Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 04.02.2014, 21:52   #61
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Sale ... as-u, kingu, sampione, legendo Hvala ti na trudu i izdvojenom vremenu da mi pomognes i otprilike tu smo negdje da rijesim ovo sto me zeza. Ovaj video sto si mi poslao je za 16.4.2. i gledao sam ga vec ranije i razlika je u tome sto ja na 16.0.2. ne mogu izabrati u S1 kao OUTPUT kanale 17 i 18 (ne postoje) kao sto je u ovom videu te na taj nacin nemam odnos S1-SL = 1-1,2-2,3-3 itd. Mogu postaviti kao Main OUT kanale 1-2 ili 15-16. Po default je 1 i 2 . Ovaj link sa ovog sajta bi mi mogao pomoci Dao sam ti i pogresan link od manual-a pa su i osnovne stvari objasnjene u ovom drugom sa ovog linka. http://www.presonus.com/uploads/prod...Manual_EN1.pdf
Sto se tice ponasanja SL na svirkama tu nemam nista lose da kazem osim sto sam u startu primjetio da se mix malo vise zagrijava u odnosu na mixere koje sam imao do sada. Bio sam medju prvima koji je kupio ovu miksetu tako da je tada bilo tesko dobiti bilo kakvu informaciju osim one koju sam dobio direktno od Presonus support i americkog i njemackog. Takodje sam pitao i @tranzit-a sta misli o tome i svi su rekli isto a to je da se radi o firewire interfejsu za koji je normalno da se "malo vise" grije a i pored toga, hladnjaci na tranzistorima na isparavljackom stepenu su naslonjeni na kuciste te se toplota prenosi dalje sto je sasvim normalno. Ruku na srce, nisma imao priliku vidjeti jos neki 16.0.2. pa ga uporediti sa svojim mada su mi neki rekli da su njihovi hladni kao led ali sam na kraju zakljucio da me u prinicu samo bez veze *ebu u mozak sa tom svojom pricom (balkanski sindrom). Ja sam mix nastimao u roku od pola sata prije dvije godine i vjeruj da nikada , ama bas nikada, nisam imao potrebu da nesto mnogo diram oko njega osim izlazni GEQ ako je vec prostorija to zahtijevala. Ultra stabilan, jednostavan za rad...

Promijenjeno od DinO74 (04.02.2014 u 21:53 sati)
DinO74 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio DinO74 za ovaj koristan post:
sale_band (04.02.2014)
Star 05.02.2014, 09:18   #62
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nema na čemu druže.

Što se tiče onih manjka izlaza, bojim se da ćeš se morati pokriti onoliko koliki ti je jorgan...

Ovaj link nisam još pogledao jer sam na telefonu, videću kad dođem na PC... Pozdrav

Sent from my HTC One XL using Tapatalk
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 06.02.2014, 00:55   #63
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dino, tek sad vidim ovu temu, vjerovao ili ne jer sam posljednjih dana kao muha bez glave od posla. Je li sada rijeseno sve ili je jos nesto ostalo nejasno u sprezi S1 <-> 16.0.2 ? Samo pitaj, sve cemo rijesiti i to tako, da ti bude potpuno jasno i zasto je to tako.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
shure840 (06.02.2014)
Star 06.02.2014, 09:55   #64
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ma i ja se @tranzit pitam zasto li se nisi ukljucio jer znam da "obozavas" rjesavati probleme oko Presonusa Znam da si u frci pa nisam htio dosadjivati preko PP. Ako Bog da, preko vikenda cu se zavuci u svoju sobicu i krecem iz pocetka jer uzaludno je kada imas problem i krenes da ga rijesis sistemom "de da probam ovo, okreni ovaj pot, ukljuci ovu opciju...onu...petu - desetu" i na kraju blage veze nemas sta si uradio i ne znas kako sta funkcionise i na koji nacin radi sto i jeste poenta ako zelis da naucis bar osnove digitalije Nisam jos nista rjesio jer je i mene posao pritisnuo pa nisam ni aj imao vremena puno da cackam . U svakom slucaju javim sta me muci ... Pozdrav!
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 28.04.2015, 19:45   #65
Violina
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.04.2015
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Violina ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard audio box 44vsl output 1234

kako koristiti LINE OUTPUTS na PRESONUS Audiobox 44VSL

HVALA UNAPRIJED
Violina je offline   Reply With Quote
Star 28.04.2015, 23:35   #66
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kao monitoring izlaze ili kao posebne izlaze za neki od software instrumenata, a na kraju i kao dodatni stereo par, eventualno za jos jedan PA sistem. Ukoliko koristis PatchMix, imas u njemu horizontalne fadere na svakom od kanala za te dodatne izlaze, sto znaci da mozes napraviti poseban mix za njih, a ukoliko recimo koristis 44VSL u Studio One 2, tamo imas mogucost da u postavkama za Song aktiviras dodatne izlaze kao SubOut, cije ces, opet horizontalne (zute) fadere vidjeti u mixeru Studio One 2.

Promijenjeno od tranzit (28.04.2015 u 23:41 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 29.04.2015, 09:48   #67
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

^ upravo 'vako!

Welcome back g. Tranzit
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 29.04.2015, 22:04   #68
Violina
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.04.2015
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Violina ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala g. Tranzit. Razumio sam.
Violina je offline   Reply With Quote
Star 30.04.2015, 00:22   #69
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Namjena ta dva dodatna izlaza se moze jos malo prosiriti, pa ih je moguce upotrijebiti kao Send za externe efekte (Hall, Delay...) jer imas i 4 ulaza od kojih bar dva a mozes i sva cetiri upotrijebiti kao Return ulaze sa tih externih efekata. Level effekta mozes kasnije po kanalima regulirati pomocu onog istog fadera kojeg imas na svakom od kanala. Ovo vazi, kako za fizicke ulaze 44VSL, tako i za virtualne DAW kanale na PatchMixu. Dosta je kompleksna i fleksibilna upotreba dodatnih izlaza, samo je pitanje sta je kod tebe prioritet.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 22.04.2020, 17:49   #70
jocabetoven
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.11.2019
Godina: 45
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
jocabetoven ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hocu i ja tutorijal
jocabetoven je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije