Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Ostalo > Servis klavijatura - uradi sam

Servis klavijatura - uradi sam Savjeti oko popravka, čišćenja, izmena dirki, mikroprekidača, napajanja i sl.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.09.2012, 19:38   #1
srx97
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 22.07.2011
Postovi: 36
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
srx97 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Ausrufezeichen Ciscenje Klavijature

Cao drugari moze mala pomoc
Na mom Rolandu su se dugmici toliko zaprljali da treba par puta stisnuti da bi on reagovao sto mi uzasno smeta.
E sada ovako da li bih smjeo politi dugmice alkoholom i ostaviti tako da alkohol obavi svoje. ? Posto je nesmijem otvoriti.Hvala
__________________
ROLAND E96
srx97 je offline   Reply With Quote
Star 21.09.2012, 20:32   #2
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Zdravo srx97! Nemoj uzalud da to radis . Iako ih zalijes alkoholom, taj isti alkohol nece uci u mikro prekidace koji se nalaze ispod plastika odn. prekidaca. I ako se desi kojim cudom da i dodje alkohol do mikro prekidaca,to ce ti biti jako kratko rjesenje. Radit ce par dana i opet sve na novo. Nista nije sigurno i ucinkovito osim da otvoris klavijaturu i zamjenis te mikro prekidace (ili ih repariras) koji uopste nisu skupi a to ti moze odraditi svaki RTV mehanicar ili elektronicar... Sretno !

Promijenjeno od DinO74 (21.09.2012 u 20:33 sati)
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 22.09.2012, 10:02   #3
neconix
KRVAVI
 
neconix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.10.2006
Mjesto: Žabalj
Godina: 45
Postovi: 484
Downloads: 1063
Uploads: 1
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 42 puta u 38 Postova
Instrumenti: PA2 & XP-30 & Superior 2
neconix befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
neconix pošalji poruku preko MSN messengera neconix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Najbolje resenje je servis kao sto Dino rece,ali probaj prvo da kupis kontakt sprej meni je to resilo problem sa tasterima na pa2x i evo sljaka vec pola godine bez problema...
__________________
don't worry,be happy,and drink 'ladno Jelen pivo!
neconix je offline   Reply With Quote
Star 22.09.2012, 18:30   #4
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

to to samo kontakt sprej ja koristim wurth-ov kontakt sprej njega uzmi odličan je i ima da ti traje sto godina ,slobodno rasturi klavijaturu njega naprskaj svuda po malo potenciometri,tasteri....mada pretpostavljam da su u tvom slučaju i loši mikroprekidači (potrošeni) i da treba da ih menjaš..
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!

Promijenjeno od mimiki (22.09.2012 u 18:32 sati)
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 22.09.2012, 18:50   #5
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa ja sad nerazumem,da li da kupi kontakt sprej ili da menja mikroprekidace@mimiki?

Ako kupi kontakt sprej a ne resi problem onda je bacio pare a kontakt sprej i nije tako jeftin.

Poslusaj ti predlog da lepo odneses klavijaturu kod majstora i da ti lepo zameni te mikroprekidace da budes siguran da si resio problem za neko duze vreme.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 22.09.2012, 18:54   #6
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

odmah vi matori se pravite pametni ,nosi kod majstora nek te odere i cao...mikro prekidac kosta 50din jedan a kontakt sprej 1000dinara i cesto treba za miksetu,klavijaturu i povremeno treba naprskati,kad rastura klavijaturu treba da pomenja loše mikroprekidače i da naprska kontakt sprej obe stvari se podrazumevaju ....eto

znam cenu nosio kod majstora pa1 jer me mrzelo da rasturam i za 4 tastera traze po 4 soma ...u sky-u...a nije nikakva filozofija tj mnogo je prosto...
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!

Promijenjeno od mimiki (22.09.2012 u 18:56 sati)
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 22.09.2012, 22:19   #7
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od srx97 Pokaži Post
Cao drugari moze mala pomoc
Na mom Rolandu su se dugmici toliko zaprljali da treba par puta stisnuti da bi on reagovao sto mi uzasno smeta.
E sada ovako da li bih smjeo politi dugmice alkoholom i ostaviti tako da alkohol obavi svoje. ? Posto je nesmijem otvoriti.Hvala
Evo matori opet da malo pametuju .Covek je vec sam dao odgovor na svoje pitanje.Ako nece da je sam otvara onda stvarno neznam kako da resi problem sem da je odnese kod majstora i ne mora da znaci da ce da ga odere kao sto su tebe odrali.Nesa recimo menja mikroprekidac za 5 eura po komadu.Ako ne znas sam da uradis nesto onda plati.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 22.09.2012, 22:50   #8
adis10
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.12.2011
Postovi: 15
Downloads: 0
Uploads: 6
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
adis10 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pa i to nije losa ideja ako ne zeli da mjenja sam mikroprekidace i ako nije siguran onda je bolje da odnese u servis, ako momak ne zeli da rasklapa
adis10 je offline   Reply With Quote
Star 23.09.2012, 14:33   #9
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

ne treba ni nositi u ovlašćeni servis ko god se malo bavi elektronikom znaće da odvrne malo šrafova i da zalemi dve nožice i najveći amateri ,ma mikroprekidači su džaba nego oni uzimaju za ruke kao da mešaju malter ili rade neki poseban posao ja odneo u ovlašćen servis pa1x u sky i kad je šrafio klavijaturu šrafilicom šrafom mi zašrafi flet kabl a nemaju rezervni pa ga krpili koji profesionalci ahah ,najveći je problem kod rasturanje klavijature odvrtanje milion šrafova a nemaš šrafilicu eto
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 23.09.2012, 15:12   #10
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Zamena mikro prekidaca do 5 kom je 1000 din. u vecini servisa i to ti je od prilke radni sat jednog rtv mehanicara,a za rastavljanje zamenu i satavljanje treba najmanje 1 h.

Sto se tice kontakt sperja nikako ne koristiti wd-40 i slicne pogotovo za petenciometre.Treba uzeti takozvani suhi kontakt sprej kao npr. philips 390dcs/2 upravo iz razloga sto se recimo ako naspricas klizni potenciometar sa wd40 posle se samo jos vise lepi prasina na njega jer ostaje uvek zamascen.

Sto se tice mikro prekoidaca i kontakt spreja tu su sanse 50/50 da ce pomoci,sve zavisi od ostecenja mikro prekidaca.

I zadnje sto se tice rastavljanja klav.ako vec covek nije siguran bolje da ne radi to sam upravo iz razloga sto da bi dosao do mikro prekidaca treba da rastavi celu klav. i da otpoji dosta kablova na plocama. Upravo iz istog razloga u servisu imam jedan pa2x covek spalio glavnu plocu dok je rastavljao klav da bi video zasto mu ne svetli lampica od start tastera. Sada se hvata za glavu jer mu bilo puno dati 1500 din za zamenu lampice.

Vecina nas muzicara uzima za vece u proseku oko 5000 din recimo u kaficima za svirku od 3-4 sata puta najmanje 2 svirke nedeljno,a puno vam dati serviseru 1000 - 3000 za zamenu oderdjenih delova ili popravku.

Treba ceniti i tudji rad i znanje ne samo svoj.

Promijenjeno od sinisa (23.09.2012 u 15:16 sati)
sinisa je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:58


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije