Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.11.2012, 20:33   #21
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala na odgovoru! Mislio sam da Halion Sonic radi slicno Hyper Sonicu 2 koji je dosta zgodan za Live i da je ovo samo nova verzija slicnog VST instrumenta!
Zna li se otprilike koliko ce se jos cekati na Trans Audio i, znaju li se neke okvirne cene?
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 04.11.2012, 20:36   #22
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Halion Sonic mozes slobodno odmah da zaboravis ako ga trebas za Live rad jer on ima vrlo malo veze sa Hypersonicom 2 koji je i dalje softver Live Rompler Nr. 1.

Trans Audio ce izici jos u toku ovog mjeseca jer se ubrzano radi na reprogramiranju na Windows 8 64 Bit, a cijene ce biti pravovremeno objavljene ovdje na yu-midi shopu.

Promijenjeno od tranzit (04.11.2012 u 20:39 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 04.11.2012, 20:45   #23
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moze li se bar znati malo vise podataka o spravama, na pr. koje dirke ce koristiti klavijature, audio interfejs, da li su fizicke kontrole koje ce imati pravljene namenski ili je u pitanju neki od poznatih kontrolera itd.? Mozda je previse pitanja ali prisutna je velika radoznalost o ovoj spravi pa ne zameri!
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 04.11.2012, 20:56   #24
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3676
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

bitno je transit da si ti napisao sta prodajes!! tu u detalj ides nema sta...

o sanjarenjima necu ja!! ...

program pise sta nudi, sta moze, sta cita,, nema tu sanjarenja, vidim zadovoljni kupci , znaci radi taj posao, itd itd...

msm nikako te ne razumem, pokusam al ne ide,. ti si ovde glavni. tvoja je zadnja, jbg ja nisam od likova koji se ulizuju, ja sam real time covek.

ja kad sam ovde bio na yumidi nikad pre nisam te ni video ovde, sad se ponasas ko da je tvoj sajt., iako datum meseca je pre mene malo dole, al nisi bio, viseo si na svom sajtu yumidi.

covece, opusteno i realtime ajde!! nemoj sam JA i JA!! postuj druge!!
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)

Promijenjeno od branoy (04.11.2012 u 20:58 sati)
branoy Je trenutno online   Reply With Quote
Star 04.11.2012, 21:04   #25
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Akordeonista
Najvecim dijelom su kontroleri namjenski, znaci radjeni za Trans Audio. Klavijatura je vrlo kvalitetna, poluotezana sa aftertouchom.




@branoy
Momce, pored najbolje volje, uopste mi nije jasno sta zapravo hoces i zasto mi uopste repliciras na taj nacin. Odakle ti tvrdnja da je nekakva "moja zadnja" ? Od kada ti dolazis na forum i zasto i kako mene nisi ovdje susreo, ni to nije ni relevantno a ni bitno ali bi ti mozda bilo od koristi, ako te to tako jako zanima, da pogledas tranzitov profil pazljivije, sve tamo stoji. Mozda ne bi bilo na odmet da procitas i po koji njegov post. Neistina je i to da u mojim postovima mozes igdje naci to "JA i JA" jer ako detaljnije citas moje postove uvidjeces da tu licnu zamjenicu nikako ne upotrebljavam. Ne spamuj temu pez potrebe.

Promijenjeno od tranzit (04.11.2012 u 21:07 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 04.11.2012, 21:07   #26
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala na odgovoru! Jedva cekam da vidim i probam te sprave, nadam se da ce moci da se probaju negde u Srbiji.
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 04.11.2012, 21:07   #27
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Naravno.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 04.11.2012, 21:15   #28
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4839
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@branoy: nisam nikada bio pristrasan niti stajao na bilo ciju stranu, uvek sam gledao objektivno da procenim situaciju, i zato i sada kazem: napade ti coveka bez razloga... Tranzit je samo odgovorio kolegi sazeto i strucno u vezi softvera i uopste ne sumnjam u njegov odgovor i njegovu strucnost koju je pokazao sada kao i u mnogim postovima ranije. A sto se tice trans audio aranzera takodje je samo odgovorio na postavljeno pitanje, tako da nema mesta za dizanje tenzija.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 10.04.2013, 13:17   #29
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sva sanjarenja i zablude iz proteklih postova, ne bih da komentarisem, uzelo bi isuvise vremena... nego da se vratim temi. Akordeonista, Halion Sonic je najnepovoljniji softver rompler koji si mogao da odaberes za rad sa Live Stylerom. Najnepogodniji je jer ne poznaje Midi Program Change i odmah sve dalje pada u vodu tako da je suvisna svaka diskusija. Pitao si za Trans Audio, radi se o Audio sistemu koji u sebi objedinjuje digitalni mikser (2 do 52 kanala), sampler, recorder, sound editor, midi editor, style editor i aranzer a sve to bazira na nekih 100 GB sampling materijala i naravno svih tih 100 GB je dostupno u real time i bez ikakvog cekanja pri promjeni sound programa (istovjetno kao kod hardver workstationa). Trebalo je da izidje na trziste ovih dana ali sam morao prolongirati taj izlazak jer sam u posljednji momenat ipak odlucio da sve postavim na najnovijem Audio Windows 8 64 Bit sistemu, za sta mi treba malo dodatnog vremena. Trans Audio postoji u nekoliko varijanti i to kao: desktop modul, kao 5-oktava i 6 1/2 oktava klavijatura (dinamicka sa aftertouchom). Svaki od modela raspolaze sa po stotinak midi kontrolera. To bi bilo najkrace o Trans Audio liniji a detaljnije u promocionom materijalu uskoro, ovdje na yu-midi shopu.
Pogledah sad na Steinberg sajtu i videh da vise nije dostupan, tj. ne prodaju ga vise - Hypersonic 2! O cemu se radi? Da li je postojala uopste varijanta za Win7 i sta bi bila adekvatna zamena za njega? Dakle, soft romler koji prima Program Change i funkcionalan je za Live upotrebu! Da li je mozda u novom UpDate-u za HalionSonic data podrska za Program Change?
Tranzit, sta se desava sa Trans Audiom, kad ce moci u Srbiji da se vidi, proba, kupi...?
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 10.04.2013, 15:19   #30
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hypersonic 2 je vec odavno povucen iz prodaje a Update za Halion Sonic ne donosi nista sto bi ga kvalifikovalo za Live upotrebu u onom smislu kako je to moguce uraditi sa Hypersonicom 2. Hypersonic 2 inace, radi bez ikakvih problema na Win 7 i 8 (i 32 i 64 Bita). Adekvatne zamjene za njega u vidu jednog mocnog romplera za sada nema, a nije je lako ni odraditi jer Hypersonic 2 kvalitetom svog Sound Enginea moze vrlo lako da se mjeri sa svim aktuelnim top aranzerima a slobodno mogu reci da je od vecine i dosta kvalitetniji (njegov vec komprimirani Sample Content je oko 1.5 GB sampling materijala), o tome samo mogu da sanjaju i Yamahini i Korgovi aranzeri, kod kojih je to bar pet puta manje. Trans Audio je odavno u distribuciji za zapadnu Evropu, a za Balkan ce se tek pojaviti, ne hvatajte me za rijec jer sam trenutno prezaposlen i nemam ama bas ni malo vremena da odvojim za konacnu finalizaciju Trans Audio projekta za balkansko trziste. Nece predugo trajati.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije