Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.02.2016, 18:47   #11
aleksandar031
Odomaćeni član
 
aleksandar031's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 600
Downloads: 3634
Uploads: 62
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 62 puta u 57 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5 SSD - JuziSound
aleksandar031 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
aleksandar031 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@Sale
zavisi ko sta svira, ne treba mi konkretno ni mide,ni durdulj i dx kad smo se vec dotakli toga,a vidim dosta ih na kronosu koriste dx i ostale navedene, kao i na pa3,4

Promijenjeno od aleksandar031 (07.02.2016 u 18:49 sati)
aleksandar031 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio aleksandar031 za ovaj koristan post:
srdjan motif (07.02.2016)
Star 07.02.2016, 21:31   #12
srdjan motif
Vredan član društva
 
srdjan motif's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.01.2014
Mjesto: Valjevo
Postovi: 214
Downloads: 166
Uploads: 7
Rekao HVALA: 49
Zahvalili mu 15 puta u 15 Postova
Instrumenti: Klavijatura
srdjan motif ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
srdjan motif pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

https://youtu.be/VF7DD7ML1yg

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
srdjan motif je offline   Reply With Quote
Star 07.02.2016, 23:13   #13
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Što se tiče tih boja sa DX11 i ostalih srodnih klavijatura sa FM sintezom, reći ću vam sljedeće.
Imam kod kuće Yamahu V50 i preslušao sam milijun tih zujalica, drajfova i orgulja na njemu i živa je istina da nema šanse da izađu toliko dobro na svim ovim workstationima tipa Kronos, Fantom, kao što izlaze na ovim starim mašinama. Možda je i do toga što su većinom lošije samplovani, ali moj dojam je takav.
Međutim, to nije razlog da se u ove novije klavijature ne ubacuju i te već vintage boje. Mislim, da, malo jeste smiješno kad se sagleda, ali razlozi za to su apsolutno opravdani.
Po tome, kad krenemo na tezgu trebamo ponijet recimo Roland G1000 jer ima i sada neprežaljenu ritam mašinu, DX11 za zujalice i orgulje, pa neki Korg X5D jer nam trebaju i neke upotrebljive harmonike i uz sve to Korg M1 jer ima super boje za "zabavnjake".
Živimo i sami na podneblju koje je sazviježđe raznih običaja i kultura i nema velike civilizacije da ovdje nije ostavilo nešto svoje, tako da nikada ne znate šta vas može zadesit na tezgi. Nije to situacija da živiš recimo u Bavarskoj i sviraš polke, pa znaš da ćeš na svirci samo to svirat bez iznenađenja. Kod nas na tezgi gdje nekada i godinama poznaješ klijentelu nikada ne znaš na što će okrenut. Hoće li okrenut na Šumadiju, na "ciganiju", na starogradske, na rock, na šlagere itd.
Pa što onda ne bih pored moćnih klavira, leadova, orgulja (pravih), samplovanih harmonika, ubacio i dx boje ako će mi poslužit, a i tim više donijet bakšiš?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Ćlan 4 Vam se zahvalio, Dell, za koristan post:
radisadv1205 (08.02.2016), Rio99 (23.07.2016), sale_band (08.02.2016), srdjan motif (08.02.2016)
Star 08.02.2016, 01:40   #14
sxkn7
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.10.2009
Postovi: 163
Downloads: 1023
Uploads: 0
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, V-Synth GT, D-05, Korg T2EX, Ketron SD4, Yamaha Motif XF6, PSR-S770 i Stagepas 400
sxkn7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

koliko sam ja shvatio, ovaj "novi" Kronos 88 ne donosi ništa novo izuzev nove boje. Kada se pogleda pobliže, prilično liči na Fantoma G6. Mogao bi se izvući neki zaključak da će Korg kasnije pustiti na tržište i srebrni Kronos 2 73 i srebrni Kronos 2 61. Lijepo bi to bilo za one koji ne podnose da je sve tako crno na novom Kronosu 2. Znači nešto kao kad je Yamaha izbacila bijeli Motif XF 6/7/8. Možda tamo nekad za 2 ili više godina izađe i bijeli / srebrni Yamaha Montage...
sxkn7 je offline   Reply With Quote
Star 08.02.2016, 17:37   #15
srdjan motif
Vredan član društva
 
srdjan motif's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.01.2014
Mjesto: Valjevo
Postovi: 214
Downloads: 166
Uploads: 7
Rekao HVALA: 49
Zahvalili mu 15 puta u 15 Postova
Instrumenti: Klavijatura
srdjan motif ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
srdjan motif pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Dell Pokaži Post
Što se tiče tih boja sa DX11 i ostalih srodnih klavijatura sa FM sintezom, reći ću vam sljedeće.
Imam kod kuće Yamahu V50 i preslušao sam milijun tih zujalica, drajfova i orgulja na njemu i živa je istina da nema šanse da izađu toliko dobro na svim ovim workstationima tipa Kronos, Fantom, kao što izlaze na ovim starim mašinama. Možda je i do toga što su većinom lošije samplovani, ali moj dojam je takav.
Međutim, to nije razlog da se u ove novije klavijature ne ubacuju i te već vintage boje. Mislim, da, malo jeste smiješno kad se sagleda, ali razlozi za to su apsolutno opravdani.
Po tome, kad krenemo na tezgu trebamo ponijet recimo Roland G1000 jer ima i sada neprežaljenu ritam mašinu, DX11 za zujalice i orgulje, pa neki Korg X5D jer nam trebaju i neke upotrebljive harmonike i uz sve to Korg M1 jer ima super boje za "zabavnjake".
Živimo i sami na podneblju koje je sazviježđe raznih običaja i kultura i nema velike civilizacije da ovdje nije ostavilo nešto svoje, tako da nikada ne znate šta vas može zadesit na tezgi. Nije to situacija da živiš recimo u Bavarskoj i sviraš polke, pa znaš da ćeš na svirci samo to svirat bez iznenađenja. Kod nas na tezgi gdje nekada i godinama poznaješ klijentelu nikada ne znaš na što će okrenut. Hoće li okrenut na Šumadiju, na "ciganiju", na starogradske, na rock, na šlagere itd.
Pa što onda ne bih pored moćnih klavira, leadova, orgulja (pravih), samplovanih harmonika, ubacio i dx boje ako će mi poslužit, a i tim više donijet bakšiš?
Tako je druže, samo da napomenem nisam "hejter" Dx-a, vec naprotiv sviram I na Motifu I na Kronos I potvrdjujem to sto si rekao.. neke farbe ne mogu da rade kao na Yamahu sve sam probao na Kronosa ali opet fali nešto ali isto tako sam probao obrnuto prebacio ceo set u Motif sve to radi lepo ali nije ko na Kronos. Sve u svemu retko ko to primecuje. Kao sto si ti reko vazno je da se uzmu na to pare I to je to.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
srdjan motif je offline   Reply With Quote
Star 08.02.2016, 18:01   #16
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa u Kronosu jedna od sinteza I jeste DX (mod7 ).
mikimiki je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, mikimiki, za koristan post:
Alix (22.02.2016), sale_band (09.02.2016)
Star 09.02.2016, 11:04   #17
korg_man
Vredan član društva
 
korg_man's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.07.2008
Mjesto: Vukovar
Godina: 33
Postovi: 115
Downloads: 199
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 16 puta u 11 Postova
Instrumenti: Korg Kronos 73 (semi-weighted keys), Kurzweil PC3K8, Yamaha MO6, Roland D-50
Interesi: Sviranje
korg_man befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hajde da neke stvari rasvjetlim što se tiče DX "boja". Dakle, Kronos u sebi ima MOD7 sistem (FM sinteza) i u koliko možete iz Yamaha DX serije povaditi "boje" u .sysex formatu, možete ih staviti u Kronosa bez ikakvih problema i svirati ih. Potrebno ih je staviti u EXi banku. Nikakvi semplovi DX "boja", već najobičniji .sysex.

Prema tome, potrebna je Yamaha DX koja ima u sebi te "boje" koje vama koriste, MIDI kabel i program za MIDI komunikaciju instrumenta i klavijature (a vjerovatno i neki stariji win, tipa 2000, Milenium, možda XP, ako ne i stariji).

A i još nešto što se tiče izlaska semplova. Semplovi na svim Yamaha Motif serijama, na svim Korg Triton serijama, Korg Kronos serijama, Roland Fantom serijama, Korgu M3 izlaze isto uključujući i sve aranžere.
Dvije klavijature na kojima izlaze drugačije, bolje semplovi su Nord i Kurzweil.
Vama se čini da bolje izlazi upravo zbog drugačijih filtera, konvertora i DSP čipa. No ubjedljivo i na prvu, drugu, treću N-tu izlazi na Nordu i Kurzweilu. Onaj tko ne vjeruje, neka slobodno stavi jedan isti sempl u bilo kojeg Korga, Rolanda ili Yamahu, a s druge strane u bilo kojeg Norda ili Kurzweila.

Promijenjeno od korg_man (09.02.2016 u 11:11 sati)
korg_man je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio korg_man za ovaj koristan post:
Alix (22.02.2016)
Star 09.02.2016, 12:26   #18
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@korg_man Samo Yamaha DX7 sysex ide za MOD7, i ne treba win 2000
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 09.02.2016, 12:28   #19
korg_man
Vredan član društva
 
korg_man's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.07.2008
Mjesto: Vukovar
Godina: 33
Postovi: 115
Downloads: 199
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 16 puta u 11 Postova
Instrumenti: Korg Kronos 73 (semi-weighted keys), Kurzweil PC3K8, Yamaha MO6, Roland D-50
Interesi: Sviranje
korg_man befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da, ali stvar je kako izvaditi .sysex iz DX-a
korg_man je offline   Reply With Quote
Star 09.02.2016, 13:59   #20
sxkn7
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.10.2009
Postovi: 163
Downloads: 1023
Uploads: 0
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, V-Synth GT, D-05, Korg T2EX, Ketron SD4, Yamaha Motif XF6, PSR-S770 i Stagepas 400
sxkn7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pa zar se mora išta vaditi ? zar nije dovoljno skinuti sa interneta besplatni Yamaha DX Patch Systems Exclusive Archive koji se navodno sastoji od čak
200 000 boja iz DX-serije u sysex-formatu i staviti ga u Kronos-a ?
sxkn7 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sxkn7 za ovaj koristan post:
Alix (22.02.2016)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije