Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Vesti

Vesti Nova oprema, vesti iz sveta, zemlje (Ne ležati na zemlji, može da bude hladno)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.11.2023, 21:16   #1
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Beitrag Yamaha protiv Medeli

Tko prati ova dva brenda, dobro zna da je Medeli kopirao Yamahin koncept aranžera. Čak je bilo nagađanja da je to bilo uz Yamahin blagoslov i da je to dopustila. Ipak, nije tako. Yamaha je tužila firmu Medeli i ovih je dana dobila zadovoljštinu na sudu i oštetu od 850 000 USD.

https://www.yamaha.com/en/news_release/2023/23101001/

Promijenjeno od casper (07.11.2023 u 21:17 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 08.11.2023, 20:37   #2
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Niko ništa ne napiše pa opet moram ja hehe.
Moram priznati da mi te Medeli klavijature niti nisu bile poznate tako da sam ispočetka prvo mislio da je Medeli kopirao izgled klavijatura od yamahe.
Ali na snimkama to jest fotografijama video sam više modela Medeli i svi mi liče ma kopije raznih Technics klavijatura.Tek posle sam pročitao da ide za kopiju Style Data od yamahe.
Kakve su to klavijature Medeli ima neko iskustva sa njima?Zanima me tek tako jer stvarno dosad nisam znao za tu firmu.
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 08.11.2023, 21:21   #3
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

https://www.yu-midi.org/forum/showth...ghlight=medeli
casper je offline   Reply With Quote
Star 08.11.2023, 21:23   #4
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

PSogredao sam test Yamaha Psr SX900 i Medeli AK-X10 .
Jako lijepa klaviatura ogroman ekran ima sve od ritmova pa naprijed jednako kao PSR SX900 medeli tvrdi da ima 256 polifoniju mada neki tvrde da to nije baš tačno ima ogromno memoriye ali je 70% jeftinija od Korga PAX5 i GENOSA.
Medeli košta cirka 699$ dolara a Yamaha 1.500$ dolara.Medeli ima i neke stvari kojih čak ni trenutno Genos nema oko bezžičnih povezivanja i tako dalje.No svejedno Yamaha PSR SX900 očigledno bolja je šta je i razumljivo jer košta jednom više ali dirke loše su i na jednoj i drugoj.
Svakako Medeli AK-X10 više nego vrijedan je tih para koje košta jer ima sve od vokodera to jest što klavijaturi treba pa može biti da će postati jaka konkurenca nekim yamaha klavijaturama ako se drži takvih cijena.
Imao sam vremena pa sam nešto malo napisao o tome.

Promijenjeno od flosarka (08.11.2023 u 21:36 sati)
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 09.11.2023, 08:51   #5
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja kad sam prije 15 i više godina kupovao DGX-200,u trgovini sam vidio i Medeli klavijature i prodavač mi je pokušavao "uvaliti" i nju. Nisam ju htio mada je izgledala i zvučala slično. Znam za njih odavno al nisam mislio da će zaživjet. Sad vjv i neće kad dobiju po prstima.

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 09.11.2023, 23:10   #6
tdamir66
Vredan član društva
 
tdamir66's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.11.2013
Mjesto: Sl. Brod
Postovi: 119
Downloads: 465
Uploads: 17
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 15 puta u 14 Postova
Instrumenti: Pa600 ...Tr.
Interesi: informatika
tdamir66 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imao sam priliku testirati Yamahu SX700 i Medeli AKX10 jednu kraj druge.....
I što reći ....interni tj. tvornički zvukovi kod sx700 su 80% upotrebljivi, dok je kod AKX 80% neupotrebljivo ....ritmovi tako ...tako...ali lošije izlaze nego kod sx700, zato su i ubacili toliku memoriju za semplove da bi nadomjestili te nedostatke....može se ona fino srediti...ali se vidi da je to niži rang klavijature...to je u usporedbi sa sx700 ....a kamo li da može parirati nekim jačim modelima.....

Promijenjeno od tdamir66 (09.11.2023 u 23:12 sati)
tdamir66 je offline   Reply With Quote
Star 09.11.2023, 23:38   #7
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne znam osobno jer Medeli nisam testirao ni poznavao prije.Jedino što sam pogledao više testova između Yamaha Psr SX900 i Medeli AK-X10 i na svakom ljudi tvrde da je Medeli potpuna konkurenca toj Yamahi pa pitaj boga.
Uostalom Medeli je posve sve ritmove i ostalo kopirao sa SX900 tako da nema logike da Medeli ne bi zvučao jednako ima bolju tehnologiju od Psr SX-900 to jest napredniji je nešto više odnosno po toj logiki bio bi onda SX900 slabiji od SX700 a to naravno nije tačno jer je puno bolji.

Promijenjeno od flosarka (09.11.2023 u 23:42 sati)
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 10.11.2023, 10:53   #8
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od flosarka Pokaži Post
Ne znam osobno jer Medeli nisam testirao ni poznavao prije.Jedino što sam pogledao više testova između Yamaha Psr SX900 i Medeli AK-X10 i na svakom ljudi tvrde da je Medeli potpuna konkurenca toj Yamahi pa pitaj boga.
Uostalom Medeli je posve sve ritmove i ostalo kopirao sa SX900 tako da nema logike da Medeli ne bi zvučao jednako ima bolju tehnologiju od Psr SX-900 to jest napredniji je nešto više odnosno po toj logiki bio bi onda SX900 slabiji od SX700 a to naravno nije tačno jer je puno bolji.
Casper, ne znam kome je kad Kinez platio za autorsko pravo a sve kopiraju.

Medeli vrijedi novce koje košta jer puno daje. Ne znam jel s update-om sad postoji opcija za lyrics.
Medeli je loša kopija Yamahe. U svim ritmovima kao da je bubanj iz Standard seta, još od psr1000.
Prijelazi na stylovima u tvorničkim ritmovima su smiješni u odnosu na Yamahu.
Prateće gitare u tvoričkim stylovima su potpuno neuvjerive, dinamički odudaraju od ostalih kanala u ritmu.
Mnogi soundovi koje možemo čuti su smiješni i daleko od bilo koje serije od psr700 na ovamo; netko je spomenuo da je 80% ritmova na Yamahi iskoristivo, dok na Medeli-u 80% nije što je točno.
Klavijatura ima potencijala te s obzirom na količinu memorije se može dosta "izvući" iz nje.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 10.11.2023, 16:14   #9
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bas me iznenadilo da Kinezi hoce ukrasti Ko bi rekao Imaju li pravo zalbe ?
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 10.11.2023, 23:23   #10
tdamir66
Vredan član društva
 
tdamir66's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.11.2013
Mjesto: Sl. Brod
Postovi: 119
Downloads: 465
Uploads: 17
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 15 puta u 14 Postova
Instrumenti: Pa600 ...Tr.
Interesi: informatika
tdamir66 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@flosarka
Može AKX10 kopirati bilo što od Yamahe, ali kada je unutra lošiji ton generator i zvučna ......da AKX10 nisam imao pred sobom ne bi to napisao.....još sam pravio usporedbu sa sx700 da bi to bilo što bliže nekako u cijenovnom rangu.....
Ako ćemo svirati samo semplovanim zvukovima ....onda je glazba otišla u tri vražije matere.... pogotovo ako ja ne mogu npr.od tri interne harmonike napraviti jednu da dobro zvuči.....Sax ovaj...onaj..a oni svi isti male nijanse ....što su to nijanse ..to i ne liči na Sax , tako i clarineti...
I sada da mi netko kaže da to treba da zvuči kao kod Yamahe pošto je kopirano....
Da su bile moje klavijature raskopao bi jednu i drugu da vidim što je unutra.....da bi nešto bilo isto tj. zvučalo isto onda bi trebalo imati iste komponente unutar same klavijature......a to se odnosi na samo ton generator i zvučnu kartu.....
I kada sam ja to pisao na nekim forumima mnogi su rekli da sam glup ..da nemam pojma ....itd....itd....Možda je AKX10 softverski napredniji, ali hardverski je duplo lošiji.....
I drago mi je bilo kada je Tihomir M. pravio test AKX10 dva i nešto mj. poslije mene....i sve što sam ja napisao ....ispalo je kao da čita moj zapis i iznosi javno na YouTubeu...
L.p.

Promijenjeno od tdamir66 (10.11.2023 u 23:27 sati)
tdamir66 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
copyright, medeli, yamaha

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:09


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije