Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Yu-Midi Info > Komentari i Pitanja

Komentari i Pitanja Ovde možete postovati Vaše komentare, sugestije i pitanja vezana za ovu stranicu.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 12.10.2017, 20:12   #1
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Zašto na ovom forumu nema dobre komunikacije?

Generalno .manjak je dobre komunikacije ovdje .
Ja znam zašto a vjerovatno i neki drugi...
Jedan kolega reče neki dan često sam ovdje ali nemam šta pametno reci pa šutim

A ima puno toga što bi mogao podijeliti sa nama. Samo kad svi sve znamo pa nema potrebe

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2017, 17:28   #2
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Forumi su zamrli kao mesto okupljanja, facebook je preuzeo sve.
Plus, dosta su se ljudi raspršili okolo.
Stari članovi su, svaki iz sebi poznatih razloga, otvarali svoje kopije ovog sajta, pa su odvlačili deo članova sa sobom.
Sada imamo nekoliko manje prometnih foruma, i svuda se svodi na isto: Ima li neko sample, ritam itd., ili kult jedne ličnosti.

Ovaj sajt je i dalje verovatno najaktivniji od svih, ali je daleko od onoga što je bio.
Mi koji smo nekada učestvovali redovno i održavali rasprave smo se povukli, opet svako iz svojih razloga, tako da nije ostalo mnogo ljudi koji pokreću i održavaju dinamiku.

Kao i na bilo čemu, na održavanju ovakve zajednice treba raditi.
Par članova i moderatora koji ste još uvek aktivni održavate sve koliko toliko u životu, ali to je daleko od nas preko 200 svakodnevnih koji smo pisali po ceo dan i preko 3000 povremeno aktivnih ljudi.

Zajednica je sada narasla na 16000 članova, ali aktivnih povremeno jedva da ima 500 i nešto, a aktivni po više puta dnevno mogu da se izbroje na prste.

Kao i bilo šta u životu, sve ima svoj početak i kraj.
Ovaj portal zalazi u svoju starost, pa se malo smirio.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2017, 18:26   #3
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da .vremena se mijenjaju.
Dakle .na ovaj način možemo pričati i o genosu. tercama .svemu ...bez tenzija.
Na to sam skrenuo pažnju...


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2017, 00:36   #4
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

90% tih novoregistrovanih se samo registruju sa namerom da samo poskidaju sve na brzaka pa kad vide da to ne ide baš tako odlaze kako su i došli..... jer na fb kao što znamo postoje zatvorene grupe gde to ide malo drugačije..... sve je postalo instant pa i ove mlađe generacije hoće sve za čas da dobiju odrade itd.....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2017, 18:22   #5
Mafia
Vredan član društva
 
Mafia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.08.2015
Mjesto: USK BiH
Postovi: 117
Downloads: 9
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Pa1x pro
Mafia ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislim da kod ovakvih i sličnih mjesta važi pravilo 90+9+1 tj 90% korisnika čita materiju i koristi se dostupnim materijalom na bilo koji način, 9% povremeno nešto napiše i uploaduje a onih 1% su prave pcelice i zbog njih je mjesto živo uopšte. Uzimajući to u obzir rekao bih da je forum itekako aktivan. Redovno pratim forum od 2009. godine ali sam član foruma (zbog restrikcija kod e-mail adrese) tek posljednje dvije godine. Nisu svi novi članovi tu zbog pristupa download sekciji... Ono što kolega primjećuje je nedostatak dobre komunikacije i u pravu je. Poprilično često se mišljenja članova dočekuju na nož. Zajednički nam je interes muzika, to je ono što nas spaja na neki način i vjerujem da je osnovna funkcija foruma upravo to. Fali dobre volje. Zašto smo takvi? Život je takav kakav je, narod je isfrustriran, pun negativne energije i nekad se na slučajnom prolazniku, ni krivom ni duznom prebiju kola. I ove starije kolege sa punim pravom zaobilaze rasprave. Ali eto, neko je napokon rekao naglas da ima problema u komunikaciji i to je prvi korak da se problemi otklone.
Pozdrav

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
Mafia je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2017, 21:48   #6
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa generalno je danas losa komunikacija u bilo cemu. Ne samo na forumu. U privatnom zivotu,svi sve znaju, a gotovo da niko pojma nema.

Tako da, bitno je drzati se medjusobno, i da se pomazemo koliko znamo i koliko mozemo
NordX je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio NordX za ovaj koristan post:
sinisa (23.02.2018)
Star 14.10.2017, 21:56   #7
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nije to samo na forumu.... do pre nekoliko godina kod mene u ulici je po ceo dan bilo dece..... sada ih nigde nema a i kad prođe po koje ne ispušta telefon iz ruke i čak i ne gleda gde ide..... ljudi su se nekako otuđili s ovom tehnologijom žive neke virtuelne živote umesto da izađu i uživaju.... tehnika treba da nam bude ispomoć ne da joj robujemo..... nije bolje ni u kafanama kafićima..... sviramo zombijima svi se "selfiraju" pazi neko da ne pokvari frizuru šminku....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nikadvisekorg za ovaj koristan post:
olp56 (15.10.2017)
Star 14.10.2017, 22:21   #8
Negoslav
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 28.07.2015
Mjesto: Kacarevo
Postovi: 103
Downloads: 13
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Harmonika
Negoslav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sada ako se ne postavi slika sa nekog dogadjaja, kao da nisi ni bio.
Negoslav je offline   Reply With Quote
Star 14.10.2017, 23:40   #9
stakleni
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 02.02.2016
Postovi: 19
Downloads: 418
Uploads: 0
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
stakleni ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja bih se rado ukljucio u diskusiju, al' se plasim da moje pitanje ili odgovor ne zavrsi u necijem potpisu.
stakleni je offline   Reply With Quote
Star 15.10.2017, 15:20   #10
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa i ja sam dosao na ovaj forum s tim da skinem nesto za klavijaturu, tko kaze da je dosao ovdje eto tek onako, laze ( ima ih ali 0.005 %)! Svi mi radimo, jedemo da prostite ista "govna" po kojekakvim svadbama i kafanama, i zarađujemo isti kruh, i svak od nas trazi materijal za instrument da mu sto jednostavnije bude za radit, a da dobro zvuci...

E sad, bonus je u tome svemu, sto sam upoznao dosta ljudi sa ovog foruma sa kojima sam u kontaktu(koliko toliko jer svak radi vecinom jos posao sa strane ili ima svojih nekih privatnih obaveza), upoznao jos dodatno ljudi, recimo Vaxtera(covjek koji je Simanovca dosao u Mostar na druzenje kad je bio skup forumaša, bio sat vremena i otisao nazad i svaka mu cast na tome, jer evo drugacije ga ne bih ni upoznao), Sigija, Želju, Marnela... A gdje je što sam naučio od njih, stekao prijateljstvo/poznanstvo, savjeti itd itd... E to je bonus onoga sto sam recimo ja dobio dolaskom na forum( a iskreno sto se nisam nadao)...

Meni je jedino smetalo to sto (necu imenovati) pojedine osobe su pisale o svemu i svacemu, isto kao da sve znaju... Brate ne postoji niti jedna osoba na svijetu koja sve zna, ne postoji niti jedna osoba ako se samo bavi (uzet cu primjer) muzikom, da zna sve i o medicini, da zna sve o automobilima, da zna sve o ormarima, o programskim jezicima, o šporetima i šta ja već znam... Ok da znaš ponešto(čisto iz vlastitog života za vlastite potrebe), ali sve?! Daaj... I onda naravno, na temelju realnih činjenica kako ćeš donijeti odluku iz njegovih postova? Ja sve što sam pisao, pisao sam jer sam imao doticaja sa tim(skoro pa 99%)... Da ne duljim shvatit ce me pojedini clanovi(stariji clanovi foruma)... Pozdrav svima
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno

Promijenjeno od mirandess (15.10.2017 u 15:21 sati)
mirandess je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:26


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije