Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

 
 
Alati tema Display Modes
Star 21.01.2012, 11:29   #11
gogo
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 30.08.2011
Postovi: 13
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
gogo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard malo o JBL malo o YAMAHA

Testirao sam ove YAMAHA DSR 115 na par svirki. Istina je da udaraju kao lude,snage ima i previše za tu klasu,izrada extra,dizajn ozbiljan ali...... Zvuk je za živu svirku bar po meni malo sirov,metalan,visoki tonovi su puno naglašeni tako da na prvo slušanje sa strane kao gost zvuči izuzetno čisto,bas je stvarno konkretan i jak,visoki čisti "režu" i oduševite se kao zvuči,ali nekako poslije nekog perioda kad radite to počinje da smeta jer se nekako u svemu tome gubi kontrola posebno vokala.A znamo je najvažnije za pjevača-da duge svirke odradi a da ne "pukne" kako mi to kažemo...Čini mi se da bi u diskotekama i za tehno muziku bile savršene,bukvalno je ne možete utjerati u pik. Još nešto,imam iskustva sa EV i DYNACORD i sa tehnikom,nisam ni sa EQ uspio ispeglati taj oštri jaki zvuk,koji se nekome sviđa a nekome ne.Mogu kratko reći-zvuk mi se sviđa ali mi smeta u radu ...
Ali ja sam postavio pitanje za JBL PRX i to je tema, a zanima me šta se to dobije osim težine sa kutijom 615 u odnosu na 515 i da li to vrijedi 1000 eura jer dok prodam ove za 1300 za nove je cijena 2300 eura. I u čemi je caka sa podatkom da u 615-ci ima dva pojačala po 500 W a u 515-ci 400w + 100w.Koliko u stvari visokotonac stvarno koristi od toga.Ili je to trik da bi se moglo reći da kutija ima 1000 W .Ili treba gledati db. Isto je slučaj sa Yamahom i njenih 850w LF i 450w HF.
Hvala
gogo je offline   Reply With Quote
 

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:06


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije