Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Ostali proizvođači i razno

Ostali proizvođači i razno Za sve one koji ne sviraju Yamaha-e, Korg-ove, Roland-e ili za one koji imaju meshovita pitanja.

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 19.09.2012, 10:15   #41
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Aaaa, jel' ovde rec o software ili hardware instrumentu???

Izvinjavam se ako sam propustio...
sale_band je offline  
Star 19.09.2012, 10:50   #42
kac97
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.01.2012
Mjesto: Hrvatska
Postovi: 66
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg N364, Hohner Atlantic IV Deluxe N
kac97 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kac97 pošalji poruku preko MSN messengera kac97 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Riječ je o hardware instrumentu..
kac97 je offline  
Star 19.09.2012, 11:27   #43
zukae
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.08.2010
Postovi: 249
Downloads: 251
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 58 puta u 51 Postova
zukae befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa instrument je hardverski. Ali kakav je synth engine softverski ili hardverski?
zukae je offline  
Star 19.09.2012, 11:32   #44
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sve je soft based, i tu i leži najveća moć jer je modularnost ogromna.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline  
Sledeći član vam se zahvalio Vaxter za ovaj koristan post:
zukae (19.09.2012)
Star 19.09.2012, 12:57   #45
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zaista interesantna zamisao! Jedva cekam da vidim proizvod. Ne sumnjam u kvalitet zvuka pa obratio bih paznju na neke druge stvari:
-Po meni, prvo je bitno da aranzer ima sve hardware tastere koji su potrebni. Da su sve bitne funkcije lako dostupne. Takodje, assign tasteri, ako je moguce, nekoliko tastera koje ce raditi odredjene skracenice ili funkcije koje korisnik moze da programira. Ipak je svako od nas navikao na razlicite stvari pa sto onda ne 10 assign tastera pa sta kome treba...
-Takodje slajderi na slican fazon.
-Po meni je organizacija pristupa user bojama, ritmovima i performansama takodje vrlo vazna stvar. Ako to resite na pravi nacin, obavili ste veliki posao. Da moze boja da se pozove posebno, ritam posebno...ali da postoji nacin da jednim izabirom odaberemo celokupnu postavku (ritam, boja, miks, sve...)
-Ako je ekran osetljiv na dodir, lepo bi bilo da je kapacitivni, a ne rezistivni.
-User drum setovi. Podeseno sve, efekti, odnosi, raspored udaraljki....pa prilikom sredjivanja ritma mogucnost jednostavnog biranja odredjenog drum seta...
-Mogucnost citanja tekst, jpg, mozda i pdf fajlova te linkovanje istih na songbook performans u cilju prilepljivanja tekstova pesama. Mozda video izlaz i rutovanje tih tekstova ka spoljnom ekranu.
-Zanima me da li ste planirali vise izlaza, radi mozda posebnih izlaza za neke instrumente ili cak za miks u 5.1 sistemu.
i tako dalje...

Promijenjeno od Morison (19.09.2012 u 12:58 sati)
Morison je offline  
Star 19.09.2012, 13:23   #46
djukapfc
Drugar foruma
 
djukapfc's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.03.2010
Mjesto: Beograd
Godina: 33
Postovi: 71
Downloads: 218
Uploads: 4
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 3000
djukapfc befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vidim da se bas i ne spominje samo kuciste aranzera. Ako pricamo o necu sto je TOP onda i to kuciste mora biti uradjeno kvalitetno i sa stilom. Da li bi kupili pa3x da je u oklopu pa 50 ili T4 u kucistu psr1000? Na mene su nabolji utisak ostavile klavijature kao sto su roland g1000, korg i30hd i donekle yamaha psr 9000 pro. Deluju nekako jako, cvrsto, kvalitetno, profesionalno. Nema potrebe da sve zivo svetluca u sto boja ko neki svemirski brod kao danasnje klavijature. Ako pricamo o necemu sto je top model po meni je i estetika bitna da bi to bio jedan zaokruzen prozivod. I mozda neki vokoder.
I jedan predlog-sto vise postova to veci popust Al bi bilo veselo na forumu, letele bi banane na sve strane

Promijenjeno od djukapfc (19.09.2012 u 13:24 sati)
djukapfc je offline  
Star 19.09.2012, 13:24   #47
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Morison

-Trans Audio raspolaze velikim broj tastera i slidera koje korisnik moze adresirati kako hoce, bolje receno sve kontrole su "editable". U zavisnosti od modela to ce ici i do citavih 60 midi kontrola a kod onih najkompleksnihih preko 100

- Pristup sound programima je maksimalan a sve se moze pohraniti pojedinacno (soundi, ritmovi, performanse) ali i skupa kao registracija (po ugledu na Yamahine aranzere)

- Touchscreen je kapacitivni a kod pojedinih modela i multitouch

- Drum Setovi su potpuno editirani a negdje gore sam naveo sta je moguce kontrolisati kod Drum Setova i to za svaku udaraljku posebno. Pozivanje pojedinih Drum Setova se podrazumijeva.

- I citanje tekstova je tu i to i uz ritam (pozivanjem odredjenog ritma pojavljuje se i tekst ako je on adresiran uz taj ritam) a i uz midi file a moguce ga je "odvesti" na externi display

- U zavisnosti od modela Trans Audia bice od 2 pa do 10 analognih izlaza (svi u studijskom standardu, balansirani). Surround 5.1 je moguc.







@djukapfc

Kuciste modela sa klavijaturom je vrlo stabilno, metalno potpuno profesionalno a kod modela bez klavijature opet metalno (aluminijum) i sve bez "novogodisnje jelke". Trans Audio je instrument za profesionalne muzicare i vrlo je daleko od nekakve igracke, na koje uglavnom lice danasnji hardver aranzeri.

Promijenjeno od tranzit (19.09.2012 u 13:29 sati)
tranzit je offline  
Star 19.09.2012, 13:44   #48
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Deluje nestvarno! Izgleda da ste mislili na sve. Svaka cast na ideji, zelim vam uspeh.
Svakako sam zainteresovan za ovakav jedan proizvod.

-Jos jedna vazna stvar je da je software lako nadogradiv novim funkcijama
-Kako su resene terce? Lepo bi bilo da terce mogu biti kreirane po akordu leve ruke. Svakako bih voleo neko "on the fly" resenje za terce mada znam da to nije bas tako lako.
-Da li poseduje inpute i cemu su namenjeni? Postoji li interni audio snimac?

Kada mozemo ocekivati detaljne specifikacije, slike, demo snimke...kada ce se pojaviti u prodaji?
Morison je offline  
Star 19.09.2012, 13:59   #49
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Stvarno ili nestvarno... tako je kako je. Nemoj da mislis da to isto ne moze da uradi i Yamaha i Korg i Roland ali... nije im u interesu jer na nacin kako to oni rade, prodavace svake godine nekakav "novi" model a potrosaci ce se utrkivati ko ce ga prije imati. Jednostavna ali vrlo ucinkovita poslovna politika.

- Trans Audio je, za razliku od hardver instrumenata, potpuno otvoren sistem pa tako i nadogradnji ne stoji nista na putu.

- Terce su rijesene na najbolji moguci nacin i "on the fly" su sto odmah cini suvisnim kreiranje terci prema akordima lijeve ruke jer iste su vrlo malo muzikalne a i uopste ne odgovaraju skalama koje se upotrebljavaju na balkanskom podrucju. Naravno da su i one tu ali sumnjam da ce ih neko koristiti.

- Trans audio ima 8 ulaza a koriste se kao mikser ulazi jer svaki Trans Audio aranzer je i digitalni mikser ciji kvalitet moze da se mjeri sa hardver digitalnim mikserima koji se krecu u rangu cijena od najmanje 5.000 eura. Moguce je (opcionalno) imati 16, 24, 32... do 52 ulaza. Takodje opcionalno se moze imati i Vocal Harmonizer ciji kvalitet je iznad najboljih TC Helicona pa se Inputi mogu koristiti i za njega.

Negdje sam gore napisao da sam u finalnoj fazi i da bih bio veoma sretan ako bih to sve zavrsio do kraja slijedeceg mjeseca a specifikacije se mogu ocekivati i dosta ranije.

Promijenjeno od tranzit (19.09.2012 u 14:02 sati)
tranzit je offline  
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
Morison (19.09.2012)
Star 19.09.2012, 14:21   #50
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako moze jos da bude opcija kao sto je to u Ketronu,da ima vec podesene kanale za midi harmonike,tako da je odmah spremno kad se prikljuci harmonika da moze da se svira...Valjda znas na sta mislim...Iznenadio si me da si u tom poslu da pravis novi aranzer koji ce ocito biti najbolji sto je neko do sada napravio nemam rijeci svaka cast...Pozz
zeljko je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije