Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.05.2011, 15:29   #111
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ima li neko od kolega iz Slovenije voljan da mi pomogne?

Već neko vrijeme na avto.net gledam vozila i naišao sam na nešto što mi je privuklo pažnju ali nemam nikoga da mi to provjeri? Inače u pitanju je privatna prodaja, tj. nije u pitanju auto kuća pa ne mogu da im pošaljem e-mail a slovenački jezik mi baš ne ide od ruke...
Vozilo se nalazi u Mariboru.
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 07.05.2011, 15:32   #112
tarikroland
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 07.05.2011
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
tarikroland befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tarikroland pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Promijeni zracni i klima filter,i sve ok (barem meni)
tarikroland je offline   Reply With Quote
Star 07.05.2011, 16:02   #113
alen248
Vredan član društva
 
alen248's Avatar
 
Registrovan/a dana: 24.02.2005
Mjesto: Paraguay
Postovi: 177
Downloads: 17142
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: CharlesBafAV
Interesi: CharlesBafAV
alen248 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
alen248 pošalji poruku preko ICQ messengera alen248 pošalji poruku preko AIM messengera alen248 pošalji poruku preko Yahoo! messengera alen248 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja sam kupio auto, u pitanju je Astra F i imao sam tolikih problema sa magljenjem da sam je htio prodati poslije 5 dana. I rijesio sam problem tako sto sam promjenio filter klime koji je bio navlazen i praljv ali mi se isti problem javio poslije prve kise i sad je problem u tome sto mi se filter kvasi i onda magli. E sad sto se to desava neznam (sto se kvasi) da li neko ima isti problem sa Astrom?
alen248 je offline   Reply With Quote
Star 08.05.2011, 15:44   #114
armin
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 07.03.2009
Mjesto: .at
Postovi: 308
Downloads: 234
Uploads: 12
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 31 puta u 29 Postova
Instrumenti: keyboard
Interesi: Auta i sve oko auta i muzike
armin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja jesam sa astrom g imao problem sa maglenjem ali zamijenio filter i sve ok... U tebe onda samo mora da je problem u klimaleitung-u...
armin je offline   Reply With Quote
Star 17.08.2011, 03:07   #115
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moram da ozivim ovu staru temu. Nadam se da ce neko znati da mi kaze pravo resenje. Skoro sam menjao auto, i posto je u ovom autu sto sam kupio bio neki krs od kasetofona (neki kasetas), ja kazem serviseru da mi prebaci cd player iz starog auta koji ima sve, cd , mp3, usb... I sad, on mi je to odradio, prebacio player u novi auto, ali nije namestio da mi se player pali "na kljuc", tj, kad ubacim kljuc da pocne sam da radi. i kada ugasim auto i okrenem kljuc da se sam gasi. Na starom mi je autu tako radilo, i nisam morao da se cimam i gasim rucno da ne bi slucajno zaboravio, pa da ne vuce akumulator, a ovo me sad nervira sto uvek moram da se cimam i da razmisljam da li sam ugasio ili ne. Serviser mi je samo rekao da je kao "komplikovano" spajati to u autu pa da mi zbog toga nije mogao uraditi. E sad, pitam ja vas, da li je moguce da je to stvarno toliko komplikovano da se ne isplati cimati i raditi to spajanje, ili me je on samo skinuo sa k.... jel mu se nije dalo da radi to? Da li bi ja to mogao sam uraditi, i da li je taj postupak univerzalan, ili se razlikuje od marke do marke (autia a i playera)? Ako bih mogao to sam uraditi, molim da mi neko kaze kako se to radi, i na sta treba obratiti paznju. Hvala puno unapred.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 17.08.2011, 10:53   #116
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Šema je jednostavna ako u pripremi kablova u samom autu postoji žica koja tome služi. Ako je majstor dobar koji ti je to radio onda je vrlo vjerojatno da se ne može bez većih "operacija". Da si bliže.rado bih ti to sredio jer time se bavim već godinama.
Svejedno,napisati ću ti što i kako:

U pripremi ilitiga u ISO konektoru na koji se spaja autoradio moraš pronaći žicu koja dobija napon akomulatora kada se okrene ključ na poziciju ACC (prije samog "kontakta") koja je tebi dosad palila i gasila radio ovisno o položaju ključa. Tvoj majstor to nije spojio tako već direktno na žicu koja je stalno pod naponom od 12V iz akomulatora. Tu se sada mogu desiti problemi ako ti radio ostane upaljen pa da ti isprazni bateriju.

Boje žica su žuta i crvena kako u autu u pripremi tako i na samom radiu samo o marki vozila i radia ovisi koja što znači.
Najbolja moguća kombinacija je da se spoje crvena s auta na žutu iz radia i žuta s auta na crvenu na radiu. Zašto? E pa zato da se radio pali na ključ i gasi na ključ,a da ona druga žica koja je stalno pod naponom da "drži" memoriju radia kao što su sat,podešeni ekvilajzeri,radio stanice i slično.
Da budeš siguran,kombiniraj s žicama dok ne uspiješ. Radi to bez straha jer kombiniranje cvrene i žute nije opasno samo može imati dva efekta. Jedan trenutno ti imaš a treba ti drugi i za njega sam ti dao upute. Sretno!
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 17.08.2011, 12:09   #117
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@smuchac: Hvala ti druze na ovom iscrpnom objasnjenju, probacu danas da uradim to po tvojim uputama, pa se nadam da cu uspeti nesto. Inace zaboravio sam napisati model auta je fiat punto sx, a player je pioneer.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 17.08.2011, 13:26   #118
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Onda ću ti odmah reći da sam ne radiš ništa jer sam imao u glavi pretpostavku da se radi o Fiat Puntu. Već znam da si iščupao stari kasetaš s onom velikom i širokom maskom,kupio drugi radio i plastični adapter za "zakrpat" rupu koja je ostala nakon originalnog radia i znam kakve su žice unutra i znam da te žute žice tamo nema koja tebi služi. Jedina,ali jako mala šansa postoji da je ima ako je to kasnije od strane Fiata sređeno u Punto vozilima novijih godišta što za tvoj slučaj ne vjerujem jer mislim da imaš auto do 2003. godine proizvodnje.

Za pravo riješenje trebaš pomoć dobrog autoelektričara koji će već znati odakle dovući jednu žicu koja će u sebi imati napon samo nakon okretanja ključa kao što si imao na prijašnjem autu. Nažalost,kod tvog Punta,jedino ćeš tako dobiti to što želiš pa eto da ti uštedim vrijeme da se ne mučiš ukoliko sam nemaš znanje da to središ bez neke stručne pomoći. Pozdrav!
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 17.08.2011, 13:56   #119
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@smuchac: vidi, meni je mehanicar stavio taj noviji radio, ali nema nikakve plastike da pokriva rupu, novi radio je taman legao u tu rupu gde je bio stari na knap. znaci nije moralo nista da se krpa, nego je samo radio nariktan u vec postojece leziste. E sad, u pravu si sto se tice elektronike nemam iskustva nimalo, i necu ni pokusavati, palicu na dugme, sve dok ne nadjem vremena da opet odem kod tog coveka pa ga namolim da mi namesti. U svakom slucaju hvala tebi na savetu. ziv bio.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 17.08.2011, 14:11   #120
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Onda je tu igru s plastikom netko već odradio jer kad se skida originalni kasetaš,ostane poprilično ružne praznina oko novog radia kojeg metneš na mijesto staroga.. Ona se skrpa s plastičnim adapterom kao što imaš na slici dolje. Prva slika je originalan radio (pa sad zamisli rupu kad se on skine) a druga novi adapter i onda nov radio fino upadne i fino izgleda u ovoj plastici.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg Punto 1.jpg (81,4 KB, 14x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg Punto 2.jpg (6,2 KB, 11x skinuto)
Highslide JS
smuchac je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:32


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije