Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.11.2006, 22:57   #1
andee
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard FLOPPY DISK (load filed !?!?! )

Lijep pozdrav svima!
Javljam se iz Slovenije i ovde pisem po prvi puta.
Nadam se da ne smetam odnosno da se ovo pitanje jos nije pojavljivalo :o
Zanima me sledece...FLOPPY DISK.Imam korg pa80.Prije sam midi fajlove normalno davao gore na klaviature...i kasnije, jednoga dana kada sam opet hteo loudati nekoliko komada...kod svih se pojavilo LOAD FILED (i onda stisni EXIT)...i to je to.probavao sam svasta al nikako da popravim to :roll: :roll:
Molim vas za savjet.Klaviatura je nova i imam ju tek 2 meseca, al sam ju vec vrlo dobro upozno, al to nikako i nikako da popravim.
HVALA ZA ODGOVORE!
Ciao
  Reply With Quote
Star 07.11.2006, 23:10   #2
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pozdrav dali ti se to javlja samo kod midi fajlova ili uve dali si pokusao ucitati neki set .
Sumnjam posto imas nov sint da bi mu otiso flopi pogon ali sve je moguce . Pokusaj ucitati neki set DISK-LOAD XXX.SETpre izaberes odakle FD ili HD pa javi .
fico
fico je offline   Reply With Quote
Star 07.11.2006, 23:22   #3
andee
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Fico hvala ti..probao sam to sto si rekao i ide.. sete louda i midi fajlove sa HD-ja.
A midi fajlove sa FD-ja nece.sta sad :roll:
  Reply With Quote
Star 07.11.2006, 23:29   #4
gorpet
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 02.07.2005
Postovi: 88
Downloads: 12
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
gorpet befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav kolega!
Postoji mogucnost da je ta disketa na kojoj se nalaze midi fajlovi ostecena i da se vise sa nje nista ne moze ucitati. Jednostavno prebacite fajlove na drugu disketu i pokusajte da ucitate. Verovatno nece biti problema. Flopy ne zna da li Vi ucitavate SET-ove ili MIDI-njemu je sasvim sve jedno Znaci, ako radi sa setovima-radice i sa midijem, samo disk mora biti ispravan. Pokusajte, pa mozda uspe. Nadam se da sam pomogao!
Fico, pozdrav-kako ide sviranje? Da li napredujete?
gorpet je offline   Reply With Quote
Star 07.11.2006, 23:42   #5
andee
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

ne mogu da verujem...sete louda sa FD-ja a midi i karaoke nece.valjda je FD otisao...
  Reply With Quote
Star 07.11.2006, 23:42   #6
yu-midi
Otac nacije
 
yu-midi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2003
Mjesto: Austrija
Godina: 50
Postovi: 549
Downloads: 1117
Uploads: 130
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa2x pro / TRITON Extreme
Interesi: Muzika
yu-midi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
yu-midi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pozdrav
Stvarno interesantno da jedno hoce a drugo nece.
Mozda i sam midi fajl nije ispravan ili cak moguce je da se radi o karaoke fajlovima.
Pogledaj midi format da li je xxxx.mid ili xxxx.kar
yu-midi je offline   Reply With Quote
Star 07.11.2006, 23:47   #7
andee
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ne mogu da verujem da se to bas kod mene desilo..izlazi vani da nemam pojma o masini...katastrofa.

yu-midi bas sam probao to sto si rekao...ne znam...zamijenio sam i disketu i probao loudati midi fajlove (iste kao sto vec imam gore (NA HD-ju) -koje sam loudao dok jih je FD MOGAO loudati) i opet nista....
  Reply With Quote
Star 08.11.2006, 00:00   #8
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mislim da je greska kod tebe ili diskete .Nemoj svatiti ovo kao uvredu jer mi to nije namera ali posto kazes da imas sint tek dva meseca mislim da ga jos nisi upozno dovoljno .Ako hoce da ucita set znaci hoce i midi ali je samo procedura dugmica drugacija za set ides na dugme disk load i odaberes da je taj set na disketi a za midi ides na drugo dugme sa leve strane na sintu neznam napamet kako pise jer sam na poslu i tu selektujes midi fajl dali je sa diskete ili diska .Nemoj se naci uvredjen zbog mojih reci ali svakako na pocetku je i mene to zbunjivalo kako jednom hoce a drugi put ne .Poslao sam ti privat poruku sa telefonom pa ako te bude jos zezalo javi jer sam sad na poslu .
fico je offline   Reply With Quote
Star 08.11.2006, 02:36   #9
fico
Pravi prijatelj foruma
 
Registrovan/a dana: 06.05.2004
Mjesto: Slovenija
Postovi: 613
Downloads: 2737
Uploads: 14
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 51 puta u 48 Postova
Instrumenti: E-mu X board;Novation SL61 MK II :Weltmiaster Cansone
Interesi: sve po malo
fico befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fico pošalji poruku preko MSN messengera fico pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Samo da dodam za midi fajl da svira nejdes na opciju disk load i da ga selektujes od disk funkcije koristis copy i format copy upotrebis da snimis fajl na disk ili obrnuto a format da brises disketu ili disk a da ti svira midi njega samo uneses u memoriju sinta sa levo gore drugo dugme kad stisnes odaberes S1 ili S2 gde u koji sekvencer da se midi ucita i tu imas sa diskete ili diska .pozdrav fico
PS za Gorpet ide super u odnosu na to koliko imam vremena za vezbe ali sad hocu da kupim harmoniku ipak mi je ostala u prijatnom secanju od prije .
fico je offline   Reply With Quote
Star 12.11.2006, 20:31   #10
andee
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

a jeboga ti fico ... imam IQ 128. za dva mjeseca sam klaviaturu skapirao ...al polako jos dodatno ucim...al ne ide..Jedan muzicar mi je predlozio ...da ga formatiram ...cijelog i da kasnije ponovo instaliram software...mozda se FD samo poremetio...mozda ce formatiranje softwarea pomoci .......sta mislite?
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
disk, filed, floppy, load


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:11


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije