Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 31.07.2015, 11:31   #1
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Roland g600

Pozdrav.......kolega hoce malcu (9 godina) da kupi klavijaturu da malo svirka......ponuda je roland g600 po cijeni od 100 do 150 €......nesto kontam tesko za tako sitne pare naci nesto bolje.

Posto ja nisam nikad svirao rolanda......zanima me hoce li to biti prekomplikovano za dijete.......da nisu tipke preteske.......najvise me zanima kad ucitas neke ritmove sa flopy da li oni ostaju unutra......ili je stalno obavezan nesto ucitavat .......posto je dijete u pitanju dobro bi bilo da bude upali i sviraj.
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 31.07.2015, 11:56   #2
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Za te pare nista bolje.
Spada u manje komplikovane klavijature.
Dirke su ok, nisu teske kao na g 800.
Ritmovi ostaju u njegovoj internoj memoriji i posle gasenja.
Sve u svemu odlicna klavijatura za taj novac, nego treba videti u kakvom je stanju, tasteri potenciometri itd.
dmmacak je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio dmmacak za ovaj koristan post:
ella 85 (31.07.2015)
Star 31.07.2015, 12:56   #3
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala.....to je onda to.......za stanje cemo lako,na licu mjesta
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 31.07.2015, 21:47   #4
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard G600

kao dugogodišnji korisnik Roland aranžera pokušaću da ostavim svoje mišljenje.
Odmah moram da se ogradim od toga da ja nisam imao u svom vlasništvu G600, samo sam ga par puta svirao kod jednog prijatelja kada sam planirao da je kupim, ali generalno imam iskustva sa tom klavijaturom da bih mogao dati neko mišljenje.

Prvo, što se tiče dirki, dirke nisu preteške i čak su jako dobre. Da napomenem samo da moje dete ide u muzičku školu- odsek klavir i da deca od prvog razreda i od samog početka sviraju na pravom pijaninu i na jako teškim dirkama, tako da ovo nije nikakav problem, naročito za dete od 9 godina.

Drugo, mislim da je kod G600 mana za kućno sviranje to što nema svoje zvučnike, već će morati biti priključen na neko pojačalo, HiFi uređaj ili će dete morati koristiti slušalice, što iskreno ne preporučujem zbog mogućeg oštećenja sluha.

Za učitane ritmove sa flopija mislim da ne ostaju u klavijaturi posle gašenja, jer se ritmovi učitavaju u privremeni RAM, a ne u ROM memoriju. Mislim da postoji opcija linkovanja ritmova sa diskete u USER programe i da jedino tako mogu biti automatski učitani, ali samo pri pozivanju nekog USER programa u koji je predhodno linkovan neki ritam. To zahteva malo bolje poznavanje interfejsa klavijature i detaljnije upoznavanje sa mogućnostima, što za decu ovog uzrasta nije problem, ali im nije ni zanimljivo, pa se mogu tu pojaviti problemi. Dobrih i korisnih ritmova ima i u samoj klavijaturi koji se ne treba posebno učitavati, tako da će ipak dete moći da svira i bez nekog posebnog podešavanja i učitavanja bilo čega.

I na kraju, navedena cena za ovaj instrument je povoljna, ali pod uslovom da je stvarno u potpuno ispravnom stanju.

Treba obratiti pažnju na dirke, tj. da li su sve kontaktne gumice ispod dirki ispravne i da li svaka dirka ima ispravnu dinamiku. Te gumice su potrošna roba i jako često otkazuju, a cena za zamenu jedne oktave (tako se prodaju i menjaju) je oko 20 evra. Njihovo čišćenje može da potraje neko kraće vreme i opet dolazi do otkaza, tako da je zamena ipak na kraju neizbežna. ja sam na svim svojim Rolandovim aranžerima menjao gumice po nekoliko puta, iako ih nisam konstantno koristio i svirao i bez obzira da li su instrumenti bilo novi ili kupljeni kao rabljeni i bez obzira da li sam ih svirao na tezgama ili samo kod kuće.
I kao što reče moj predhodnik, treba obratiti pažnju i na ostale tastere i potenciometre da li su ispravni, jer ako su neispravni, njihova će zamena izaći više nego što je plaćen sam instrument, a pošto je ovo dosta stari model i odavno se ne proizvodi, biće sigurno problema i pronaći originalni zamenski deo.
Toliko od mene...nadam se da sam nešto pomogao
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 01.08.2015, 00:05   #5
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

G600 provereno cuva u svojoj internoj memoriji ritmove i posle gasenja. Kao sto je slucaj kod G 1000, samo to na G 1000 moze 16 ritmova a na G600 8 ritmova. Neka mana bi bilo sto nema beskonacni potenciometar za tempo, nego ima tastere +, -. Ali za ucenje i sviranje u kucnim uslovima ni to nije mana.
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 03.08.2015, 00:22   #6
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Realno mislim da je tom detetu u pocetku skroz nepotrebno da on zna Rumbe, Begin, 7-8 i slicno...Prvo da vezba akorde, skale, prstored i slicno, a dirke na G600 su dobre, nisu uopste lose, tako da ce mu to sigurno odgovarati, a za kasnije kada malo 'stasa', imace mesta za tih 8 ritmova standardnih koji se koriste, i to je sasvim dovoljno za pocetak, nece on sa 9 godina da svira svadbu da mu trebaju 20 ritma i da ih zna.

Prvo malo prakse i teorije, pa posle jedno po jedno, docice i ritmovi i boje i Pa3x i sve redom kako ide.

Inace za pocetnike je vise nego odlicna klavijatura, posto sam je i sam koristio. Dirke su joj mekane, nisu teske kao klavirske, lako se sviraju, ritmovi se posle gasenja cuvaju i to je u principu to.

A cena je 'presmesna', naravno da je sve u ispravnom stanju, tasteri, slajderi i slicno, ako jeste, druga klavijatura u tom rangu za taj novac ulozeno-dobijeno ne postoji.

Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 03.08.2015, 02:56   #7
EmirTotic
Moderator
 
EmirTotic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.08.2008
Postovi: 933
Downloads: 1217
Uploads: 29
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 102 puta u 96 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 4, Korg TR61, itd...
EmirTotic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
EmirTotic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Eh da smo svi imali g600 ili nešto slično kad smo počinjali... Ako je u dobrom stanju treba je kupiti.
__________________
Live a life you will remember.
EmirTotic je offline   Reply With Quote
Star 03.08.2015, 09:23   #8
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da se i ja malo uključim, ritmovi koji se učitaju ostaju u kljavi i posle gašenja. Ali za početnika bi možda bila bolja koja yamaha, koja ima več sve spremno unutra i ritmove i boje i ove jeftine yamahe nisu komplikovane, jer djete neće da radi ritmove i drugo, jer treba znati da je Roland G 600 ipak nekada bila profesionalna kljava pa zato i komplikovana. Po mom mišljenju za početnika i djete bolja bi bila neka PSR Yamaha. Pozz.
megane je offline   Reply With Quote
Star 03.08.2015, 12:27   #9
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ako mu smeta što su dirke velike, postoje klavijature i sa manjim dirkama i sa još smešnijom cenom.
Ja imam Yamahu aranžer PSS serije sa manjim dirkama, ali ja ne bih preporučio nikome da počinje sa malim dirkama !
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 12.08.2015, 20:53   #10
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala ljudi......g600 je kupljen za 125 € i ne fali mu nista......sve radi besprijekorno.......za ove pare ja sam mislio da se samo igracka moze kupit.......a ovo izlazi na razglas ozbiljno.
ella 85 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:37


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije