Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.11.2018, 12:30   #11
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa ja cijelo vrijeme i ucitavam pask s USB-a. Cpi. Nisam jucer ucitavao iz YEM-a. Ovo ssm ooisao sto se dogodilo prije par dana. Nakon toga sam poslusao vas savjet i napravio cpi. Ali cim ucitam expansion (u USB-a) Genos vec nece da se igasi automatski. A backup ne bude ni ucitan. Znaci nije do nekih postavki ili neceg u backupu.

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
Dodato:
Tako da nacelno vise nemam rijesenje sta da napravim :/

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

Promijenjeno od Tihotyros (29.11.2018 u 12:48 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2018, 12:55   #12
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Znači, problem se počeo događati nakon neuspjelog upisivanja packa putem wifi. Dakle, nakon pucanja veze i prekidanja postupka na silu jer ti drugo i nije preostalo. Nakon toga, bez upisanog Expanison, Genos reagira normalno. Ali sa upisanom Packom se događa ovo što opisuješ. Pokušaj napraviti test samo s jednim Packom i to onim originalnim koji si dobio uz Genosa pa vidi što će se događati.
Znam da si uporan i da želiš odgonetnuti u čemu je kvaka ali da sam na tvom mjestu, pustio bih to na stranu. Doći će novi update i sve će se riješiti samo od sebe.
casper je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2018, 17:08   #13
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Uporan jesam i zelio bi otkriti u cem je problem ne zbog toga jer mi je zanimljivo, nego iz jedinog razloga sto bi zelio eliminirat problem tj uklonit ga tako da mi radi to kako treba. Opet, ne zato sto mi je neophodno, nego iz razliga sto zelim da radi ako postoji.
Medjutim u ovom trenutku mislim da nemam rijesenje, jer jednostavno, napravio sam sve sto mogu. Ne preosgaje drugo nego zaboravit na to i sacekat software update i nadam se da ce se problem rijesiti s tim isto kao sto nisam mogao ucitat free oaxk iz neznanog razloga skroz dok nije dosao update. Zapravo je od samog pocetka imam nekakav misteriozan problem s nekim packom :/

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2018, 17:33   #14
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Taj problem mozes rijesiti jedino uz pomoc doktor Caspera.
Nisam strucnjak ali znam iz vlastitog iskustva/ gresaka da se svaki problemcic mora rjesiti dok je mali.Raditi ces i druge pakove, razne izmjene, mnogo vremena i truda uloziti a taj problemcic ce narasti na xxl velicinu.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2018, 18:32   #15
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nama pomoći kod Tihe, što taj primi u ruke mora potrgati.
Probao je već sve što mu se nudi ali problem je i dalje tu. Nije to ništa strašno, 90 % ljudi ne bi niti znalo da ima problem. Sve je kod njega potpuno funkcionalno ali ne radi to "stišavanje" ekrana. Velim, kad izdaju novi Update, to će se "popraviti" samo do sebe.
Još mi jedino pada na pamet da mu ja pošaljem neki svoj pack, da mu pošaljem svoj reset sistema pa da to loada u svog Genosa i proba vidjeti.
casper je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2018, 21:36   #16
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mnoge stvari bi ovdje ostale nerijesene da nije dr.Caspera, to je ziva istina, srecom imamo ga
Istina je i da ja zapravo vecina ljudi nebi znalo niti da postoji problem, samo sto sam ja ko ona jedna prosta rijec , pa sve mora bit savrseno inace nisam zadovoljan.
Hvala Casper na ponudi, ali nekad ja i razmisljam pa sam se snasao i napravio ovo:
Skinuo s Yamahine stranice onaj jedan besplatni pack, konkretno onaj koji se zove Kalighi 2 i samo .ppi prebacio na USB i prepisao ga preko svog koji je vec ucitan. Znaci nisam resetirao Genos, sve postavke i sve ucitano je ostalo moje, nisam formatirao user. Samo sam prepisao pack preko svog. I Genos je uredno stisao svijetlo nakon 30 sek i ugasio se nakon 5 minuta. To mi je vazno, jer sad sam 100% siguran da je s Genosom sve u najboljem redu. A sta ga drzi budnim a nalazi se u mom packu neznam, ali uglavnom sad mi je i manje bitno, vazno mi je da je s instrumentom sve ok.

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2018, 22:01   #17
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Znači, nešto ga iz tvog seta zafrkava. Ovisi koliko imaš Packova, sveukupno materijala. Ako ti se da kemijati, ideš sistemom eliminacije. Pack po pack instaliraš, tražiš onoga koji smeta. Ako imaš samo jedan Pack, odznači mu prvu polovicu materijala, kreiraj ppi i unesi. Pa onda drugu polovicu, vidjet ćeš barem u kojem ga dijelu zeza. Ali opet, to mi nikako nije logično jer materijali nemaju, barem ne bi trebali imati veze s tim što se tebi događa.
casper je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2018, 22:12   #18
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imam ih 8:
Best of Europe Genos, East Europe S770, Celtic S770, Balkan S770, Stage pack, Audio style Genos, Beronja i Tiho (moj)
Nije ni meni logicno ali ocito je da se desava tj da je u tom problem. Nekako mi jedino ima smisla da kod kreiranja packa i onog prekidanja zapravo je nekakav proces ostao nedovrsen i da ga on "trazi".. ali opet ako sam u konacnici kreirao pack i sve radi kako treba onda nebi trebalo imati veze sto je bio u prekidu. Moze se sogoditi da recimo neatane struje u toku nekog sejvanja ili ucitavanja oacka i to nebi smjelo uzrokovat nekakav problem. Moze samo izbrisat ono sto se trenutno nalazi u klavijaturi i to se ponovno ucita i sve pet. Zato i radimo silne backupe.
Jis opet da se osvrnem na onaj moj problem s onim free packom. Sjecate se, sve smo napravili kako treba i ja ga svejedno nisam mogao ucitati koliko god se trudio, nismo znali razlog. Dosao je u update na 1.20 i ucitao sam ga od prve. Zasto nije htio nikad necemo znat. Tako vjv i ovo.

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 07.12.2019, 21:19   #19
mr_eko
Ovaj baš voli da kuca
 
mr_eko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.08.2006
Mjesto: Mostar BiH
Godina: 36
Postovi: 455
Downloads: 1194
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: YAMAHA TYROS 5; Korg Extreme;
mr_eko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mr_eko pošalji poruku preko MSN messengera mr_eko pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pozdrav, da li je neko primjetio na OS 2.0 za genosa da uopste nema funkciju za automatako gašenje sinta nakon određenog vremena ne korištenja???
mr_eko je offline   Reply With Quote
Star 08.12.2019, 01:23   #20
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kako nema? Ima i baš sam pisao da mi se nakon updatea na 2.0 opet gasi uredno. To se popravilo.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:19


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije