Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

 
 
Alati tema Display Modes
Star 07.09.2010, 08:25   #1
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Za poznavaoce SAT TV (povezivanje) jedno pitanje...

Mislim da sam stavio temu na pravo mesto, znam da nije uobicajena za ovaj forum uopste, ali kontam mozda medju kolegama ima nekoga da se razume u ove stvari pa ce mi razresiti moj problem. Uglavnom, dovukao sam iz Srbije jedan resiver za gledanje nasih kanala, a ove imam jos jedan resiver od ranije. Problem je sto preko novog resivera ne mogu da teram motor pa mi moraju biti oba ukljucena i ppovezana istovremeno. E sad, mene zanima kako da spojim oba resivera na TV. Na TV-u imam iza prikljucak za dva skarta av1 i av2 tako da sam oba resiver povezao na po jedan prikjucak i to je ok, ali ne znam kako kabal od antene (koaksijalni kabal) razdelim na dva dela da mogu da prikacim na oba resivera. Kupio sam juce neki twin lnb, neko malo sranje koje rasclanjuje kabal (jedan ulaz dva izlaza), pa sam tako prikljucio na resivere ali kad sam sve povezao i upalio samo mi je davalo poruku "nema signala ili los signal", a cim kabal povezem direkt na jedan resiver bude sve ok, znaci nije greska u kablu. Ako neko zna kako bi ovo mogao resiti molio bih da mi odgovori, ili da mi u najkracim crtama objasni kako naterati resiver da tera motor i to bi mi odgovaralo posto sam video na ovom novom resiveru da isto ima podrsku za motor, ali ne mogu da ga namestim da daje komandu motoru. Eto, mozda zvuci malo komplikovano pitanje ali nadam se da ste shvatili o cemu se radi, hvala unapred ako neko zna odgovor.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
 

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije