Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.01.2013, 19:34   #591
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kad je izasao pa800 tako su pricali i za njega kako ima slabe izlaze itd bas se secam a sad posle 5 godina ima bolje izlaze Moj kolega ima pa800 i to cu obavezno probati,on recimo najvise se na klavijaturi pojaca do pola a kad sam imao pa1x pro ja nisam smeo ni trecinu da pojacam koliko je to bilo jako i cini mi se da sto vise pojacavam master prlja zvuk a mozda mi se samo i cini
Neka i druge kolege podele misljanja...
__________________
Tuti Fruti Band
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 14.01.2013, 20:08   #592
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 80 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja nisam imao nikakav problem sa gain-om.Ja takodje desnu stranu kontrolisem sa pedalom.Mislim da nije nikakav problem oko toga.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 15.01.2013, 01:00   #593
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od gogile Pokaži Post
Neko je ovde pitao dali su losi izlazi iz Pa600 kao na Pa500.Ja sam sinoc imao prvu svirku sa Pa600 i mogu reci samo da ima mnogo losiji izlaz nego pa800.Sa drugarom sam svirao on ima pa800 ja sam cak kod mene pojacavap GAIN da bi bio glasan kao Pa800.Drug je bio na pola pojacan,klaviatura na pola i Gain skroz smanjen.Kod moj PA600 je Gain bio na 12 sati,mikseti pojacano do kraja i klaviatura do kraja.
Cekaj,da razjasnimo : Losi izlazi- tipa pokvareni na neki nacin ili je samo signal SLABIJI - tishi ton????

Moje iskustvo posle prelaska sa Pa2 na Pa3 je to da je korg drugacije podesio izlaze jer je u PA3X stavio Waves masetering suite ... Pa2x je imao dosta jaci izlazni signal od Pa3x ,ali kada odem u Waves i tu pojacam ,dodjem na isto,pa i jace.

Gde stoji Gain na mixeru nije toliko bitno ( dal stoji na primer na 12 sati ,1 ili 2 ) ,bitno je da iz klavijature izlazi ZDRAV SIGNAL i TON ... daj ti slobodno Gain na mixeru koliko treba i ne beri brigu... a ako hoces da imas jaci signal iz klavijature idi u GLOBAL pa u EQ i daj dodatnu snagu na ugradjenom LIMITERU ... to je cela filozofija...
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Vex za ovaj koristan post:
gogile (15.01.2013)
Star 15.01.2013, 21:13   #594
gogile
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 10.12.2012
Postovi: 52
Downloads: 142
Uploads: 1
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
gogile ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od sadux Pokaži Post
Ovo me vec malo brine ali i ne mogu da verujem da je tolika razlika..Ne znam kako su ti stilovi namesteni,mozda je tu smanjeno,mozda je taj kanal na mixeru nesto zeznut,mozda kabal..ili opet mozda je stvarno do klavijature..

Zar ne moze onaj drugi potenciometar u globalu da se namesti za acc1 volume?

Namamo sto posto isti set,ima ritmova koji su kao kod mene ali nema ta jacina na mome pa600,mogu samo reci da jedva cekam kad ce te klaviature da se malo prosire da cujem i druga misljenja.Ja sam zadovoljan ,ima nekuh sitnica koji su sigurno resivi ,ali nema jos dosta kod nas pa nemam skime da razmenim iskustva,ja ovde pisem moja iskustva i nadam se da se varam.

Trazio sam u globalu da tockic od balanse tako namestim da mi bude za desnu ruku,ali nisam nasao.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od Vex Pokaži Post
Cekaj,da razjasnimo : Losi izlazi- tipa pokvareni na neki nacin ili je samo signal SLABIJI - tishi ton????

Moje iskustvo posle prelaska sa Pa2 na Pa3 je to da je korg drugacije podesio izlaze jer je u PA3X stavio Waves masetering suite ... Pa2x je imao dosta jaci izlazni signal od Pa3x ,ali kada odem u Waves i tu pojacam ,dodjem na isto,pa i jace.

Gde stoji Gain na mixeru nije toliko bitno ( dal stoji na primer na 12 sati ,1 ili 2 ) ,bitno je da iz klavijature izlazi ZDRAV SIGNAL i TON ... daj ti slobodno Gain na mixeru koliko treba i ne beri brigu... a ako hoces da imas jaci signal iz klavijature idi u GLOBAL pa u EQ i daj dodatnu snagu na ugradjenom LIMITERU ... to je cela filozofija...
Meni je ton bio slabiji,Svi ritmovi su radili odlicno samo sto sam bio tisi prema pa800,mozda nebi ni primetio da nije drugar bio sa njegovim pa800.Koristim Powermixer Yamahu EMX 5000 i prezadovoljan sam.menjao sam i kanale i isto.to sto si napisao u globalu moracu isprobati na sledecoj svirci.ovo sa pedalom cu isto obavezno uraditi.Imam Pedalu ali mi je u kvaru.Bice nova ako bog da.

Nezelim nikoga da plasim.Klaviatura je super za te pare.E sad sto ima nekih sitnica sto meni smetaju to je stvar ukusa.

Promijenjeno od gogile (15.01.2013 u 21:23 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
gogile je offline   Reply With Quote
Star 15.01.2013, 23:22   #595
zukae
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.08.2010
Postovi: 249
Downloads: 251
Uploads: 5
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 58 puta u 51 Postova
zukae befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa ja sam i postavio originalno pitanje, da li su izlazi na pa600 slabe jačine kao na pa500. Pa red je malo da to i razjasnim.
Naime na stranim forumima već duže vremena traje rasprava o ovom problemu. Naime izlaz na pa500 a evo izgleda po nekim tvrdnjama na ovom forumu i pa600 ima slabiji signal za desetak dB. To znači da se onda mora pojačati gain na mixeti da bi se dobio dovoljan signal. Sa gainom pojača se i "noise floor", pozadinski šum.
Kakve su posljedice za živu svirku? Pa otprilike minimalne. Taj šum je obično nadjačan šumom iz jednog ili dva mikrofona, gitarom itd.
Problem je jedino, ako bi neko htio u studiju da snima, a ove klavijature se svakako ne koriste za to.

Objašnjenje Korga:
Na njemačkom korg forumu (ko zna njemački javi se na pp da mu dam link), od 2009 traje jedan thread, i zadnji post je zvanična izjava Korg-a. Prafraziram: dragi naši, javljam vam da su naši inžinjeri istražili vaše navode, i izlazi na pa500, pa800, imaju jačinu koja je u okvirima specifikacija Korga. Ako želite jači signal kupite neku od naših boljih klavijatura. I zaključali temu.
zukae je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2013, 01:04   #596
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ova zadnja recenica je sto bi rkli vrh!!
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2013, 01:33   #597
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Aman, pojacajte svoj kanal na mikseti. Zar je to problem...

Ako ne dobijate zdrav signal na mikseti koji nema suma i ne ulazi u peak, onda nije problem u klavijaturi nego u vasem rukovanju miksetom.
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2013, 02:04   #598
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imao sam Korg PA500,niti sam imao bilo kakve sumove nisi sam morao nesto posebno da pojacavam GAIN na mikseti.Verujem da je tako i na PA 600.

Moj savet kolegama koje imaju takve probleme da se malo bolje upoznaju sa instrumentom koji imaju pa da vide gde grese u podesavanju same klavijature.

Sto posto sam siguran da je problem do coveka a ne do Instrumenta.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2013, 11:58   #599
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sto se tice signala na Pa500, vrlo je diskutabilno. Verovatno ste u pravu za signal ali licno sam ubacivao par setova od kojix je jedan vama poznat...dynamix, koji je davao jacinu u zvuku za polovinu jace nego ostali setovi koji su na istoj jacini master klizaca davali upola slabiji zvuk. Takodje je u oba slucaja zvuk izlazio cist bez sumova. Ritam ili dva koji mi se svideo u setu morao sam generalno da smanjim kako bih iznivelisao jacinu sa ostalim ritmovima koje sam imao. Tako da raspravljati o jacini nije merodavno. Jednostavno je stvar do podesavanja efekata, kompresor u prv om planu pa sve ostalo, master EQ i tako dalje. Verujem da je i na Pa600 isti slucaj.

Dodao bih da sam gledao prezentaciju tj manual na you tube ( na engleskom) koji je iz nekoliko delova. Pogledajte i videcete da u podesavanju recimo drum sekcije mozete da editujete i menjate svaki dobos,cinelu,bass,.... posebno i odredjujete gomilu podesavanja za isti. Od jacine, ekvilajzera, duzine , boje i slicno. Nemojte mi sada uzeti za zlo kakva su podesavanja u pitanju ali ga lola izmeni i pojaca ocas posla. Verovatno je tako i za ostale kanale.

http://www.youtube.com/watch?v=hyfFCM8i34o

Na 12min i 20 sec. ...pogledajte...
Dodato:
Ajte ljudi neki snimak Pa600 sa setom ubacenim sa Pa800 ili Pa1 ili Pa2 ukoliko je to moguce da vidimo kako zvuci...ali ne sa zvucnika nego snimak sa izlaza... Klavijatura bi trebalo sledece nedelje da dodje u Sky, pa da se ne zaletim. Zanimam me da li su dirke svaka zasebna ili kao kod Pa500? Tvrde, mekane, klimave,...? Vredi li dati novac ili uzeti polovan Pa800 ili Pa1x kojima je dusa u nosu za nesto malo vise novca? Jeste li se pokajali ( oni koji su je kupili)?. Koliko je zaista NE BOLJA od Pa500 vec pribliznija Pa800 po ritmovima koji se mogu ubaciti i preformansu? Cita li semplove sa Pa800 recimo... Harmonika na Pa800 i na Pa600... ima li razlike velike, da li je harmonika ,,brza" u niskim lagama... kako izlazi i slicno. Dajte objedinite sve u jedan post onako konkretno. Pogledao sam snimak ovde linkovan , razlika u odnosu na Pa500 sto se tice fabrickih sound-ova, jasno je ko dan da ima bolji zvuk istih instrumenata. To je OK. Dajte malo detaljnije na gore sto sam naveo. Hvala
Dodato:

KORG Pa600 - Manea Style & Daniel Andronescu
You need to upgrade your Flash Player

Ovo lepo zvuci....
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (16.01.2013 u 13:47 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2013, 15:05   #600
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja se sjecam da sam na PA50 imao mnoogo slab signal. 2 potenciometra pojacana skroz, stereo vezano na mixetu i opet morao pojacat na mixeti do skoro "3 sata". Mislio sam da su to rijesili cak i na Pa500 i 600.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:20


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije