Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.10.2021, 18:14   #1
kalla94
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.10.2021
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
kalla94 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Trebam pomoć: Pojmovi, terce, boje, kontakt,..

Dobar dan društvo, novi sam na forumu i sve ovo mi je novo zato mi nemojte zamjeriti na glupim pitanjima.

Bavim se produkcijom glazbe kao hobi i sve je bilo uredu dok nisam zvukom zakoračio u region.

Kupio sam vst harmonike i pokušao složiti neku balkansku melodiju ali je brzo zapelo. Kratkom pretragom zaključio sam da su problem "terce" pa bi za početak molio ako mi netko može objasniti što su one ustvari?

Našao sam dosta klipova gdje ljudi štimaju skale na aranžerima (-99, 0,.. etc)pa je moje pitanje što se time točno postiže?
Šta sam imao prilike vidjeti gajde, harmonika i gitare (pričam o stvarnim akustičnim instrumentima) nemaju te neke mogućnosti ili sam totalno u krivu?

Neželim praviti kobasicu od posta pa ću daljnja pitanja iz naslova upitati kad/ako riješim ovaj misteriji.

Puno hvala, nemojte šta zamjerit.

Promijenjeno od kalla94 (05.10.2021 u 18:16 sati)
kalla94 je offline   Reply With Quote
Star 01.12.2021, 08:33   #2
MusicIsMyLife
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 25.01.2019
Postovi: 68
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
MusicIsMyLife ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav.. Terca je interval, tj. razmak od 3 tona..da bi pravilno razuimio i naucio sve to, moras da naucis Intervale i Skale, anaravno, prije toga i note.. a za to ti preporucujem knjigu Marka Tajcevica - Osnovna teorija muzike..
MusicIsMyLife je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:12


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije