Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Ostalo

Ostalo Ono prateće opreme što do sada nije pomenuto

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.08.2022, 17:45   #1
Fekete
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.07.2015
Mjesto: HR
Postovi: 276
Downloads: 114
Uploads: 16
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijatura Korg pa 700, pa80, Le, harmonika Dallape Organtone 120
Fekete ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard UPS uređaj za razglas

Zanima me koji UPS uređaj za razglas na svirkama koristite i koje jačine, što bi preporučili? Javila se potreba za UPS uređajem pošto ima malo više opreme i dva jača pojačala koji vuku dosta struje pa se zna dogoditi s vremena na vrijeme da na nekim svirkama padne napon ukoliko instalacije baš nisu najbolje.



Imam razglas EV TX2152 satelite i binove TX2181, satelite tjera pojačalo Q4 audio PTH7 koje je 2x700w na 4ohma i binove pojačalo t.amp TA3200 2x1600w na 4ohma, aktivnu skretnicu DYNACORD POWERMAX 230, mali aktivni mixer Behringer Europower pmh2000 2x250 na 8ohma, kojeg koristim kao suhi mix, a ponekad i samo snjim odradim neku manju svirku na male Ev kutije... uz to dvije klavijature, laptop, bežični mikrofon, pa rasvjeta...
Fekete je offline   Reply With Quote
Star 30.08.2022, 09:54   #2
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

I to bi spoio na ups ? Brate bolje kupi agregat.
Mozda Delta UPS MX 3K Line-interactive 3kVA,mada treba videti koliko vuce ta tvoja oprema.
Pre svega trebas proveriti kablove koje koristis za napajanje.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 31.08.2022, 00:40   #3
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Fekete,zašto nisi zadovoljan objašnjenim u onoj drugoj temi?

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 01.09.2022, 16:32   #4
Fekete
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.07.2015
Mjesto: HR
Postovi: 276
Downloads: 114
Uploads: 16
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijatura Korg pa 700, pa80, Le, harmonika Dallape Organtone 120
Fekete ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ma nisam nikog uspio nać da mi to izmjeri, svi nešto danas, sutra pa nikako, pa nemaju vremena i tako... a sam se ne usudim to ništa raditi jer ne kužim se baš oko struje ne bih htio sam prčkat...



što se tiče stabilizatora napona odustao sam od toga, jer treba mi UPS uređaj jer što mi vrijedi samo stabilizator napona, jer on će ionako opet ako nestane na tren struje zbog pada napona opet mi sve isključit i uključit istog trena i sa tim jednakim naponom spalit pojačalo, onda mislim da mi je bolje uzet UPS jer onda opet stignem to sve isključiti u slučaju nestanka struje... no opet ostaje problem ne znam točno koliko sva ta oprema vuče snage... a kažem zasada još nisam nikod našao da mi to izmjeri... pa ne znam ni koliko bi snage morao bit taj UPS uređaj
Fekete je offline   Reply With Quote
Star 01.09.2022, 19:12   #5
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Na forumu ti također nitko to neće izmjerit. Dok ne skontaš koliko šta vuče ti nema smisla kupovat bilo šta. Ili ne znaš kud ćeš s parama?

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 01.09.2022, 19:38   #6
Fekete
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.07.2015
Mjesto: HR
Postovi: 276
Downloads: 114
Uploads: 16
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijatura Korg pa 700, pa80, Le, harmonika Dallape Organtone 120
Fekete ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

a znam da, aj valjda ću nekog uhvatit da mi to riješi
Fekete je offline   Reply With Quote
Star 06.09.2022, 20:18   #7
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Toliko jak ups da tera i najslabiji razglas bi te koštao više od cene razglasa. Mani se ćorava posla, jedino ako sviraš klavijaturu kola dugo učitava, onda opravdano razmišljaš, ali tu će da ti završi posao običan ups od kompjutera.... sve ostalo ni ne pomišljaj.
edit: pročitao sam pažljivije tvoj post, ne treba tebi ups, nego kvalitetan korektor napona, ne oni krševi za frižidere. Znači da ima donju granicu 180v, tako nešto možeš da nabaviš za 400-500 evra...


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.

Promijenjeno od nikadvisekorg (06.09.2022 u 20:20 sati)
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 09.09.2022, 08:25   #8
Fekete
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.07.2015
Mjesto: HR
Postovi: 276
Downloads: 114
Uploads: 16
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijatura Korg pa 700, pa80, Le, harmonika Dallape Organtone 120
Fekete ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

zar se neće dogoditi da kad padne napon i na tren nestane struje, stabilizator će održavat stalan napon ali u taj tren i on će nestat bez sturje i ponovo pustit struju pod jednakim naponon ponovo u pojačala, a ako se pojačala u taj tren nisu stigla smanjiti i ostanu na istoj jačini pajčana kao usred svirke ona će opet izgorit, tako mi je rekao jedan električar kojeg sam pitao što bi mi bilo bolje uzet dal samo stabilizator napona ili UPS...
Fekete je offline   Reply With Quote
Star 10.09.2022, 09:55   #9
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Vidi,ti si najprije počeo s lošim naponom i klavijaturom ako se ne varam pa smo ti predložili stabilizator jer je to zapravo i instant riješenje za tvoj konkretan problem.
Kasnije si se prebacio na UPS. I jedno i drugo a da valja, treba platiti a ne kupiti u Lidla itd...
Stabilizatoru je posao da održava stabilan napon. Zdravoseljački,višak pojede,manjak nadoknadi. On kad ostane bez napajanja sve se gasi u većini slučajeva. Vjerojatno ga se može podesiti ili je po defaultu podešen kad se vrati napajanje da se ne uključi sam jer bi osjetljivu tehniku poput navijenih pojačala mogao oštetiti. Ovako logički razmišljam jer ni ja nisam upućen skroz kakvih danas sve ima stabilizatora. Možda ih ima i s baterijom pa nakon nestanka struje rade slično UPS-u još štajaznam 5 minuta i daju ti vrijeme da normalno pogasiš opremu.
Duže vremena rade UPS-ovi jer imaju ozbiljnije baterije ali opet nisu za iživljavanje niti su perpetum mobile. Nije to šema napunio sam UPS i idem odradit svirku. UPS, iako se zove u narodu neprekidno napajanje, služi baš da pogasiš toliko tešku opremu da se usljed nestanka struje ne ugasi nasilno. Štetu opremi zapravo ne pravi nasilno gašenje. Oprema više "fasuje" kad se odjednom sva uključi i još je navijena. UPS da bi održao tvojih štajaznam 2-3kW tereta kad nestane struje,mislim da bi koštao ko pola tvog ozvučenja i opreme. Svrhu je zato našao po uredima,serverima i trgovinama da se štajaznam kasa ne ugasi ili pak mreža,internet ili video nadzor i pošto to ne vuče mnogo,može par sati da se sa srednje ozbiljnim UPS-om to izgura dok ne dođe struja. Čak je i poželjno jer baterija živi dok se puni i prazni a kad se stalno puni a ne prazni se,s vremenom brže gubi kapacitet i da ne idem dublje u tematiku bezveze. Veći pogoni imaju ili opasne agregate i automatiku koja kad nestane mrežnog napajanja prebacuju na alternativno napajanje (agregat,fotonaponski tj. solarni sustavi...) ili neki strašni baterijski sustav poput UPS-a samo x100 itd.
Sad sam tu nasrao svega i svačega ali čisto da vidiš kako stvari stoje i da bolje shvatiš tematiku jer bez uvrede, mislim da nisi "tu" kako treba. Sad znaš šta je stabilizator,šta je UPS i znaš kako bi trebali raditi.
Kad pročitaš i shvatiš,skužit ćeš šta ti treba pa ako ti se kupuje,kupuj samo ne najjeftinije već prema specifikacijama tvog setupa i tereta koji vučeš u punom gasu. Toliko.

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio smuchac za ovaj koristan post:
Fekete (12.09.2022)
Star 11.09.2022, 13:15   #10
vladimir68
Ovaj baš voli da kuca
 
vladimir68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.10.2008
Mjesto: vojvodina
Godina: 56
Postovi: 316
Downloads: 493
Uploads: 10
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Instrumenti: nekoliko vrsta instrumenata
Interesi: muzika
vladimir68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega u postu pre,objasnio je čemu služi UPS a čemu stabilizator/korektor napona.Za pomenuto što si opisao(nestabilan napon.....) korektor/stabilizator napona 3-5kW sa dig.merenjem ulaznog i izlaznog napona radiće ti posao.Tu u SRB (a verovatno i okolina) su oko 200EUR.
__________________
zajeban je život muzičara
vladimir68 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:01


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije