Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.09.2014, 00:08   #1
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Kontakt 5: Pitanje u vezi transpose-a i volume-a za odredjen sempl i njihova zabrana?

Pozdrav drugari. Imam dva pitanja i pokusacu da budem sto direktniji. Neko kratko objasnjenje pre pitanja bi bilo to da koristim Kontakt 5 v5.3.1, ubaceni semplovi, banka sa bojama, povezano midi kablom sa svojim Rolandom i sve to radi bez problema. Pored te banke sa bojom ucitana je ispod te banke poseban fajl da tako kazem Bass Slide i namesten da bude na istom kanalu kao i Upper, tj. isti kanal kao i za ove boje gore i namesten je na G#/As dirci u 3 oktavi, jer recimo tu dirku ne koristim posto je previse duboka za solo. Nebitno. Tu mi stoji Bass slide, i sviram aranzer, ne bass - solo i kada uradim prelaz, nekad ono "fazonski" sto se kaze odradim Bass Slide i sve je to okej, e ali sad nailazim na 2 problema.

Prvo pitanje: Kada radim transpose recimo, jer pevacu ne odgovara recimo taj tonalitet da uzmemo u obzir i kada odradim transpose na klavijaturi, on mi odradi transpose i na onu dirku na kojoj je stavljen Bass Slide, pa ako recimo odradim -4, onda mi on odradi transpose i ovog slajda u -4, a ja hocu da mi uvek ostane na toj dirci bez obzira sto ja radim tranpose na klavijaturi. Sad je pitanje, da li moze da se u samom Kontaktu "zabrani" da ta boja koja je posebno ucitana da tako kazem, konkretno ovaj slajd da se zabrani da prima midi informaciju za tranpose ili ipak nije izvodljivo to sto hocu? Znaci ona banka sa bojama gore da ostane i ona da prima tranpose komande sve uredno kao i do sada, ali da ova druga posebna boja dole ne prima tranpose komande da tako kazem. Da li je to izvodljivo ili ne? Ili tipa mora na nekom drugom kanalu da se stavi da bude Bass slide, mozda ne na upper, i da ne prima midi komande za tranpose.

Drugo pitanje: Ima slican odnos kao i prvo i takodje je vezano za Bass slide. Na potenciometru na klavijaturi kojem se regulise jacina solo boji, tj. Upper-a, recimo kada ide neka pratnja, necu da mi recimo Strings, Hor, nebitno, bude toliko glasan kao kada se svira solo, i onda smanjim potenciometrom na klavijaturi, ali tipa odradim prelaz i hocu taj Bass Slide da iskoristim, onda mi on pored smanjenja jacine za Upper, tj. onu banku boja, smanji jacinu i ovog Bass slide-a zato sto je na istom kanalu, tj. cetvrtom (4.) kanalu na kojem se nalazi Upper. Znaci opet je pitanje, da li moze i za ovo da se zabrani da prima Volume komande da tako kazem ili je neizvodljivo?

Nadam se da sam lepo rekao sta hocu i sta mi treba, pa ako neko zna da objasni ili kaze neku opciju kako bi ovo moglo da radi na neki drugi nacin, slobodno neka kaze.

Pozdrav i hvala unapred svima
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 18.09.2014, 00:53   #2
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Koji ti je VST Host ? ako ga imas ? Ili radis sa Stand-alone Kontakt ?

Ovo sa Volume imas u Kontakt kad ides na onaj kljuc za podesavanja o instrumentu, odaberes Instrument Options - Controllers i odcekiras ono Accepts controllers for Volume and Pan....
Ovo drugo za transpose nisam 100% jer nisam nikada probao ..... video sam u Cantabile da ima na neki Rack-ovi da postavljam Midi Filtere medju kojima i Transpose, al postoji mogucnost i da je nota transponirana pre slanja preko midi .... najbolje prakticno probati i videti sta moze....
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Ace za ovaj koristan post:
AcaG600 (20.09.2014)
Star 20.09.2014, 00:08   #3
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Samo Kontakt 5 v5.3.1, nista ostalo nemam pored njega
Hvala za volume. Probano. Radi. To mi i treba. Okej je to znaci, jedan problem manje. Ostao je jos ovaj drugi vezan za transpose. Je l' moze malo objasnjenje sta da uradim, posto nisam bas skapirao sta treba da se odradi da ne bi menjao dirku bez obzira sto koristim transpose recimo? Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 20.09.2014, 01:16   #4
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Reko sam da nisam 100% siguran, ali koliko znam nota se transponira pre nego sto bude poslata iz klavijaturu a ne salju se midi komande za transpose (mislim da takve i ne postoje)....
Mislim da ti je lakse da taj Bass slide postavis na svaku dirku u taj instrument, pa i da transponiras opet ti svira isti sempl....
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Ace za ovaj koristan post:
AcaG600 (21.09.2014)
Star 21.09.2014, 22:11   #5
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa da. I ja sam tako mislio, ali ono, opet da proverim za svaki slucaj. Videcu. Nije mi to nesto bitno, cisto "fazonski" ono da uradim nekad, nije losa fora, ali snacicemo se vec nesto, nije bitno toliko

PS: Kad sam se vec dotakao teme, da li moze iz banke boja one grupe kompletne da tako kazem da se izvuce posebno neka boja i da se premesti tipa u drugu banku, znaci da je sacuvam posebno, a ne onako globalno sve skupa kao ona lista, nego samo ta jedna boja recimo koja je na 65 mestu primer da se izvuce i sacuva posebno?

Hvala unapred. Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 05.12.2014, 13:16   #6
sell
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 17.12.2007
Mjesto: Nis - Srbija
Postovi: 88
Downloads: 772
Uploads: 1
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 29 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland Exr - 5s; ASUS K50AF
Interesi: Muzika; Shotokan
sell ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Druze, sto se tice bass slajda, zar ti nije lakse da taj slajd stavis na bubanj? Kod mene je tako... recimo na ton C0 je bass slajd i u style works editujem tako da na tom prelazu koji hocu da ima slajd, u drum traku stavim C0 na tom mestu kad hocu da se cuje slajd... Bubanj traka je nezavisna od transpose funkcije, ne reaguje na nju, pa mozes do mile volje da dizes i spustas transpose, slajd ce uvek da se cuje...

A sto se tice cuvanja boje zasebno, ako sam dobro razumeo sta ti treba, otvoris banku (ili kompletnu grupu kako si je nazvao), odes na boju recimo 65, dupli klik da otvoris edit mode te boje (ono gde podesavas delay, portamento i milion funkcija) i imas floppy ikonicu gore... kliknes tu i sacuvas je recimo na desktop.. posle sa desktopa je prevuces u drugu banku gde ti odgovara i to je to...

Druga opcija je isto kad otvoris edit mode, imas gore pise "File", tu kliknes i ides na "save instrument as" ili tako nesto, videces... sacuvas i kasnije prevuces...
Nadam se da sam nesto pomogao.. Pozdrav
sell je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sell za ovaj koristan post:
AcaG600 (06.12.2014)
Star 06.12.2014, 00:35   #7
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala puno druze Ovo za stavljanje slajda u okviru ritma mi palo na pamet, cini mi se da sam bas kod tebe u klipovima video da je tako, ali ono... Nisam ni probavao ni pokusavao, ali bas cu da probam sutra da vidim kako ce to da radi

Sto se tice sacuvavanja boja i to, snasao sam se bio na ovaj drugi nacin, ali nije zgoreg da se ponovi, a i doda ovaj prvi nacin. Hvala i na tome

Probacemo sutra malo ove stvari, pa ce da vidimo kako rade

Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:36


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije