri tastera,kad pozoves "prazan" on ti iskljuci split,i sad ti menjas ritmove taj one touch ostaje i dalje ukljucen i kod drugih ritmova ako nije programiran on nista nece promeniti.Jednostavno opet pritisnes taj One touch da bi ga iskljucio i vratio na podesavanja u performansi ili pozoves programiranu performansu.Imas podesavanja u Meniju sta zakljucavas prilikom promene performansi a sta prilikom promene One touch a medju njima je i funkcija split....Za split mozes imati razlicita podesavanja u razlicitim performansama pa i kod One touch jer su i to fakticki performanse...
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 21.08.2016, 23:15   #730
veselinovicvs
Vredan član društva
 
veselinovicvs's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 114
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 202
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Fantom Xa,E-A7,GUERRINI profesional 4
veselinovicvs befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prvo da se izvinim moderatorima sto sam zapoceo temu na pogresnom mestu...Boban 010 imam ja strpljenja oko sredjivanja jer moram da ga imam ako zelim da zvucim kvalitetnije sto mogu.Godinama sam svirao KETRON aranzere a tek oni traze robovanje...Poznato mi je koriscenje CHANGE VEL....Ja recimo zelim kompletnu traku da pojacam.Primer:Value udarci od bubnja su u rasponu 50-70(bas bubanj,dobosi,cinele,bongosi... u varijaciji 1 i ja zelim udarce da u varijaciji 1,MAJOR da pojacam za 150% i meni se desi da 50% udaraca se pojaca na zeljenu jacinu a 50% smanji na VALUE 1,2,7...itd. i automatski se ti udarci ne cuju.
Sto se tice SPLIT-a,odjednom u svirci mi ugasi SPLIT taster(ne svetli)ali ja i dalje imam opciju da levom rukom menjam akorde ali klavijatura ne svira recimo cist C-dur nego svira Csus/7.Pokusavam da promenim boju,da ugasim lock i opozovem postavku od performanse ali ne vredi.Pritom uopste ne stiskam ONE TOUCH.
__________________
Ako jednu stvar radis 100% bolje nego drugi...Dobar si...A kada radis 100 stvari za 1% bolje nego drugi...Onda si profesionalac...
veselinovicvs je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije