Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 26.11.2013, 22:00   #1
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Prelaz sa PA2 na PA3 - razlozi

Evo zasto treba preci sa PA2 i prethodnih korg klavijatura na PA3


PA3x Drums
You need to upgrade your Flash Player

Tihomir
keyboards je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, keyboards, za koristan post:
branoy (27.11.2013), chik (02.12.2013), djorosaur (27.11.2013)
Star 26.11.2013, 22:39   #2
krcmar
Vredan član društva
 
krcmar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.12.2006
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 211
Downloads: 1449
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: KORG PA3X, DX 11
krcmar befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
krcmar pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Svaka cast na prezentaciji, stvarno profesionalno i korisno. pozdrav
krcmar je offline   Reply With Quote
Star 27.11.2013, 09:58   #3
shad0w
Drugar foruma
 
shad0w's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.01.2011
Mjesto: Prilep , Makedonija
Postovi: 80
Downloads: 46
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Roland EXR 5s
Interesi: Kompjtere,
shad0w befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

starno vrlo dobro pomoglo mnogo
shad0w je offline   Reply With Quote
Star 27.11.2013, 11:11   #4
djorosaur
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 30
Downloads: 840
Uploads: 10
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x 76, M3 xpanded, X5D
djorosaur befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Konacno je neko objasnio razliku, a dao i pravo objasnjenje o zvuku Tyrosa i Korga...za sve one koji se jos nisu odlucili ili su i dalje u nedoumici da li da se uzme ovaj ili onaj aranzer! Hvala Tihomire!
djorosaur je offline   Reply With Quote
Star 27.11.2013, 16:05   #5
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne bi zelio da sugerisem sto je bolje od aranzera. Napominjem da je najvaznija stvar imati dobr ritmove, znaci dobro otsvirani sa pravilnim izborom instrumenata. Ako to imamo u korgu ili tyrosu pretpostavka je da cemo dobro zvucati. Vjerovatno smo primjetili da korg PA3 ima najbolje uradjene i zvucece ritmove u Pop sekciji. Na osnovu ovih pazljivo uradjenih ritmove treba ocjeniti korga PA3. Ostali ritmovi su vecinom preneseni i doradjeni iz prethodnih modela. Dobro bi bilo poslusati te ritmove iz pop sekcije i malo ih preraditi i doraditi za svoje potrebe. Prije svega promjeniti ili dostelovati bubnjeve a zatim izbaciti visak instrumenata. Najvaznije od svega kod korga je da se skine potpuno efekat sa bubnjeva. Znaci za svaki ritam otici u menu/ mixer tuning i skinuti fx send u track select na bubnjevima na 0. To je ono sto prsti kod korga i sto ruzno zvuci. Korg se nemoze bas pohvaliti sa efektima u poredjenju sa Tyrosom. Kod korga su efekti mana a kod tyrosa prednost. Evo poslusajte tyros bubanj bez efekata i vidjecete da zvuci tanko i smjesno a tek sa efektima zvuci kako treba. Uvidjece vlasnici tyrosa da tyros uveliko koristi reverb na svim svojim bubnjevima i elementima bubnja. Takodje se vidi da kroz vecinu ritmova tyros koristi dva ista kita od kojih je jedan Tyros Rock zatim Real kit i pored njih Acoustic kit. Dosta su slicni istoimenim kitovima sa Motifa. To je razlog zasto sve otsvirano zvuci isto i zato svi tyrosi zvuce isto u principu. Razlike kod slusanja se uocavaju samo ako neko ima bolje napravljene ritmove i bolje barata instrumentom ili svira. Dok svi Tyros sviraci zvuce priblizno isto za korgove svirace se moze reci suprotno. Zvuce jako razlicito. Neki zvuce jako lose dok neki jako dobro ovisi o ritmovima, izboru instrumenata i semplovima bubnjeva ( ovo zadnje vazi za sve PA osim PA3 kome semplovi netrebaju.

Promijenjeno od keyboards (27.11.2013 u 16:09 sati)
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 27.11.2013, 18:38   #6
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tihomire, svaka tebi cast izdvojenom vremenu na pravljenu video snimka. Ima dosta ljudi kojima ce to koristiti, prava stvar. Ali ja npr se sa tobom ne slazem u svemu. Izrekao si gomilu netacnih stvari u poredjenu Tyrosa i Korga.


Rekao si da Tyros zvuci kvalitetnije, ali za zivu svirku bolje zvuci Korg ? Nema logike. Zar nije poenta da na svirci zvucis sto pribliznije originalu, i da se to sto kvalitetnije cuje ? Ako nisam u pravu, zbog cega onda bubnjari kupuju set bubnjeva od 3-4000e i set mikrofona od 1000e ? Da se ne bi culo kvalitetno ? Zasto harmonikas daje 3-4000e za dobar instrument, kada za 400e moze da kupi Melodiju i da razvlaci...
Kakav je to bubanj bez reverba ? Pricas o reverbu kao da je to nesto lose. Jedan reverb je veoma bitan deo svakog zvuka, ti bi to trebao da znas s' obzirom na tvoje iskustvo i dostupnost znanja i muzicke opreme.
Bubanj sa Tyrosa bez reverba zvuci tanko i smijesno ? Ako on zvuci bez reverba tanko, onda sa Korga bez reverba zvuci kao flis papir... Da se razumemo, jedan isti sempl ne zvuci isto na Tyrosu i Korgu. To ce ti reci svako ko je imao u svom posedu oba instrumenta. Razlika je u hardwerskim komponentama koje su kvalitetnije na Tyrosu. Svaki ima svoje misljenje, a ovo je moje.
Korgu Pa3x ne trebaju semplovi ? Covek bi stvarno trebao da bude lud da izdvoji 2800e za PA3X i da se zadovolji samo sa onim sto je fabricki ubaceno. Ja na PA2X od fabrickih semplova koristim samo strings za pad, i klavir (Koji je uzgred mnogo losiji nego npr na Tyrosu 2, koji je stariji instrument. Suvisno je porediti Tyros 3 i 4).

Ja znam da ti koristis Korg kao i ja, ali treba biti realan i reci pravu razliku izmedju npr PA3X i Tyros4. Tyros4 bolje zvuci, Korg je operativniji i laksi za sviranje. Pa kome je bitnija operativnost, neka bira Korga, kome je bitniji zvuk neka bira Tyros.
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 27.11.2013, 19:51   #7
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Neko kupi kameru pa izlupeta brdo gluposti ...pritom jos i okaci na youtube.....
Mogao si na druciji nacin se pohvalit da si kupio pa3x......
Dodato:
I ako bi moga sve one bubnjeve sto si semplovao da nekako okacis u down sekciju posto ih ti sigurno vise neces koristit...nama s pa2x sigurno ce dobro doci......pozzzzz

Promijenjeno od GALA (27.11.2013 u 19:55 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
GALA je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, GALA, za koristan post:
milan84 (27.11.2013), sale_band (28.11.2013)
Star 27.11.2013, 19:57   #8
branoy
Odomaćeni član
 
branoy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.05.2006
Mjesto: Pisari, Samac, RS, Bosna
Godina: 42
Postovi: 646
Downloads: 3675
Uploads: 24
Rekao HVALA: 159
Zahvalili mu 105 puta u 79 Postova
Instrumenti: korg, roland, yamaha...
Interesi: trcim za zenama!!
branoy ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
branoy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

evo jedan primer, sto mi se desio, tek izasao tyros2, i momak dao oko 400eu na set u BG od tamo poznatog lika, znaci najbolji set, doneo kod mene u studio, ukljucili, ma divljenje, CD- ritmovi zvuce, nemoze bolje,, proslo godina, ima se nekih trampi reko ajde daj mi da ponesem na svirku, do tad jos nabacao stvari, da on odma, sviraj kolko oces, nosi kuci, ja poneo svoj g1000 i triton le, i stavim ja tirosa kraj mene na drugi stalak, cudo je tu, poceo svirat, g1000 ugasen, mrtvak zesci, oce publika zaspat, znas ono kako je onaj ugasio WINAMP u kaficu i te pesme, ja sam samo nastavio, ko da mene tu i nema, kao da nije ziva svirka,,

5 pesama ne znam ni ja koliko, nije vise sto posto, ja ugasim cudo tehnologije, upalim g1000, kad nedugo zatim party je poceo!! et pa ga jebi

znam ja o cemu Tiho prica!!||
__________________
Virus Bend (Samac-Modrica)
Music studio Branoy
BiH-Republika Srpska-Samac
Facebook Brano Vujicic (Branoy)
branoy je offline   Reply With Quote
Star 27.11.2013, 20:08   #9
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo u par rijeci dacu ti razloge svog misljenja. Takodje uvazavam i tvoje i svacije drugu misljenje. Moj stav nikako ne zelim da utice i na koga. Neka svako gradi svoj stav prema ovome svemu. Odgovoricuti na neka pitanja ali bi bole bilo da se vratimo poslije ovoga temi koja kaze da ima razloga zasto preci sa PA2 na PA3.
Evo odgovora po pitanjima.
1 Meni vise odgovara finalno nastiman zvuk korga koji sam uspio dobiti za moje sviranje nego od navedenih kompetitora. Znaci meni osobono sto netreba generalizirati za sve ostale ljude.
2. Nije rijec o biti priblizan originalu nego zvucati Hi Fi, studijski ili kako to treba biti uzivo u dvorani.
3. Neznam koje ti pjesme sviras ali ako je to specifican narodni zvuk koji zahtjeva odredjene semplove onda tebi trebaju dok sam ja vise baziran na prirodne etnig i moderne zvukove.
4 reverb je u manjim prostorima i zvucno izoliranim mjestima kao restorani dobro dosao medjutim u velikim dvoranama u kojim vec ima dosta hall i reverba je nepotreban. Pored toga znamo svi da se prilikom stimanja zivog bubnja nastoji izbjecimjeka/ reverb sa eq i compresorom da bi bubanj bio sto utegnutiji/konkretniji. Kada dobijem Tyros 5 napravicu kratki video o reverb prici vezanoj za korga i yamahu..
5. Sto se tice mojih semplova vec sam rekao da ja semplitram sve zivo sto mi dodje pod ruke. Pored ovih semplova imam semplove i masu drugih virtual instrumenata i klavijatura. Sve modele tyrosa i rolanda kao i ketrona. To je moj hobi. Neko voli plivanje, neko biciklizam, neko video igre a ja eto volim semplirati sve sto mi dodje saka. I volim to sve imati i eksperimentisati. U mom slucaju ne vrijedi pravilo jedan bubanj-jedan bubnjar jer ja sviram od klasike, roka, narodnjaka, sevdalinki dance tako da mi jedan set bubnjeva tesko moze dati sve sto me zadovoljava. Ipak naglasavam da bubnjevi sa PA3 mogu mi dati mnogo vise toga nego prethodni korg modeli i osjecam da bi zadovoljno mogao svirati samo sa tim na korgu prvi puta u mojoj karijeri aranzer sviraca. Ako bas hoces moj iskren odgovor ja u globalu najvise volim Yamaha DTX oak kit i Abey road drumer kit, zatim Korg PA3 kit sa miksom od meni odabranih elemenata. U principu ta tri kita su moja okosnica svirke. Ima jos jedna vrlo vazna stvar. Primjetio sam da jedan dio Tyros sviraca koriste iste ritmmove i semplove. Takav je slucaj i sa par Aydya5 sviraca. Rjec je o istim setovima i ritmovima koji su se ustalili na marketu. Znaci ljudi su u tome prepoznali sebe sto je za njih pun pogodak i bilo sta ja ili drugi rekao njima ne znaci vise nego pogled iz drugog ugla.

Promijenjeno od keyboards (27.11.2013 u 20:10 sati)
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 27.11.2013, 20:25   #10
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sve je to ok, al u downloadu ja to jos nevidim.....hahaha
Slazem se ja sa tim da su na pa3 napokon dali neki materijal da se da iskoristit al da je i to bas nesto kvalitetno i nije me zadivilo.....pozzzz
GALA je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:50


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije