Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Yu-Midi Info > Komentari i Pitanja

Komentari i Pitanja Ovde možete postovati Vaše komentare, sugestije i pitanja vezana za ovu stranicu.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.03.2012, 13:01   #51
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ala se na ovoj temi filozofira!!!!!
Svi su nesto posteni pa sad poceli da se otvaraju da otvaraju dusu.
Ne vidim cemu sve to?
Ko zeli da se druzi na forumu dobro je dosao.Ko zeli da razmenjuje iskusta takodje je dobro dosao.Ko nesto zna i zeli da pomogne kolegama dobrodosao je.

Ja licno sam se uclanio na forum zbog kupovine ralnda GW8 i informacijama o toj klavijaturi.U to vreme nije ni bilo nekih dobrih stylova za GW8 na forumu tako da sam sve morao sam da odradim uz pomoc kolege @Bobana010 koji je vec imao tu klavijaturu.
dobio sam od njega u pocetku par ritmova mnogo mi je pomogao.E sad sve ostalo je bio moj rad rad i samo rad na studiranju klavijature i sredjivanju stylova u njoj.

Ja sam i ranije imao dosta stylova od raznih rolandovih modela pa sam i njih iskoristio i prepravio da mogu dobro da zvuce na GW8.

moj savet mladim momcima koji su tek poceli da sviraju klavijaturu da se prvo dobro upoznaju sa svojim instrumentom i da pokusaju da naprave set koji bas njima odgovara.
Nije fer prema ostalim clanovima da se ovde pisu neke nebuloze tek samo da bi se dobio koji post.
Iz iskustva znam da meni licno ni jedan set nije bio savrsen i da sam sam morao sve da prepravljam i da stelujem klavijaturu kako ja mislim da treba da zvuci.

Dosta sam i ja skidao sa midi foruma stvari ali od toga sam imao vrlo malo koristi.
Sad da me pitas sta sam sve skinuo sa forum ne bih znao.Uglavno su ti setovi izbrisani sa mog kompa.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 16.03.2012, 17:46   #52
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kolega @nesabend potpisujem tvoj post od reči do reči.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nikadvisekorg za ovaj koristan post:
nesaband (16.03.2012)
Star 18.03.2012, 18:44   #53
Arter
Vredan član društva
 
Arter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.01.2012
Mjesto: Split - Zagreb
Postovi: 213
Downloads: 529
Uploads: 1
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 21 puta u 18 Postova
Instrumenti: Yamaha psr sx700
Interesi: Glazba, glazba , glazba...
Arter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo da se i ja pridruzim diskusiji. Podrzavam na jednu stranu i ovu tezu da su vecina tu radi downloada, ali također i kudim to...jer dosta nas ima tu koji smo dosli radi nekakvih informacija vezanih za glazbu. Evo iskreno ja imam downloada, prvo jedan broj iz razloga sto sam isprobavao stylove koji rade na MEDELI aranzerima, zatim na yamahi psr e423 te na OMB, također i skinutih boja jer neke kada konvertiram ne rade na vsampleru i onda trazim druge, također ima poskidano i stilova koji nisu imali spisak pa su skinuti eto da vidim kao sto ime kaze npr NAJBOLJI STILOVI bla bla... ali prvenstveno sam ovdje na ovom forumu jer sam mlad i zeljan znanja, a odavde to citanjem svakojakih postova i uspijevam. Nije ovo uvlacenje nikome u guzicu vec samo osvrt. Također nekada davno sam imao racun, dok sam jos bijo klinac, i vise se niti sjecam nick namea niti e-maila (valda me sad nece banat)... Nisam zelio skupljat postove bezveze, vec sam poslao donaciju jer je ovo odlican sajt i jako je od korustu svima. Je da ima onih koji dodu pokupiti sto imaju, ali ima i onih kojima to niej prvo na pameti.

Znaci, misljenja sam da treba dopustiti ljudima download, ali samo određenih stvari, npr osnovnih stilova ili nekih namjenskih, pa cak i boja, ali onih koje sam uploader ili administrator odluci da mogu ici, tek toliko da ljudi imaju nesto za skinuti a time da ih i zadrzi na forumu. A ostatak mislim da bi trebao ici ili po zaslugama ili donacijama.

Te smatram da ako ej ikako moguce da korisnicima se uzme u obzir ako skinu zabunom duplu stvar.... eto ispricavam se zbog kojeg tipfelera. Lip pozdrav iz Splita
__________________
Nikada ne misli da sve znas, jer uvijek postoji netko tko zna vise...
Arter je offline   Reply With Quote
Star 18.03.2012, 19:08   #54
vita_kg
Drugar foruma
 
vita_kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.08.2007
Mjesto: Kragujevac
Godina: 33
Postovi: 72
Downloads: 1220
Uploads: 10
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
Instrumenti: Yamaha psr-3000
vita_kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vita_kg pošalji poruku preko MSN messengera vita_kg pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma jebes download! Forum je zakon. Mozes da naucis sta hoces o bilo kojoj klavijaturi, a kad upoznas svoju masinu, onda je lako napraviti sta ti treba. Ja sam sa mojom Yamahom muku mucio... Ma sta god da skinem, ubacim u nju, ona zvuci ko serpa. E posle sam poceo da citam forum, ucim o klavijaturi, muzici, tehnici sviranja sto je vise moguce i onda sam poceo da napredujem. Ja sam samouki muzicar, al zato, mnogi koji dodju kod mene, i pocnu da se hvale na prvu kako su isli na casove kod ovog i onog, i kako su dobri, kad me cuju, sramota ih je da sviraju posle toga. Slazem se, casovi i instrukcije od strane iskusnih muzicara mnogo znace, ali opet, nista bez rada. Zbog toga, tvrdim da je ovaj forum veliko blago za ljude poput mene koji nisu imali para za casove, ali su imali zelju da nauce po nesto. Iskusni i nesebicni ljudi su od ovog foruma napravili jednu veoma opsirnu muzicku enciklopediju i hvala im na tome.
__________________
Najvise ljudi umire u krevetu, a najmanje na zeleznickim sinama.
NARAVUCENIJE: Spavajte na sinama!!!
vita_kg je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, vita_kg, za koristan post:
bogy (18.03.2012), karlovac29 (01.04.2012)
Star 18.03.2012, 20:46   #55
bosko
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.12.2011
Postovi: 18
Downloads: 16
Uploads: 24
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR S900
bosko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Slažem se sa Arterom da treba dozvoliti download nekih stvari kao što su npr. tekstovi pesama sa akordima ili uputstva .
bosko je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2012, 12:47   #56
karlovac29
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 29.12.2011
Mjesto: Duga Resa
Postovi: 72
Downloads: 324
Uploads: 0
Rekao HVALA: 79
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa1xpro elite, Roland EXR E2
karlovac29 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav...evo imam pitanj, stvarno sam aktivan i svaki dan na forumu, i mislim da je tih 25 postova bezveze, jer se javljam stvarno na teme na koje znam odgovor, neću pisat bezveze gluposti jer sam tek kupio i počeo svirati klavijaturu pa o njima neznam baš puno, zato i ne pišem, i kad hoću nešto naučit i probat učitat set pokušat nariktat vokalizer nemogu jer sam ograničen sa downloadom.Potrebno mi je par megabajta i to je to.Znam da ima ljudi koji skidaju beskonačno, ali eto nije slučaj kod mene..i šta mi preostaje, jedino zamolit nekoga da mi skine par boja i pošalje na privatni mail ili nešto drugo...Pozdrav!
karlovac29 je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2012, 12:54   #57
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

posteno si rekao.
ima i drugih nacina da se dodje do seta.na primer da doniras sajt.ne vidim u cemu je problem????zar je 10 eura neka velika cifra????
Nemoj tako prijatelju.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2012, 13:39   #58
karlovac29
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 29.12.2011
Mjesto: Duga Resa
Postovi: 72
Downloads: 324
Uploads: 0
Rekao HVALA: 79
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa1xpro elite, Roland EXR E2
karlovac29 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kako da dam, hoću, nije problem! Nisam to znao.
karlovac29 je offline   Reply With Quote
Star 21.03.2012, 13:48   #59
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od nesaband Pokaži Post
zar je 10 eura neka velika cifra????
Nemoj tako prijatelju.
Znas ti Neso dobro da bi kod nas ljudi uglavnom sve, ama bas sve za dzabe, ako ikako moze, pa makar i nista ne valjalo, samo da je dzaba.
Karlovac29 imas na stranici o donaciji, samo potrazi, naci ces sigurno.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
redbull1 (15.05.2012)
Star 21.03.2012, 16:25   #60
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Cak ni 10 eura ne treba, koliko servis placanja dozvoljava minimalnu uplatu, toliko je dovoljno.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:50


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije